İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
vergici672, Bir saat önce yazdı:

Bunun KHK ile işten çıkarılma olduğunu sanmıyorum, yine de incelemek lazım. Zira memuriyetten yasaklanma mahkeme ile olur. Tahmin ediyorum ki, bu maddede geçen yasaklılık da mahkeme kararı ile verilen bir yasaklılık.

Malumunuzdur, halihazırda, khklardaki bazı ilave tedbirler ihrac edilenlerin herhangi bir kamu görevi üstlenmesine (belediyede taseron işçi olarak bile) engel teşkil etmekte.

Eylül, 7 dakika önce yazdı:

E devlet de iyi hatırlamıyorsam tapu taşınmazlarla alakalı bir yerde, satışa engel bir durum var mı yok mu yazıyordu. Özellikle hakkında kısıtlama var mı felan.  O kısımları biraz kurcalayın ne yazıyor acaba. 

Edevletteki veriler güncel olmayabiliyormus yani kisitlama kalksa bile var gozukebiliyormus, en sağlamı doğrudan tapu müdürlüğünden bilgi almakmis. Bana tapudakiler başka bir konuyla ilgi başvurduğumda böyle demişti.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın   @Eylül edevlette Taşınmazınıza ait herhangi bir şerh bilgisi bulunmamaktadır  diye yazıyor, ama neden emniyete yazı yazdılar onu anlamaya çalışıyorum. Ayrıca ilginize teşekkür ederim.

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Joeu, 2 saat önce yazdı:

Koskoca Yüksek Öğretim Kurumu nun verdiği cevap ne kadar içler acısı. Red dersin anlarız da bu ne biçim cevap böyle?? Dün de bir garip şey okudum twitter da KHK li (MEB) biri komisyondan iade almış fakat ona da red gelmis zaytung gibi ülkeyiz.

Evet aynı şekilde bana da ek tedbirler için Temmuz ayında ret vermişler. Nisan'da iade oldum ?‍♀️

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Arı maya, Bir saat önce yazdı:

Detaylı açıklamanız için teşekkür ederim sn @vergici672 dediğiniz gibi vakıf üniversitesinde çalışırım ümidiyle sormamıştım zaten çünkü bırakın bizim için inisiyatif almayı, çalışma iznimiz olsa bile kadro vereceklerini sanmıyorum ki doktora tezim bitmek üzere ama akademik hiçbir planım yok. Merakımdan sormuştum ? hayırlı güzel haberler almak dileğiyle ....

Ancak inisiyatif alacakları kişiler için açılacak davalar, sizin de işinize yarayacak. İleride hepsi de tek tek mecbur alacaklar. Siz yeter ki tezi ve makalelerini düzgün yapın.

tozkoparan, 40 dakika önce yazdı:

Malumunuzdur, halihazırda, khklardaki bazı ilave tedbirler ihrac edilenlerin herhangi bir kamu görevi üstlenmesine (belediyede taseron işçi olarak bile) engel teşkil etmekte.

Hocam söz ettiğiniz hüküm zaten sorunlu bir hüküm. AYM'nin avukatlık hakkında verdiği kararlar da benzerdi. Bu hüküm, mahkeme kararı ile memuriyetten belli bir süre için men edilme hakkında. Ben düzgün bir mahkeme süreci ile bu maddenin işlevsiz kılınacağını düşünüyorum.

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mizan-27, 14 saat önce yazdı:

İlave tedbirler için yaptığımız başvuruya, MEB kopyala yapıştır şeklinde herkese ret vermiş. Giriş yapıp kontrol edebilirsiniz ama; herkesin sonuç aynı bence. İlgili link aşağıda:

https://www.MEB.gov.tr/sinavlar/sonuc/sorgu.php?SINAV_ID=E626B6864BF3125633110C5C43622419

Paylaşım için çok teşekkür ederim. Benim de red herkes gibi. Bundan sonra herhangi bir hukuki süreç var mı? Bilgisi olan cevap verirse sevinirim.

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Aysegul Oz, Bir saat önce yazdı:

Paylaşım için çok teşekkür ederim. Benim de red herkes gibi. Bundan sonra herhangi bir hukuki süreç var mı? Bilgisi olan cevap verirse sevinirim.

İlave tedbirlerle ilgili itiraz başvurunuzu HSK'nin belirleyeceği Ankara idare mahkemelerine yapabilirsiniz. 60 günlük hak düşürücü süre başlamış olsa da, HSK'nin hangi mahkemeleri gorevlendirdigi/görevlendirecegi henüz belli değil sanırım.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
vergici672, Bir saat önce yazdı:

Ancak inisiyatif alacakları kişiler için açılacak davalar, sizin de işinize yarayacak. İleride hepsi de tek tek mecbur alacaklar. Siz yeter ki tezi ve makalelerini düzgün yapın.

Hocam söz ettiğiniz hüküm zaten sorunlu bir hüküm. AYM'nin avukatlık hakkında verdiği kararlar da benzerdi. Bu hüküm, mahkeme kararı ile memuriyetten belli bir süre için men edilme hakkında. Ben düzgün bir mahkeme süreci ile bu maddenin işlevsiz kılınacağını düşünüyorum.

İlave tedbirlere ilişkin dilekçesine red cevabı alıp gelecekte kamusal boyutu olan özel kuruluşlarda (okul, üniversite vb) çalışma niyeti olanların, özellikle, ilave tedbir olarak belirtilen "dolaylı olarak bile bir daha kamuda çalıştırılamazlar" vb. hükümlere HSK'nin belirleyeceği mahkemeler aracılığıyla süresi icerisinde itiraz etmesi gerekiyor, aksi halde bu konuda hak kaybı ortaya çıkacak gibi gözüküyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@tozkoparan hocam olumlu yada olumsuz hiçbir cevap verilmedi ne yapmamız lazim

701 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
korkmaz244, Bir saat önce yazdı:

@tozkoparan hocam olumlu yada olumsuz hiçbir cevap verilmedi ne yapmamız lazim

İlave tedbirlerle ilgili olarak eski kurumunuza başvurduğunuz tarih itibariyle 6 ay geçtiyse ve kurum bu süre zarfında cvp vermediyse (yani sustuysa) kurum talebinizi reddedmiş sayılır (ve hak düşürücü süre de başlar). Bu bağlamda direk mahkeme yoluna başvurabilirsiniz. 

Ama bu durumda ben olsaydım, mahkemeye başvurmadan once eski kurumu arayıp sorardım veya son çare cimer üzerinden kuruma ulaşmaya çalışırdım, bazen pandemi dönemi filan derken dilekçeler gözden kacabiliyor.  

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar ne yapalım şimdi? Bu ilave tedbirler adına red aldık, ne yapacağız idare mahkemesine başvurmaya değer mi? Oluru var mı? Öneriniz (her kafadan değil tabii gerçekten bu işe kafa yormuş arkadaşlara sesleniyorum) nedir, nasıl bir yol izlenmeli? Hemen herkes için olabilecek bir bilen cevabı bekliyorum

Hatta ekliyorum yine bu işi iyi bilen arkadaşlardan biri güzel hazırlanmış bir dilekçe paylaşsa kimse bir de avukat derdi olmadan maruzatını idare mahkemesine taşıyabilir. Tabii karar mercii bunun için elini taşın altına koyabilecek iyiliksever arkadaşlardır. 

Hepinizin Muharrem Ayı mübarek olsun, sofralarınız aşure gibi bol ve bereketli olsun ??

Güncelleme • • perde1un
  • Beğeni 3
  • Onaylama 1

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...