İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

absoluter, 12 saat önce yazdı:

Sagıdeğer arkadaşlar evimi satmak için  tapu ya müracat ettim . Mutemelen  şehr konulmuş ki emniyete  yazı yazmışlar. Bundan sonraki süreç nasıl işler konu hakkında bilgisi olan var ise  beni aydınlatırsanız sevinirim. (Buarada ben 672.sayılı KHK ile ihraç oldum,  hakkımda herhangi idari, adli herhangi bir süreç yaşamadım) 

Tapuda size ne söylediler hocam 

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

MEB yine kopyla-yapıştır, yalan yanlış da olsa bir cevap vermiş ? Bizimkiler dilekçeyi ilgi yapıp idare mahkemesine 'Ek Beyan Dilekçesi' sunmuşlar yine sayfalarca. İçerik tabii ki yine skandal ??‍♂️ 

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nazzsn, 17 saat önce yazdı:

@Denizyildizi çok geçmiş olsun Rabbım acil şifalar versin inşallah. Banka hesap nezaman açılmıştı bende tek bankadan bekliyorum. Sakıncası yoksa yazarmısımız. Sağlıcakla kalın 

2005 açılış ihtiyaç halinde peyder pey kullandım. Faizsiz tek bankaydı. 2015 kapanış, o da neler oluyor kapatayım şu hesabı diyip. Kimin aklına gelir ki. Her öğretmen idareci şaşırdı, şaşırdım. Tahammül edemediğim bir zihniyetle aynı kefeye koyuldum. 2 kere kurum görüşü soruldu. Olumluydu. Idareciler ne oldu haber var mı diyip soruyordu. Şimdi bir hastane odasında neye üzüleceğimi, çocuklarıma mi kendime mi eşime mi geleceğime mi bilemeden, ne yapacağımı nereye kime gideceğimi bilmeden duvarlara bakıyorum, hayatta bir başıma... geçecek mi bugünler?

• Beğeni 1
  • Üzülme 5

686 KHK Banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Koskoca Yüksek Öğretim Kurumu nun verdiği cevap ne kadar içler acısı. Red dersin anlarız da bu ne biçim cevap böyle?? Dün de bir garip şey okudum twitter da KHK li (MEB) biri komisyondan iade almış fakat ona da red gelmis zaytung gibi ülkeyiz.

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar. Geçenlerde forumda yök ten ihraç olanların özel üniversitelerde çalışmasına herhangi bir engel olmadığını okumuştum. Twitter da Melih kutlu beyin paylaşımını gördüm şimdi, özetle yök başvuruyu “bizlik bir durum yok” diyerek reddetmiş. Konu ile ilgili bizzat tecrübesi olan arkadaşlar bilgi verirlerse çok sevinirim. Aslında özel üniversitede çalışmak gibi olmayacak bir temennim olmasa da bilmek istiyorum engelimizin olup olmadığını.

679-yök-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Arı maya, 6 dakika önce yazdı:

Merhabalar. Geçenlerde forumda yök ten ihraç olanların özel üniversitelerde çalışmasına herhangi bir engel olmadığını okumuştum. Twitter da Melih kutlu beyin paylaşımını gördüm şimdi, özetle yök başvuruyu “bizlik bir durum yok” diyerek reddetmiş. Konu ile ilgili bizzat tecrübesi olan arkadaşlar bilgi verirlerse çok sevinirim. Aslında özel üniversitede çalışmak gibi olmayacak bir temennim olmasa da bilmek istiyorum engelimizin olup olmadığını.

Bu konuda aslında bir hukuki görüş ortaya koymak gerekiyor. Muhtemelen bu nokta dava süreci sonucunda çözülecek.

Şimdi YÖK'ün ret kararında dayanak gösterilen madde şu: 

"Ek Madde 8 – (Ek: 17/8/1983 - 2880/32 md.) Vakıfca kurulacak yüksekögretim kurumlarındaki akademik organlar, Devlet yükseköğretim kurumlarındaki akademik organlar gibi düzenlenir ve onların görevlerini yerine getirir. Öğretim elemanlarının nitelikleri Devlet yükseköğretim kurumlarındaki öğretim elemanlarının niteliklerinin aynıdır. Devlet yükseköğretim kurumlarında çalışmaları yasaklanmış veya disiplin yoluyla bu kurumlardan çıkarılmış kişiler, vakıf yükseköğretim kurumlarında görev alamazlar."

Bu madde kanun çıkarılırken düzenlenmiş olan ve 12 Eylül dönemi düzenlemesi. Şimdi buradaki maddeye baktığımızda KHK'lı akademisyenlerin vakıf üniversitelerinde çalışamayacağı anlaşılıyor. Ancak, Avukatlık Kanunu madde 5/b' ise şöyledir : "b) (Değişik: 22/1/1986 - 3256/2 md.) Kesinleşmiş bir disiplin kararı sonucunda hakim, memur veya avukat olma niteliğini kaybetmiş olmak,". Bu madde aynı şekilde yorumlanırsa, KHK'lıların hiç birinin avukat olamaması gerekir. Ancak buradaki maddede disiplin kararı dediği için, bu madde KHK'lılar için uygulanma imkanını kaybediyor.

