İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

ayla, 12 saat önce yazdı:

Aşı olmadınızz mı

Aşı mesajı Haziran sonunda gelmişti kardeşimin düğünü vardı yoğunluktan randevu alıp yaptıramadım.sonra bayram sonrası olurum dedim bayramda da covid olduk.hayirlisi olsun inşaallah hafif olur bundan kötü etmesin Rabb'im

Umutlu, 11 saat önce yazdı:
  • @elaf hocam dualarımız sizinle Allah eşinize ve size acil sifalar versin ağrilaŕiniz için parol alın ilacıniz verilmiştir zaten, kan sulandırıcıyı da ihmal etmeyin (ben de covit geçirmiştim de ? tavsiyeler o yüzden) her geçen gün daha iyi olacaksıniz inşaallah ???? 

Çok sağolun inşaallah dediğiniz gibi hafif atlatirim. Bugün ilaç kullanımında 2. Gün 3 er 3 er içeceğim dua ediyorum şifa olsun diye

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ahmet ayhan, 10 saat önce yazdı:

Arkadaşlar forumu sessiz okuyanlardanım;

geçen hafta cuma günü saat 12 de iade kararımı gördüm.

677 sayılı KHK ile ihraç oldum. üniversite idare kadrosundaydım. 

sadece kriterlerim, lisesinde okuma ve olumsuz amir görüşü vardı.

5 yılın sonunda güzel kararı gördük. sevincimi sizler ile paylaşmak istedim.

darısı sizlerin başına

Hayırlı olsun sizin adınıza sevindim umarım biz de acilen iade kararımızı alırız sevincimizi paylaşırız sizin gibi...

675 KHK mağduru Yargıtay çalışanı Zabıt Katibi umutla bekler...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@elaf Allah acil şifalar versin size ve ailenize.

• Teşekkür 1
  • Onaylama 2

672 KYOK inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ahmet ayhan, 26.07.2021 - 23:27 yazdı:

darısı sizlerin başına

Gözünüz aydın hocam Allah başka sıkıntı yaşatmasın darısı bekleyen tüm mağdurlara olsun

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın Kaderdaşlarım,

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/chp-heyeti-KHK-magdurlariyla-bulustu-bu-is-artik-hukukla-degil-siyasetle-cozulur-6560029/

Çok şükür en sonunda anladılar...?

ahmet ayhan, 26.07.2021 - 23:27 yazdı:

darısı sizlerin başına

Hayırlı olsun kardeşim darısı tüm mağdurların başına.

695 KHK HvKK, KYOK,  kriter bilinmiyor  Sivil Mühendis KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

AYM kararlarının çevirilerinin yapıldığı https://twitter.com/anayasagundemi sayfasını AİHM nin konulara yaklaşımının tespiti açısından tavsiye ederim. Paylaşımlar AİHM nin resmi çevirileri değil. Farklı konulardaki kararlar hukukçular tarafından çevriliyor.

Silahlı Terör Örgütüne Üyelik Suçlamasıyla hakkında soruşturma olan, olabilecek olan, kovuşturma olanlar, kovuşturma aşamasına geçecek olanların DİKKATİNE.

AYM https://kararlarbilgibankasi.anayasa.gov.tr/BB/2019/10634 adresinde bulunan 

"ÖMER FARUK GERGERLİOĞLU BAŞVURUSU

(Başvuru Numarası: 2019/10634)

Karar Tarihi: 1/7/2021

R.G. Tarih ve Sayı: 8/7/2021-31535"

şeklindeki kararında, "FARKLI GEREKÇE" (Yani "kararı destekliyorum ancak gerekçelerim aşağıdaki gibidir" manasına gelmektedir. ) başlığı altında 13 üncü paragrafta "Benzer bir uygulama ülkemiz açısından da söz konusudur. Bilindiği gibi bir oluşumun terör örgütü olarak kabul edilmesi noktasında yasal olarak belirlenmiş bir usul bulunmamaktadır. Yıllardır kabul edildiği haliyle, bir oluşuma terör örgütü nitelendirmesinin yapılması yargı kararlarıyla olmaktadır. 

