İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

15 ay olması bildiğim

Komisyon devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Carpe diem, 16 saat önce yazdı:

Takipsizlik kararınız olmadığı için mi şimdiye kadar komisyonun karar vermediğini düşünüyorsunuz gerçekten? Ya da takipsizligi aldınız diye adil karar verip göreve iade mi edecekler? Böyle düşünüyorsanız fazla iyimsersiniz. Takipsizlik beraat alıp komisyondan red  alan birçok kişi var. Hatta soruşturması olmayıp red alanlar da var. Ben de  takipsizligi şubat 2018de aldım ama hâlâ bekliyorum komisyonun kararı. Yani demek istediğim maalesef takipsizligi beraati dikkate almıyorlar 

Evet, adli soruşturma sona ermediği için komisyonun karar vermediğini düşünüyorum.  672 KHKlı olarak maalesef takipsizliğin ya da beraatin göreve iade için yeterli görülmediğini biliyorum.  Zaten mesajımın sonunda inşallah ile başlayan temennim de kaygılarımın olduğundandır. 

MsK., 13 saat önce yazdı:

Komisyonun karar vermesi için takipsizlik kararının alınması/verilmesi bir engel değildir. İhraç gerekçenizi size ret gerekçesi olarak da yazabilirler örnekleri mevcuttur. 

Yada aşağıda görüldüğü üzere 668 KHK'dan 2018 yılında beraat etmiş, hiç bir kriteri olmayan TSK personeline Kurban Bayramı öncesi ret gerekçesi diye sunulan tespit. Tamamen kurum görüşüne dayanan bir gerekçe (Yani sizinle görev yapan personel arasından ben öyle düşünüyorum/değerlendiriyorum manasına geliyor.)

hd9u8os.png

"Umarım sırf TSK personeli olduğum için yargısız infazda ısrar edilmez."  kısmı sizin bu yazdıklarınızın özeti zaten..

672 j.gn.k.lığı subay soruşturma devam ediyor, kriter YOK.. ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Cengiz Şahin, 6 dakika önce yazdı:

Evet, adli soruşturma sona ermediği için komisyonun karar vermediğini düşünüyorum.  672 KHKlı olarak maalesef takipsizliğin ya da beraatin göreve iade için yeterli görülmediğini biliyorum.  Zaten mesajımın sonunda inşallah ile başlayan temennim de kaygılarımın olduğundandır. 

"Umarım sırf TSK personeli olduğum için yargısız infazda ısrar edilmez."  kısmı sizin bu yazdıklarınızın özeti zaten..

Bizim üyelere laf yetiştirme gibi bir amacımız yok, sizin paylaşımınız üzerine defaten bu konuyu gündeme getiren üyeleri, gördüğümüz kararlara istinaden bilgilendirme amaçlı yazıyoruz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba

MEB ihraç. Beraat aldim. Idari dava istinafta devam ediyor (banka-sendika)

Kardesimin, girdigi polislik, jandarma sinavlarinda mulakatlarda elenmesi benim ihrac olmamdan dolayi midir. 

Kardesi ya da bi yakini bu sinavlara girip olumlu sonuc alan var mi. Bilgisi olan var mi bu konu da. Bizim durumumuz kardesi etkiler mi??

Banka-sendika ret. idare mahmemesinde. Yerelden ceza istinafta

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Melike Kayakıran, 7 saat önce yazdı:

Merhaba

MEB ihraç. Beraat aldim. Idari dava istinafta devam ediyor (banka-sendika)

Kardesimin, girdigi polislik, jandarma sinavlarinda mulakatlarda elenmesi benim ihrac olmamdan dolayi midir. 

Kardesi ya da bi yakini bu sinavlara girip olumlu sonuc alan var mi. Bilgisi olan var mi bu konu da. Bizim durumumuz kardesi etkiler mi??

Mülakatta sanmıyorum ama güvenlik soruşturması %100 olumsuz gelirdi, idare mah. Başvurur görevine dönerdi. 

VardırBirHayr

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaslar ohal kom ret  kararını bugun postacı evin kapısina bırakıp gitmiş bende evde yoktum. Karar tebliğ tarihi bugun mu başlıyor 60 günlük süre için soruyorum.

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bozok999, 5 dakika önce yazdı:

Merhaba arkadaslar ohal kom ret  kararını bugun postacı evin kapısina bırakıp gitmiş bende evde yoktum. Karar tebliğ tarihi bugun mu başlıyor 60 günlük süre için soruyorum.

geçmiş olsun evet bugunden başlıyor

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Musa Erkmen, 2 dakika önce yazdı:

geçmiş olsun evet bugunden başlıyor

Cok tesekurler sağolun

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bozok999, Bir saat önce yazdı:

Elden imza alarak vermesi gerekmiyor mu? ? Resmi tebligat bu, düz PTT dağıtıcıları getirmiyor, PTT kuryeleri var sadece resmi evrak dağıtımında çalışan onlar elden teslim ediyor. Bu nasıl saçmalık böyle. Göremese kapıda, çoluk çocuk alsa yırtsa ya da husumetli olduğun bir komşun alsa atsa... Nasıl dangalaklıktır bu ya?! Ağzını burnunu düzlerim öyle dağıtıcının!!! ?

