İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

İyi günler... Bugün ilk durusmam oldu. Hakim delil yetersizliğinden beraat verdi.. bu karar göreve dönmemde engel olur mu. tam olarak ne anlama geliyor bilgi verirseniz sevinirim

701 khk işlem devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Ali Haydar Sn.Öğretmenim ,iadeniz hayırlı olsun.Duam ve dileğim odur ki,maddi ve manevi anlamda en zorda olanlar ilk sevinenler olsunlar..

Her paylaşımınız bir umut ışığı oluyor içimde...

Rabbim kalbi  güzel insanlari yolunuza çıkarsın...Minik yüreklere,güzel yüreklere dokunun ve onların unutulmaz öğretmeni olun... 

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

Adamlar giderayak ülkeyi soydular.Dolar 10 tl yi buldu. Faizin indirileceğini biliyorlardı ve bunun sonucunda doların yükseleceğini biliyorlardı parayı dolara bağladılar ve halkın cebindeki parayı çaldılar bu şekilde ?

Güncelleme • • Ali Haydar
  • Üzülme 6
  • Onaylama 3

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hep hikâyemi yazacağım. ?

Şu an ülkede sanki basketbol maçı oynanıyor. İlk iki çeyrekte kendini ev sahibi sanan takım rakibine fark atmış durumda. 3. Çeyrekte fark kapanınca rakip oyunculara kasti faul yapmaya başlıyorlar ve oyuncularının çoğu 5 faulle kenara çekiliyor. Son çeyrekte kendini ev sahibi sanan takım mevcut oyuncularıyla fark yemeye başlayınca seyircinin sahaya inip maçı ertelemesini bekler hale geliyor, yoksa maçı kaybedecekler. Mevcut durum maalesef bu.

200 baz puan faiz indirimini kaç gündür takip ediyorum, bu kadarını tahmin eden yerli-yabancı ekonomist görmedim, duymadım. Faiz kararını halkı düşünerek almış olması imkânsız. Tamam ev, konut ve taşıt kredileri de düşecek ama bunları toplumun ne kadar bir kesimi banka kredisi çekip satın alabilir. Millet kirası uygun ev bulamıyor, yenisini nasıl satın alsın.

Son çeyrek çok zor geçecek anlaşılan.

Klasiktir; ytd (dedim ya sayısalcıyım çok anlamam ekonomiden, mühendisim)

Güncelleme • • adım yok

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nrt0505, 9 saat önce yazdı:

İyi günler... Bugün ilk durusmam oldu. Hakim delil yetersizliğinden beraat verdi.. bu karar göreve dönmemde engel olur mu. tam olarak ne anlama geliyor bilgi verirseniz sevinirim

Hayırlı olsun. Kararın bu haliyle savcı veya sizin itiraz etmemeniz üzerine kesinleşmesi durumunda:

Normal bir hukuk düzeninde, herkes suçu ispatlanana kadar masum kabul edilir. Sizin de suçlu olduğunuza dair ispatlanmış bir durum yok. O yüzden suç işlemediğinizin ve herhangi bir cezai yaptırıma maruz kalmayacağınızın ACM tarafından kabulu anlamına geliyor. Dolayısıyla bu karar tek başına herhangi bir memuriyete engel elbette değildir.

Ancak mevcut düzende, bu karara giden süreçte elde edilen kriterler göreve dönüşte de karşınıza çıkartılabilir. Bazı kurumlarda muhtemelen hiç sorun çıkartmayacakken, bazı kurumlarda değil delil yetersizliği, suçu işlemediğinizi ispat etseniz bile göreve dönüşte karşınıza çıkacaktır maalesef.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Beraat kararını gönderme şansınız varmı

Adalet Tecelli etmeli

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
nofearseko2021, 55 dakika önce yazdı:

Beraat kararını gönderme şansınız varmı

Hayırlı olsun.

Elbette var. Sayfaların resimlerini çektikten sonra, isim, TCKN, dosya numarası, dava tarihi gibi özel bilgileri bilgisayarda Paint gibi bir program ile silin. Sonra da herhangi bir paylaşıma resimler eklemek için şu linkteki adımları izleyin:

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 20.10.2021 - 17:40 yazdı:

Vay arkadaş ya ? "Hukukçu değil bunlar" dedik yıllardır, harbiden değilmişler (bazıları en azından)

İdari yargıda yüzde beşlik bir kotayla ibf mezunları alinabiliyor ama yüzde beş azami daha az alıyorlar bazen. Genelde de maliyeden falan yani yeni mezun çok görmedim. Özellikle maliyeden alınan vergi müfettişleri vergi hakimi olarak çok bilgili olabiliyorlar. Emin olun vicdan ve hak meselesinin mezun olunan üniversiteyle hiç ilgisi yok. 

İhrac idari yargı hakimi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...