Benzer bir uygulama ülkemiz açısından da söz konusudur. Bilindiği gibi bir oluşumun terör örgütü olarak kabul edilmesi noktasında yasal olarak belirlenmiş bir usul bulunmamaktadır. Yıllardır kabul edildiği haliyle, bir oluşuma terör örgütü nitelendirmesinin yapılması yargı kararlarıyla olmaktadır.

İlk yargı kararı verilene kadar terör örgütü kabul edilmeyen bir oluşumun faaliyetlerine iştirak eden kişiler açısından kısmi ve dönemsel bir belirsizlik hatta öngörülemezlikten bahsedilse de bu durum oluşan ilk içtihatla birlikte ortadan kalkmaktadır.

Bu noktada önemli olan husus, içtihatların üzerine inşa edilebileceği asgari bir kanuni alt yapının mevcut olması gerekliliğidir. " ifadesi geçmektedir. İlginci bunu yazanlardan birisi AYM üyeliği tartışmalara neden olan birisi.

Yani , Yargıtay 16. Ceza Dairesi 24.04.2017 tarih ve 2015/3 Esas 2017/3 Kararıyla FETÖ/PDY kabul ve ilan edildiğine göre öncesine ait dönemler için sizlere silahlı terör örgütüne üyelik suçlamalarını kabul etmeyiniz. Bu tarihten önceki zamanlarla alakalı olarak "FETÖ/PDY üyesi tanıdığın varmı, şüphelendiğin varmı, FETÖ/*PDY ile ilk ne zaman tanıştın" benzeri, FETÖ/PDY nin olmadığı dönemlerden bahsedilirken FETÖ/PDY ifadesinin kullanılmasına müsaade etmeyiniz. Hele ki FETÖ/PDY ile aranızda somut bir delil yoksa, kendinizden eminseniz, 15 Temmuz 2016 alçak gecesiyle alakanız yoksa; "FETÖ/PDY adını 15 Temmuz hain gecesinden itibaren duymaya başladım, öncesinde böyle bir isim duymadım, dolayısıyla belirttiğiniz isimde bir örgütü 15 temmuz 2016 öncesinde tanımadığım gibi bu örgüte üye olan var mı bilmem. (Eğer ki cemaat denilen yapılanmayla bir alakanız olmuşsa) Ben Halk içerisinde cemaat olarak bilinen insanlarla görüştüm/konuştum. Devlete yada seçilmiş Hükümete karşı bir amaçları olup olmadığını bilmiyordum." benzeri ifadeler kullanınız.

Mevcut yargılaması devam edenlerde haklarındaki geçmiş zamanlı suçlamalarla alakalı olarak en azından 15 Temmuz 2016 öncesi için AYM kararının bu kısmını savunmalarınıza ekleyiniz. Karar metnine girmesini sağlayınız. En azından yazılı savunmanızda bu hususu belirterek kayıt altına alınmasını sağlayınız. Son paragrafta ayrıca önemli En basit haliye 15 Temmuz 2016 öncesi (ki aslen Yargıtay 16. Ceza Dairesi 24.04.2017 tarih ve 2015/3 Esas 2017/3 Kararı sonrasıdır.) için sendika, banka, sms, bağış, gazete, dergi suç değildir.

Burada bir hususa dikkat etmek gerekli. 15 Temmuz 2016 öncesi (ki aslen Yargıtay 16. Ceza Dairesi 24.04.2017 tarih ve 2015/3 Esas 2017/3 Kararı sonrasıdır.) için sendika, banka, sms, bağış, gazete, dergi suç değil ancak bunların birden fazlasının kişide olması ve özellikle çağrı dönemlerinde yapılan işlemlerin olması şüphe açısından mantıklıdır. Bu konuda herkes kendi durumunu, niyetini bilmektedir. Bu hususla alakalı olarak en büyük mahkeme insanın kendi vicdanıdır. Yorumlarım vicdanen suçsuz olanlar ve hukuken "suç" kapsamındadır. Niyet okuma yada emareleri değerlendirmek ne haddimdir, nede görevim. Bu konuda vicdanen mesul olanlar yasal olarak hakimlerdir.

