İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Aramızda iade olan kimse yok mu arkadaşlar 

672 inceleme dvm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
doxx, 6 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar

Sessiz takipçilerdenim.

672 MEB Kabul kararımı bugün gördüm çok şükür. 

Tek kriter istifa edilmiş sendikaydı.

Darısı tüm masumların başına inşallah. 

Allah bu çukurdan çıkmayı nasip etsin sizlere de. 

Hayırlı olsun kararınız, sendikanız kaç aylıktı, ne zaman istifa etmiştiniz? @doxx

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Serdar ı Ekrem, 22 dakika önce yazdı:

Hayırlı olsun kararınız, sendikanız kaç aylıktı, ne zaman istifa etmiştiniz? @doxx

2014 Aralık istifa etmiştim. 

İstifa edilmiş sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Banka ihraçlarına sıra gelirmi aceba yorulduk artıkkkkk.. İnceleme devam. İade olanlara hayırlı olsun darısı bütün masumlara. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

686 KHK. MEB. Banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Allah selamete cikarsin

• Beğeni 1
  • Onaylama 3

672 inceleme dvm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
elaf, Bir saat önce yazdı:

Hayırlı akşamlar  banka diyanet bugün Red kararımı gördüm. Bu imtihan henüz bitmemiş umarım bekleyen arkadaşlar kabul yazısını görürler. 

???

Geçmiş olsun hocam, çok üzücü gerçekten ama eninde sonunda bir yerde düzelecek. Buna inanıp hayat mücadelesine devam etmemiz gerekiyor. Kendi sağlığınıza ve sevdiklerinize odaklanın, onlara sıkı sıkı sarılın. Rabbim onların yokluğu ile imtihan etmesin.  Kabul yazısını gören arkadaşlara hayırlı olsun red alanlara da geçmiş olsun diliyorum. Biz bekleyenler de beklemeye devam bakalım akıbetimiz hayrolsun? 

• Beğeni 6
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 2

679-yök-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
elaf, 1 saat önce yazdı:

Hayırlı akşamlar  banka diyanet bugün Red kararımı gördüm. Bu imtihan henüz bitmemiş umarım bekleyen arkadaşlar kabul yazısını görürler. 

???

Geçmiş olsun?. Sağlık ve sevdikleriniz yanınızda olsun. Her şey gelip geçer inşallah.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Red alanlara geçmiş olsun. Kabul alanlara hayırlı olsun. Komisyon artık niyetini belli etti. Kimseyi karamsarlığa sureklemek istemiyorum ama bende 5 senedir bekleyen birisi olarak artık bu dosyaların seçimlere kadar bitmeyeceğini düşünuyorum. Aylık 5000 dosyayi karara bağlayan Komisyon efendi artık 500 dosyayı bile 1 ayda bitiremiyor. Belli ki talimat verilmiş. Bu yılın başlangıcında dosyalar bitecek diye çok umitliydim ama imkansız. Artık önümüzdeki yılda bile biteceğini düşünmüyorum. Şahsi düşüncem kalan dosyalarda iade olacak olanları bekletecekler ve seçime yakın bir tarihte o dosyaları ( sayısı ne olur bilemem 500,1000,2500 vs.) topluca iade ederek işte biz fetonun mağdur ettiklerini kurtardık diyerek yeni bir algı yaratacaklar. Umarım yanilirim ! 

