İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

... 5 yıl bitti 6 yıla başladık. Hâlâ durum netleşmedi, hâlâ inceleniyor yazısını okuyup bekliyoruz. Bu arada ek tedbirlerle ilgili dilekçe verip cevap alamayanlar için yasa da öngörülen 6 ay beklemenin üzerine idari dava açma süresi başlamış durumda. Eğer şu anda biçimsel olarak dava açmazsanız burada da bir hak kaybı ile karşılaşabilirsiniz. Hatırlatmak isterim.

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 21 saat önce yazdı:

Çok uzun zaman sadistlik ve öfkeyle açıkladım olan biteni ama, artık bence öyle değil @GamerTeacher63 hocam. Polisseniz, sorun kendinize yanınızda bir komiser mobbing ile intihara sürüklense kuyruğu kıstırıp susar mıydınız? Askerseniz sorun, Libya'ya/Afganistan'a tayininiz çıktığında "komutanım biz vatanı korumak için asker olduk, burada ne yapıyoruz" diye sormaz mıydınız?

Her yerinde bir aliCENGİZ oyunu dönüyor memleketin. Mutlaka sizin bulunduğunuz makama da bakan yönü vardı bu işlerin. Feto da işin bahanesi, darbe de işin bahanesi. Yarın çıkıp yine kol kola bir poz verseler, "biz hiç ayrılmadık ki, aramızdaki bazı hainler ortaya çıksın diye öyle yaptık" deseler, "bu kadarı da olamaz imkansız" diyecek var mı? Öyle şeyler gördük ki bu ülkede...

Algıyıda o kadar güzel kuruyorlar oyunu da o kadar güzel oynuyorlar ki- her cenahtan- ihraç edilen herkesin "fetöcü" olduğunu sanıyor memlekette daha tokat yememiş insanlar. Ve bir gün eskiye dönülse herkes hiçbir şey olmamış gibi davranacak! 

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Konu dışı ama 

@MSA hocam araştırma merkezinde şu an maaşlar nedir? Zamlardan araştırma merkezinde çalışanlar da faydalanıyor mu zira en düşük memur maaşına eşitleninceye kadar zam olmaz gibi saçma sapan bi KHK ibaresi vardı? Son durum bilgi verir misiniz çok sevinirim

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Araştırma Merkezi ile ilgili bir de şu var; Sadece bir yerde toplu olarak görev yapılıyor manasına gelmesin. Özellikle Jnd. ve Emn. personelinin bir defaya mahsus ikamet ettiği valilik bünyesine ataması yapılıyor. TSK bünyesindeki personel için öyle bir uygulama yok. Maaşlar konusu sanırım sıkıntılı bu şekilde aleni bir hak kaybı yaşanıyor. 

NOT: Araştırma merkezi güzellemesi yapmıyorum. Hiç olmazsa kabul olup bu olsun da demiyorum. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

konu dışı:

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 5 saat önce yazdı:

Konu dışı ama 

@MSA hocam araştırma merkezinde şu an maaşlar nedir? Zamlardan araştırma merkezinde çalışanlar da faydalanıyor mu zira en düşük memur maaşına eşitleninceye kadar zam olmaz gibi saçma sapan bi KHK ibaresi vardı? Son durum bilgi verir misiniz çok sevinirim

Biz de sorduk. Bi cevap gelmedi gruptan

jnjnkj

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

701 KHK ardışık kurum içi arama ile ihraç olup geri dönen var mı arkadaşlar aranızda? 

701 KHK- Ret-Kurum kanaati-Ankara 20.idari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Mlk97, Bir saat önce yazdı:

701 KHK ardışık kurum içi arama ile ihraç olup geri dönen var mı arkadaşlar aranızda? 

TSK'da komisyondan henüz örneği yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ilave tedbirler için vermiş olduğum dilekçeme Ağustos ayında red edildi red edildi red edildi cevap geldi

ne yapacağım mahkeme mahkeme mahkeme bıktım usandımI.iş bulsan karşına çıkıyor. Hastane ye gitsen karşına çıkıyor. Çocuk yurt kazansa karşına çıkıyor. Daireni satarken karşına çıkıyor. Nufuf karşına çıkıyor hudut karşına çıkıyor ruhsat karşına çıkıyor Hangi kurumu nasıl mahkemeye vereceğim bilemedim. HASBUNALLAHUVENİĞMELVEKİL Diyorum. Ne olursa olsun tükendim deyip Hak kaybı yaşamak da istemiyorum. Örnek bir başvuru da bulamadım.

679 KYOK 14.10.2020 RED Hsbnllhuvnğmlvkl

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@MsK.Merhaba, bizim dosya savcı incelemesinde hala 2senesi oluyor savcıya verileli, bu durumda olup biz gibi savcı kararı bekleyen var mı

701 KHK- Ret-Kurum kanaati-Ankara 20.idari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
    • Merhaba polis memuru olarak çalışırken hakkımda soruşturma açıldı ve kanser oldum. SGK Malülen emekli hakkı ve gih memuru olarak çalışma hakkı sundu. Şu anda gih memuru olarak çalışıyorum. Soruşturma devam ediyor eğer ihraç olursam Malülen emekli olabilirmiyim. Bu hakkım saklı kalıyor mu.
    • Sayın The Oracle; 2017- 2023 arasında KHK' lı ve sigortalı olarak özel hastanelerde çalıştım. Kasım 2023' de memuriyete döndüm. SGK' dan çakışmalı hizmet nedeniyle adıma yatan sigorta primlerini geri istedim. ( Foruma genel not: Üniversite geriye dönük maaşlarımı verdi. Döner sermaye, ek ders ve promosyonları, nöbet ücretlerini vermedi. Bunlar için dava açtım. SGK almış olduğum emekli maaşlarımın üniversitece geri alınarak SGK' na iadesini istedi. Üniversite emekli ikramiyemi geri almak için beni  icraya verdi. Tüm arkadaşlarımın bu tatlı dertlerle uğraşacağı günleri en kısa zamanda görmelerini dilerim.)
  • Yeni Oluştur...