• Beğeni 5
  • Teşekkür 1
  • Katılmama 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Saygıdeğer arkadaşlar: Anayasa Mahkemesinin geçici 4. madde ile ( ilave tedbirlere ) karşı başvuru yolu getirilmişti. Bende bu kapsamda şahsım adına çalıştığım eski kurumumun Genel Müdürlüğüne müracat etmiştim. Dün cevabı geldi. Son karar metni şöyle; ..........  ......... hakkında kurum kayıtlarında yapılan tetkik neticesinde; Anayasa Mahkemesinin gerekçeli kararında belirtilen ve adı geçen  tarafından talep konusu edilen  herhangi bir ( ilave tedbire) rastlanmadığı , ayrıca KHK ile göreve son verme işleminden bağımsız olarak kurumca herhangi idari işlem tesis edilmediği anlaşıldığından ilgilinin mezkur başvurusu hakkında yapılacak bir işlemin bulunmadığına toplantıya katılan üyelerin oy birliği ile karar verilerek , alınan kararın ilgiliye tebliğine. diye sonlandırılmış.                                            Burada dikkat çekmek için altını çizerek belirginleştirmeye çalıştığım konu, kurum diyorki ; ben senin hakkında bir işlem yapmadım zaten.  Doğrumu anladım acaba.  Saygılarımla.

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 2 saat önce yazdı:

AYM kararlarının çevirilerinin yapıldığı https://twitter.com/anayasagundemi sayfasını AİHM nin konulara yaklaşımının tespiti açısından tavsiye ederim. Paylaşımlar AİHM nin resmi çevirileri değil. Farklı konulardaki kararlar hukukçular tarafından çevriliyor.

Silahlı Terör Örgütüne Üyelik Suçlamasıyla hakkında soruşturma olan, olabilecek olan, kovuşturma olanlar, kovuşturma aşamasına geçecek olanların DİKKATİNE.

AYM https://kararlarbilgibankasi.anayasa.gov.tr/BB/2019/10634 adresinde bulunan 

"ÖMER FARUK GERGERLİOĞLU BAŞVURUSU

(Başvuru Numarası: 2019/10634)

Karar Tarihi: 1/7/2021

R.G. Tarih ve Sayı: 8/7/2021-31535"

şeklindeki kararında, "FARKLI GEREKÇE" (Yani "kararı destekliyorum ancak gerekçelerim aşağıdaki gibidir" manasına gelmektedir. ) başlığı altında 13 üncü paragrafta "Benzer bir uygulama ülkemiz açısından da söz konusudur. Bilindiği gibi bir oluşumun terör örgütü olarak kabul edilmesi noktasında yasal olarak belirlenmiş bir usul bulunmamaktadır. Yıllardır kabul edildiği haliyle, bir oluşuma terör örgütü nitelendirmesinin yapılması yargı kararlarıyla olmaktadır. 

Benzer bir uygulama ülkemiz açısından da söz konusudur. Bilindiği gibi bir oluşumun terör örgütü olarak kabul edilmesi noktasında yasal olarak belirlenmiş bir usul bulunmamaktadır. Yıllardır kabul edildiği haliyle, bir oluşuma terör örgütü nitelendirmesinin yapılması yargı kararlarıyla olmaktadır.

İlk yargı kararı verilene kadar terör örgütü kabul edilmeyen bir oluşumun faaliyetlerine iştirak eden kişiler açısından kısmi ve dönemsel bir belirsizlik hatta öngörülemezlikten bahsedilse de bu durum oluşan ilk içtihatla birlikte ortadan kalkmaktadır.

