İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Muhreç Hakime, 21.10.2021 - 23:41 yazdı:

İdari yargıda yüzde beşlik bir kotayla ibf mezunları alinabiliyor ama yüzde beş azami daha az alıyorlar bazen. Genelde de maliyeden falan yani yeni mezun çok görmedim. Özellikle maliyeden alınan vergi müfettişleri vergi hakimi olarak çok bilgili olabiliyorlar. Emin olun vicdan ve hak meselesinin mezun olunan üniversiteyle hiç ilgisi yok. 

İibf neyse yine de, Ohal zamanı yapılan son düzenlemelerle anlaşılan veteriner falan (alakasızlık açısından örnek verdim) bile hakim olabiliyormuş. O kadar hiç alakasız mı mezun olunan üniversiteyle bu meslek?

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

kmgyggz.jpeg

13 ekim 2021 itibariyle eğitimsen

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 6 dakika önce yazdı:

Hocam, iibf neyse yine de, Ohal zamanı yapılan son düzenlemelerle anlaşılan veteriner falan (alakasızlık açısından örnek verdim) bile hakim olabiliyormuş. O kadar hiç alakasız mı mezun olunan üniversiteyle bu meslek?

Tabi son dönem dediğimiz son beş yıl için konuşmuyorum her şey rayından çıktığı için. Puanları bile 50 ye kadar düşürdüler sonuçta. Dediğiniz gibi başka alanlardan da almış olabilirler. 

İhrac idari yargı hakimi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cengiz Şahin, 12.10.2021 - 23:10 yazdı:

Geçtiğimiz ay Takipsizlik kararı almıştım. Kararı EK yapıp Ankara İl Nüfus Müdürlüğüne "Pasaport Şerhimin Kaldırılması Talebi" konulu dilekçem ile gittim. Şubat ayında İlave tedbirlerin kaldırılmasına yönelik vermiş olduğum başvurumun reddedilmiş olduğunu, pasaport şerhinin kalkmamış olduğunu bildirdiler. (Açıkçası henüz karara bağlanmadığını düşünüyordum, takipsizlik kararını da eklersem şerh kalkar diye ümit ediyordum.) İtiraz dilekçesi verebileceğimi söylediler. Ben de o zaman bu dilekçeyi itiraz dilekçesi olarak alın dedim. Sonuçta yeni gelişen bir durum vardı. Artık takipsizlik aldığım için adli süreç sonlanmıştı. Dilekçeme kayıt numarası verip aldılar. Bakalım nolcak?  Benim de canım sıkıldı ama komisyon ile alakası yok.. 

Pasaport tahditimin kalktığını öğrendim. Ancak anladığım hakkımda sonuçlanmış ya da başlatılmış herhangi bir soruşturma olmasaydı tahdit kalkmayacaktı. Nasıl bir garabettir bu.

672 j.gn.k.lığı subay soruşturma devam ediyor, kriter YOK.. ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba öncelikle herkese. Kasım ayında duruşmam var suçlama 17/25 öncesi mahrem imamla toplamda 400 sn görüşme ancak ben o zaman memur değildim nasıl imamım olsun. Birde albatros 4 sizce ceza alır mıyım özellikle adalet bakanlığından deneyimli arkadaşlar yazarsa sevinirim. 

4B Mübaşir - 2016 Açığa alınma,  adli KYOK,  2018 göreve iade, 2019 istifa, 2021 yeniden soruşturma, adli süreç devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
adaletvarsanerde, 3 saat önce yazdı:

Merhaba öncelikle herkese. Kasım ayında duruşmam var suçlama 17/25 öncesi mahrem imamla toplamda 400 sn görüşme ancak ben o zaman memur değildim nasıl imamım olsun. Birde albatros 4 sizce ceza alır mıyım özellikle adalet bakanlığından deneyimli arkadaşlar yazarsa sevinirim. 

Merhaba adalet bakanlığından değilim ama konu hakkında biraz bilgim var, kendi bildiklerimi yazayım.