Yukarıda belirtilen YÖK kanunu ek madde 8'de disiplin kararı kısmı uygulanmaz. Diğer kısmı ise yani yasaklanma kısmına ise ayrıca çalışmak gerekiyor. Bunun KHK ile işten çıkarılma olduğunu sanmıyorum, yine de incelemek lazım. Zira memuriyetten yasaklanma mahkeme ile olur. Tahmin ediyorum ki, bu maddede geçen yasaklılık da mahkeme kararı ile verilen bir yasaklılık. Böyle ise, bu durumda, dava yoluyla vakıf üniversitesinde çalışmanın mümkün olacağını düşünüyorum.

Ancak burada vakıf üniversitesinin inisiyatif alması gerekir. Avukatlık davalarında barolar inisiyatif aldı. Ancak ben vakıf üniversitelerinin inisiyatif alıp, KHK'lıyı savunacağını sanmam. Belki adı sanı duyulmuş, özellikle Barış Akademisyeni olan, bir kaç hoca için belki üniversiteler inisiyatif alınabilir. Yoksa fetö iltisak iddiasıyla ihraç edilen akademisyen için kimse kılını kıpırdatmaz.

• Teşekkür 2
  • Onaylama 2

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın@Musa Erkmen  tapuda bana emniyete yazı yazdık ordan cevap bekliyoruz dendi, aynı şekilde mesajıda geldi.

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 33 dakika önce yazdı:

Bu konuda aslında bir hukuki görüş ortaya koymak gerekiyor. Muhtemelen bu nokta dava süreci sonucunda çözülecek.

Şimdi YÖK'ün ret kararında dayanak gösterilen madde şu: 

"Ek Madde 8 – (Ek: 17/8/1983 - 2880/32 md.) Vakıfca kurulacak yüksekögretim kurumlarındaki akademik organlar, Devlet yükseköğretim kurumlarındaki akademik organlar gibi düzenlenir ve onların görevlerini yerine getirir. Öğretim elemanlarının nitelikleri Devlet yükseköğretim kurumlarındaki öğretim elemanlarının niteliklerinin aynıdır. Devlet yükseköğretim kurumlarında çalışmaları yasaklanmış veya disiplin yoluyla bu kurumlardan çıkarılmış kişiler, vakıf yükseköğretim kurumlarında görev alamazlar."

Bu madde kanun çıkarılırken düzenlenmiş olan ve 12 Eylül dönemi düzenlemesi. Şimdi buradaki maddeye baktığımızda KHK'lı akademisyenlerin vakıf üniversitelerinde çalışamayacağı anlaşılıyor. Ancak, Avukatlık Kanunu madde 5/b' ise şöyledir : "b) (Değişik: 22/1/1986 - 3256/2 md.) Kesinleşmiş bir disiplin kararı sonucunda hakim, memur veya avukat olma niteliğini kaybetmiş olmak,". Bu madde aynı şekilde yorumlanırsa, KHK'lıların hiç birinin avukat olamaması gerekir. Ancak buradaki maddede disiplin kararı dediği için, bu madde KHK'lılar için uygulanma imkanını kaybediyor.

Yukarıda belirtilen YÖK kanunu ek madde 8'de disiplin kararı kısmı uygulanmaz. Diğer kısmı ise yani yasaklanma kısmına ise ayrıca çalışmak gerekiyor. Bunun KHK ile işten çıkarılma olduğunu sanmıyorum, yine de incelemek lazım. Zira memuriyetten yasaklanma mahkeme ile olur. Tahmin ediyorum ki, bu maddede geçen yasaklılık da mahkeme kararı ile verilen bir yasaklılık. Böyle ise, bu durumda, dava yoluyla vakıf üniversitesinde çalışmanın mümkün olacağını düşünüyorum.

Ancak burada vakıf üniversitesinin inisiyatif alması gerekir. Avukatlık davalarında barolar inisiyatif aldı. Ancak ben vakıf üniversitelerinin inisiyatif alıp, KHK'lıyı savunacağını sanmam. Belki adı sanı duyulmuş, özellikle Barış Akademisyeni olan, bir kaç hoca için belki üniversiteler inisiyatif alınabilir. Yoksa fetö iltisak iddiasıyla ihraç edilen akademisyen için kimse kılını kıpırdatmaz.

Detaylı açıklamanız için teşekkür ederim sn @vergici672 dediğiniz gibi vakıf üniversitesinde çalışırım ümidiyle sormamıştım zaten çünkü bırakın bizim için inisiyatif almayı, çalışma iznimiz olsa bile kadro vereceklerini sanmıyorum ki doktora tezim bitmek üzere ama akademik hiçbir planım yok. Merakımdan sormuştum ? hayırlı güzel haberler almak dileğiyle ....

679-yök-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
absoluter, 44 dakika önce yazdı:

Sayın@Musa Erkmen  tapuda bana emniyete yazı yazdık ordan cevap bekliyoruz dendi, aynı şekilde mesajıda geldi.

E devlet de iyi hatırlamıyorsam tapu taşınmazlarla alakalı bir yerde, satışa engel bir durum var mı yok mu yazıyordu. Özellikle hakkında kısıtlama var mı felan.  O kısımları biraz kurcalayın ne yazıyor acaba. 

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...