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 2

SixSevenTwo

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Sürekli gündemde olmalıyız. Siyasetçiler başta iktidar olmak üzere KHK kelimesini duyunca mide bulantısı yaşamalı. Bu aralar muhalefet partileri dillerinden düşürmüyorlar. Sosyal medya çalışmaları, özellikle parti ziyaretleri ve siyasetçi önü kesilmesi çok etkili oluyor. Mücadeleye devam. Ne kadar çok ses o kadar hızlı çözüm...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
    • T.C. ANKARA BÖLGE İDARE MAHKEMESİNE Gönderilmek üzere ANKARA                                                XX. İDARE MAHKEMESİNE     ESAS NO                    : 2023/xxx KARAR NO               : 2024/xxx   İSTİNAFA CEVAP VEREN DAVACI                     : Sizin Kendi Bilgileriniz   DAVALI                     : TÜRKİYE CUMHURİYETİ MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI                                         Devlet Mah. Yahya Galip Cad. 06100 Bakanlıklar / ANKARA   KONU                           : Usul ve hukuka uygun Ankara xx.İdare Mahkemesinin Esas No: 2023/xxx, Karar No: 2024/xxx sayılı karara karşı Davalı tarafından yapılan istinaf başvurusunun reddine karar verilmesi talepli istinafa cevap dilekçesi     AÇIKLAMALAR        :   1. FETÖ/PDY terör örgütüyle irtibatlı ya da iltisaklı olduğum gerekçesiyle kamu görevimden çıkarılma işlemine karşı açtığım iptal davası Ankara xx. İdare Mahkemesince görülmüş ve mahkemece alınan ara kararlar ile 12 farklı kurumdan bilgi ve belgeler talep edilmiştir. Bahse konu kurumlardan mahkemeye gönderilen belgelerde, FETÖ/PDY terör örgütüyle irtibatlı ya da iltisaklı olduğumu gösteren somut, kesin, hukuken denetlenebilen herhangi bir bilgi olmadığından, davalı idarece hakkımda tesis edilen kamu görevinden çıkarılma işleminde hukuka uyarlılık bulunmamış ve dava konusu işlem oybirliği ile iptal edilmiştir.   2. Davalı idare ise söz konusu karara karşı, aleyhime tek bir somut bulgu ortaya koymaksızın istinaf talebinde bulunmuştur. Söz konusu istinaf talebi usule ve hukuka açıkça aykırı olduğundan reddine karar verilmelidir. Şöyle ki;   Dava dilekçem ekinde sunduğum deliller, mahkemece yapılan geniş çaplı araştırmalar, şahsımın FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyeliği ve mensubiyeti veya irtibat yahut iltisak noktasında dahi en ufak bir bağlantısının olmadığını ortaya koyan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 2020/xxxxxx soruşturma 2020/xxxxx karar sayılı Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair Kararı (KYOK) ve yine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 2020/xxxxxxx sayılı soruşturma 2022/xxxxx karar sayılı Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair Kararı (KYOK), davalı idarenin soyut savunması ile şahsımın FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile irtibat, iltisak veya bağlantılı olduğuna dair hiçbir somut delil, veri, bilgi, yahut emarenin dahi bulunmadığı tartışmasız bir biçimde sübuta ermiştir.   Her ne kadar davalı idare sadece şahsımın irtibatlı yahut iltisaklı olduğu "değerlendirmesinin" yeterli olduğunu savunmakta ise de idarenin kanunda "terör örgütleri ile irtibat yahut iltisaklı oldukları değerlendirilen" ibaresinde geçen "değerlendirmenin" tatbikinin keyfi veya takdiri olamayacağı, bu türden bir değerlendirmenin veya kanaatin kuşku götürmez bir tespite, bilgi veya belgeye dayandırılmasının zorunlu olduğu tartışmasızdır.   Davalı idare tarafından şahsım hakkındaki "kanaatin" somut, kesin, hukuken denetlenebilir herhangi bir tespite, bilgi veya belgeye dayandırılamadığı davalı idare tarafından verilen cevapla ortaya çıkmıştır. Hal böyle iken dava konusu işlemin hukuka aykırı olduğu ve idare mahkemesince verilen iptal kararının da yerinde olduğu konusunda hiçbir duraksama bulunmamaktadır.     SONUÇ VE TALEP            : Yukarıda açıklanan gerekçeler ve re’sen tespit edilecek nedenlerle;   Davalı idare tarafından hakkımda tesis edilen kamu görevinden çıkarılma işleminin iptaline dair İdare Mahkemesi kararında usule ve hukuka aykırılık bulunmadığından, davalı idarece hiçbir haklı gerekçeye dayanılmaksızın yapılan istinaf başvurusunun esastan reddine, karar verilmesini talep ederim.                                                                                                                       Ad  SOYAD                                                                                                            TCKN       LİNK ==> https://file.io/ldKx08FKHqhd    
  • Yeni Oluştur...