Öncelikle mutlaka dosyanızda arama ile ilgili Bilirkişi raporu olmalı. Bilirkişi ardışık arama vardır demiş ise bunu çürütmeniz gerekiyor. Zira tek sefer aranmışsanız bu ardışık aramaya girmiyor. Toplam 400 sn dediğiniz için birden fazla arama olduğu anlaşılıyor. Arama sabit hatlardan mı cep telefonundan mı olduğu da önemli. Ancak delil kabul edildiğine göre sabit hatlardan olduğu anlaşılıyor. Aramaların memuriyet öncesi olmasının bir öneminin olmadığını düşünüyorum. Mahkeme her durumda size suç yüklemeye çalışacaktır. Burada yapmanız gereken arayan kişiyi nereden tanıyorsunuz. Komşunuz, yakınınız veya mesai arkadaşınızsa şarjı bitmiş veya yanına telefonunu almayı unutmuş ve beni aramış olabilir dersiniz. Ancak aradığı yerden sizden önce veya sonra başka sıkıntılı kişileri de aramışsa bunu savunmanız güç olacaktır. Burada konuştuğunuz kişinin de belli olduğunu ifade etmişsiniz dolayısıyla sizden önce veya sonra aradığı kişilerin sıkıntılı olabileceği anlaşılıyor Albatros kısmından anlamam onu bilen arkadaşlar cevaplarlar. 

Güncelleme • • adım yok

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
adım yok, 3 dakika önce yazdı:

Merhaba adalet bakanlığından değilim ama konu hakkında biraz bilgim var, kendi bildiklerimi yazayım.

Öncelikle mutlaka dosyanızda arama ile ilgili Bilirkişi raporu olmalı. Bilirkişi ardışık arama vardır demiş ise bunu çürütmeniz gerekiyor. Zira tek sefer aranmışsanız bu ardışık aramaya girmiyor. Toplam 400 sn dediğiniz için birden fazla arama olduğu anlaşılıyor. Arama sabit hatlardan mı cep telefonundan mı olduğu da önemli. Ancak delil kabul edildiğine göre sabit hatlardan olduğu anlaşılıyor. Aramaların memuriyet öncesi olmasının bir öneminin olmadığını düşünüyorum. Mahkeme her durumda size suç yüklemeye çalışacaktır. Burada yapmanız gereken arayan kişiyi nereden tanıyorsunuz. Komşunuz, yakınınız veya mesai arkadaşınızsa şarjı bitmiş veya yanına telefonunu almayı unutmuş ve beni aramış olabilir dersiniz. Ancak aradığı yerden sizden önce veya sonra başka sıkıntılı kişileri de aramışsa bunu savunmanız güç olacaktır. Albatros kısmından anlamam onu bilen arkadaşlar 

Beni cep telefonu ile aramış. Emniyette resmini gösterdiler ama tanımıyorum.  Benden önce ve sonra iki kişiyi daha aramış. Ama onların da benimle bir alakası yok. Yani aynı yerde çalıştığım biri falan değil. Bilirkişi raporu yok emniyetin tespitleri var. Lehime bir sürü delil var ama kale alırlar mı bilmem. Feto yapılanması hakkında 17/25 öncesi sonrası sosyal medya mesajları falan var vs vs. Ben ceza verirler diye düşünüyorum nedense umudum yok. Hukuken berat etmem lazım ama içinde bulunduğumuz süreçte bu zor gibi. 

4B Mübaşir - 2016 Açığa alınma,  adli KYOK,  2018 göreve iade, 2019 istifa, 2021 yeniden soruşturma, adli süreç devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
adaletvarsanerde, 22 dakika önce yazdı:

Beni cep telefonu ile aramış. Emniyette resmini gösterdiler ama tanımıyorum.  Benden önce ve sonra iki kişiyi daha aramış. Ama onların da benimle bir alakası yok. Yani aynı yerde çalıştığım biri falan değil. Bilirkişi raporu yok emniyetin tespitleri var. Lehime bir sürü delil var ama kale alırlar mı bilmem. Feto yapılanması hakkında 17/25 öncesi sonrası sosyal medya mesajları falan var vs vs. Ben ceza verirler diye düşünüyorum nedense umudum yok. Hukuken berat etmem lazım ama içinde bulunduğumuz süreçte bu zor gibi. 