Bu noktada önemli olan husus, içtihatların üzerine inşa edilebileceği asgari bir kanuni alt yapının mevcut olması gerekliliğidir. " ifadesi geçmektedir. İlginci bunu yazanlardan birisi AYM üyeliği tartışmalara neden olan birisi.

Yani , Yargıtay 16. Ceza Dairesi 24.04.2017 tarih ve 2015/3 Esas 2017/3 Kararıyla FETÖ/PDY kabul ve ilan edildiğine göre öncesine ait dönemler için sizlere silahlı terör örgütüne üyelik suçlamalarını kabul etmeyiniz. Bu tarihten önceki zamanlarla alakalı olarak "FETÖ/PDY üyesi tanıdığın varmı, şüphelendiğin varmı, FETÖ/*PDY ile ilk ne zaman tanıştın" benzeri, FETÖ/PDY nin olmadığı dönemlerden bahsedilirken FETÖ/PDY ifadesinin kullanılmasına müsaade etmeyiniz. Hele ki FETÖ/PDY ile aranızda somut bir delil yoksa, kendinizden eminseniz, 15 Temmuz 2016 alçak gecesiyle alakanız yoksa; "FETÖ/PDY adını 15 Temmuz hain gecesinden itibaren duymaya başladım, öncesinde böyle bir isim duymadım, dolayısıyla belirttiğiniz isimde bir örgütü 15 temmuz 2016 öncesinde tanımadığım gibi bu örgüte üye olan var mı bilmem. (Eğer ki cemaat denilen yapılanmayla bir alakanız olmuşsa) Ben Halk içerisinde cemaat olarak bilinen insanlarla görüştüm/konuştum. Devlete yada seçilmiş Hükümete karşı bir amaçları olup olmadığını bilmiyordum." benzeri ifadeler kullanınız.

Mevcut yargılaması devam edenlerde haklarındaki geçmiş zamanlı suçlamalarla alakalı olarak en azından 15 Temmuz 2016 öncesi için AYM kararının bu kısmını savunmalarınıza ekleyiniz. Karar metnine girmesini sağlayınız. En azından yazılı savunmanızda bu hususu belirterek kayıt altına alınmasını sağlayınız. Son paragrafta ayrıca önemli En basit haliye 15 Temmuz 2016 öncesi (ki aslen Yargıtay 16. Ceza Dairesi 24.04.2017 tarih ve 2015/3 Esas 2017/3 Kararı sonrasıdır.) için sendika, banka, sms, bağış, gazete, dergi suç değildir.

Burada bir hususa dikkat etmek gerekli. 15 Temmuz 2016 öncesi (ki aslen Yargıtay 16. Ceza Dairesi 24.04.2017 tarih ve 2015/3 Esas 2017/3 Kararı sonrasıdır.) için sendika, banka, sms, bağış, gazete, dergi suç değil ancak bunların birden fazlasının kişide olması ve özellikle çağrı dönemlerinde yapılan işlemlerin olması şüphe açısından mantıklıdır. Bu konuda herkes kendi durumunu, niyetini bilmektedir. Bu hususla alakalı olarak en büyük mahkeme insanın kendi vicdanıdır. Yorumlarım vicdanen suçsuz olanlar ve hukuken "suç" kapsamındadır. Niyet okuma yada emareleri değerlendirmek ne haddimdir, nede görevim. Bu konuda vicdanen mesul olanlar yasal olarak hakimlerdir.

Sayın Aklima

Son paragraftaki 2016 öncesi banka, gazete, sendika, SMS, bağış dergi şüphe için mantıklıdır ifadesinin hiçbir mantığı, kabul edilebilir hiç bir tarafı yok. Hele AIHM in by lock kararından sonra bunu nasıl ifade edebiliyorsunuz doğrusu çok şaşırdım. Darbede kullanılmayan hiç bir şey suç unsuru olamaz. 

675,Banka,okul,cihan,yalancı tanık,beraat,istinaf,22.idare,ara karar.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...