Güncelleme • • perde1un
  • Beğeni 1
  • Onaylama 3

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
perde1un, 2 saat önce yazdı:

Elden imza alarak vermesi gerekmiyor mu? ? Resmi tebligat bu, düz PTT dağıtıcıları getirmiyor, PTT kuryeleri var sadece resmi evrak dağıtımında çalışan onlar elden teslim ediyor. Bu nasıl saçmalık böyle. Göremese kapıda, çoluk çocuk alsa yırtsa ya da husumetli olduğun bir komşun alsa atsa... Nasıl dangalaklıktır bu ya?! Ağzını burnunu düzlerim öyle dağıtıcının!!! ?

Hakikaten imza alarak teslim etmesi gerekiyordu. Kaybolsaydı ne olacaktı. Rezillik ?

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @werwer17 @geçer elbet... Öncelikle zaman ayırıp cevap veren siz değerli arkadaşlara teşekkürler. Maalesef sindirilmişçesine ve bu ülkede yaşama hakkımız yokmuş gibi bir muamele ile karşılaştığımızdan dolayı bu tip sıkıntılarla karşılaşıyoruz. Pazartesi mülakata gittim ve KHK' lı olduğumu söylediğimde karşımdaki insan başını öne eğip "hımm" yaptı ama pek oralı olmadı ve ayrıntıda sormadı. Bugün ise katılış yaptım. Katılışımı yapan personel "önceden 4c kaydınız varmış son çalıştığınız yer size sigorta kaydı yapmadı mı" diye sordu. Bende "sigorta yapmadığı için işyerinden kaçarcasına ayrıldım" dedim. Başka da birşey sormadı. Bugün e-devlet' ten kontrol ettiğimde 4a girişimi gördüm. Dediğiniz gibi kimi umursuyor, kimisi içinde hiç önemli değil. Sorulmadığı sürecede söylemeyede gerek duymuyorum.İleride de sorun olacağını düşünmüyorum. İhraç edileli 7 yıl + 3.5 ay oldu. 2023 seçimlerinden çok umutluydum ama maalesef beklediğim gibi olmadı. Birşeyler yapıp sigortalı bir işe girmek için bazı nedenler ve bekletilerden dolayı çok geç oldu ama bir yerden başlamak lazımdı. Hayırlısı böyleymiş demek. Allah hepimizin sonunu hayır eylesin ve çalınmış hayatlarımızı geri almayı nasip etsin inşallah.
    • @The Oracle hocam işveren geçmiş çalışma bilgilerinize ulaşamıyor merak etmeyin siz soylemedikce onlar tespit edemez. Ben de bazı yerlerde söyledim bazı yerlerde söylemedim. Söylediğim yerlerde sıkıntı yapmadi. Özel sektörde işveren işine bakar. Zaten artik herkesin çevresinde illaki tanıdığı bir KHK li tanıdığı ya da yakını var.  
    • @The Oracle hocam öncelikle merhabalar; Benim ilk  SGK 4/A kaydım devlete oldukça çok miktarda borcu olan bir özel kurum tarafından yapıldı. İlk sigorta kaydım 1 temmuz 2019 da yapılmış dün baktım. Toplamda 3 kurumda SGK kaydım var.Durumu 1 i önceden biliyordu. Diğer 2 sine zamanla ben söyledim. Açıkçası yapılan işten memnun olunca işverenler/ IK / Muhasebe departmanı bu konuyu çok önemsemiyor. Hatta birisine gittim özellikle sordum öyle bir KHK ile kodlama çıkmıyor demişti. Ben SGK konusunda zorlukla karşılaşmadım. KHK lı olduğunuzu söylemenize gerek yok. Sigorta bildirimi yaparken çıkacağını zannetmiyorum çünkü sizde 4/A hanesi boş. ( Daha önceden özel sektörde çalışmadıysanız boş olmalı ) 4/C ye de onlar erişemeyeceğine göre içiniz rahat olsun.
    • Değerli arkadaşlar öncelikle hepinize iyi günler. Daha önceden bilgi edinmek istediğim bu konu hakkında farklı meslek gruplarını ilgilendiren sorular sorulduğunu ve forumda birçok cevap verildiğini biliyorum ama acaba son durum nedir diye tekrar sormak istedim. İhraç edildiğim Ocak 2017' den itibaren çalışıyorum ama SGK kaydım yok ve maalesef işyeride kayıt yapmaya yanaşmıyor. Bunun böye devam edemeyeceğine geçte olsa karar verdim ve sigorta kaydı olacak şekilde iş aramaya başladım. Bazı işyerlerine görüşme için gittiğimde KHK' lı olduğumu söylemedim. Söylesem muhtemelen baştan reddecekler. Herhangi bir işyerine KHK' lı olduğumu söylemeden girsem acaba sigorta bildirimi veya kaydı yaparken bu bilgiler gözüküyor mu? Net bir bilgisi olan varsa cevap verebilirse sevinirim. İş yerine girersem tabiri caizse sonradan papaz olma ihtimalimiz var. :(( Maalesef toplum hala bu konuda bilgisiz ve duyarsız.
    • geçmiş olsun bende aynı durumdayım halledebildiniz mi bende dilekçe aramaktayım fazla zamanım kalmadı eğer başvurduysanız bana da izah edermisiniz hangi adımları gerçekleştirdiniz  
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...