Cep telefonundan araması sizin lehinize bence. Ama toplamda 400 sn görüşmeniz sıkıntı. Tanımadığınız biri ile bu kadar ne görüşmüş olabilirsiniz bunu düşünmelisiniz. Ne bileyim o kişi size bir ürün pazarlamak için aramış olabilir, arabanız vardır satar mısınız demek için aramış olabilir. Bu tarz cevaplarınız olmalı. Ayrıca ben yerinizde olsam sabit hatlardan aranılmadığınızı ön plana çıkarırdım. Yıllarca ankesörlü diye bir sürü operasyon yaptılar. Cep telefonundan aranılmanız buna girmez kanaatindeydim. Gizli bir yapının içinde olsaydım cep telefonundan aranmazdım diyebilirsiniz mesela. Yazdıklarım şu an aklıma gelenler siz elbette bunları söylemeyin, mutlaka kendi doğrularınız vardır. Bu kadarı ile bir şey olmaz derdim ama diyemiyorum. Ama kesinlikle üzülmeyin.

Not: Size emniyette arama kayıtlarınızı gösterdiler mi?

Güncelleme • • adım yok

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
adım yok, 22 dakika önce yazdı:

Cep telefonundan araması sizin lehinize bence. Ama toplamda 400 sn görüşmeniz sıkıntı. Tanımadığınız biri ile bu kadar ne görüşmüş olabilirsiniz bunu düşünmelisiniz. Ne bileyim o kişi size bir ürün pazarlamak için aramış olabilir, arabanız vardır satar mısınız demek için aramış olabilir. Bu tarz cevaplarınız olmalı. Ayrıca ben yerinizde olsam sabit hatlardan aranılmadığınızı ön plana çıkarırdım. Yıllarca ankesörlü diye bir sürü operasyon yaptılar. Cep telefonundan aranılmanız buna girmez kanaatindeydim. Gizli bir yapının içinde olsaydım cep telefonundan aranmazdım diyebilirsiniz mesela. Yazdıklarım şu an aklıma gelenler siz elbette bunları söylemeyin, mutlaka kendi doğrularınız vardır. Bu kadarı ile bir şey olmaz derdim ama diyemiyorum. Ama kesinlikle üzülmeyin.

Not: Size emniyette arama kayıtlarınızı gösterdiler mi?

Evet gösterdiler.  Baya bir isim de var ama çoğu iş arkadaşı avukat hakim adalet bakanlığında çalışıyorsun gayet normal dedim ben iş gereği aramisimdir falan filan. 13 görüşme dediği hepsi arama degil SMS falan da var. Üzülmemek elde değil ya. Ben 2016 da bir soruşturma geçirip takipsizlik almıştım sonra göreve geri donmustum.  Eski yerime vermediler falan bende istifa ettim zaten hizmetli kadrosundaydim.  Az maaş alıyordum. Aynı zamanda atanamamış öğretmendim. Mübaşirlige derece yaparak girmiştim.  Yani kpss sırasında ilk siradaydim. Ne işimiz olur terörle merorle kahrımdan öleceğim. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Daha önce yazmıştım o kişinin neden sizi aramış olduğuna veya sms gönderdiğine karşı cevabınız olmalı. Aradan çok yıl geçti hatırlamamanız da mümkün ki bu şekilde ifade edebilirsiniz. Ama nedenini söylemek sizin lehinize olur. Gerçi kişiyi fotoğrafından tanımadığınızı beyan etmişsiniz. Bu durumda önceki cevaplarımda yazdığım gibi bir ürün satıyordu vs. şeklinde bir cevabınız olmalı. Sadece bunu delil göstererek sizi yapı içerisinde deyip suçlu bulmaları imkansız aslında. Başka delillerle desteklemeleri lazım ama malum şartlar aleyhimize maalesef. Ayrıca bu kişinin irtibat kurduğu herkes suçluysa babasını aramış, dayısını da aramış olabilir ki bu durumda onlarda mı bu yapının içerisindeler diye de sorabilirsiniz. Ancak sizden önce ve sonra aradığı başka kişiler de var dediniz burada da hedef saptırma gibi bir eylem yapmış olabileceğini ifade edebilirsiniz. Bunlar sadece fikir, böyle yapın demiyorum. Siz kendi doğrularınızı beyan edin lütfen. Bilgili arkadaşlar da sizi aydınlatacaktır. Yazınızın son kısmında "kahrımdan öleceğim " demişsiniz. Lütfen benim ilk mesajımı bulup okur musunuz. Kahırdan ölecek birileri olsaydı şu an ben yaşamıyor olurdum. Kendinizi üzmeyin, mahkemeye olabildiğince kendinizden emin ve sakin çıkmaya çalışın.

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...