İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Arkadaslar ben gecen sene yapilandirma zamani 4 senedir odemedigim emlak vergimi SGK dan aldigim issizlik belgesi ile beylikduzu belediyesine basvurarak eski donem borclarimida sildirdim. Bundan sonrada borc cikmayacagi lakin SGKli bir ise girdigimde belediyeye mutlaka bildirmemi yoksa cezai islem uygulanacagini soylediler.

Arkadaslar eger bilmeyen duymayan varsa sizde gidip basvurunuzu yapin en azindan cebinizden bu para cikmaz. Eski 4 senelik borcumla birlikte faizlerde silindi bu arada.

• Beğeni 5
  • Teşekkür 2

677 khk-Beklemeye devam-wifi magduru-adli islem yok-hic birsey yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dünden beri komisyon sayfasına giremiyorum, hata veriyor. Farklı bir tarayıcıdan denedim yine olmadı.

Komisyon incelemesi devam ediyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Vardırbirhayr, 21 saat önce yazdı:

Ankara 21. İdare Mahkemesinin ( E. 2018/1246 K. 2019/1429 ve 20.09.2019 tarihli) kararında ise ; “Somut belge ve bilgiye dayanmayan diğer tespitlerin davacının terör örgütü ile iltisak ve irtibatı olduğu kapsamında değerlendirilemeyeceği. ”, ( E. 2018/1319 K. 2020/6 ) kararında ; İrtibat ve iltisak somut bilgi ve belgelerle ortaya konulmalıdır. İfadesine yer verilmiştir. 

Maalesef İdare Mahkemelerinin 'irtibat/iltisak'' kapsamında verdiği kararlarda bir standart yok. Bunun da temel sebebi, @hüdayi Bey'in aşağıdaki mesajında belirttiği bu ''irtibat/iltisak'' kavramlarının hukuken tanımlanmamış olması. 

Yanlış bilmiyorsam bu kavramları ilk defa Anayasa Mahkemesi kendi üyelerinden bazılarını ihraç ederken kullandı ve o gün bugündür kanunen tanımlanmamış bu kavramlar ile insanların hayatları karartılıyor. 

Umarım ülkemize evrensel düzeyde hukuk düzeni en kısa zamanda gelir.  

Hüdayi, 24.09.2021 - 13:54 yazdı:

@Bla Bla Bla  bey, umulur ki o yönde olur.

Ancak hukukta tanımlanmamış bir kavram ile insanların yaptırımla karşılaşması bizim ülkemize özgü bir tuhaflık.

Kavram hukuki literatüre ne zaman dahil oldu? OHAL KHK ları ile,  o tarihten önce tıbbi bir terim olarak biliniyormuş.İrtibat kavramı neredeyse herkesin aşina olduğu bir kavramdır lakin iltisak kavramının hukuk âleminde net bir tanımı KHK’lerden önce yapılmamıştır. Türk Dil Kurumu sözlüğüne bakıldığında; yakınlık peyda etmek, yaklaşmak, birleşmek, birleşip yapışmak, erişmek, lahik olmak gibi anlamlara geldiği anlaşılan bu terimin akademi âleminde demiryolları ile ilgili, mühendislik alanına dahil bir kavram olduğu bilinmektedir.

AYM ilgili kararlar bakımından kanun yapma tekniği ve kanunların genel ve soyut olması gerekçesiyle irtibat ve iltisak kavramlarının içinin doldurulmasını idareye havale etmiş gözükmektedir.

Danıştay 12. Daire Başkanlığı 2018/368 E. , 2021/659 K. İçtihat Metni'nde; ''...milli güvenliğe tehdit oluşturan terör örgütleri ile iltisakı olduğu yönündeki tespitin hukuken kabul edilebilir biçimde net olarak somut, kesin, yeterli delillerle tam bir vicdani kanaat oluşturacak şekilde ortaya koyulması gerekmektedir." ifadesi ise kavramın ne olduğu konusunda hala net bir tanım yapamamakta, kavram hukuken kabul edilebilir biçimde net olarak somut, kesin, yeterli delillerle tam bir vicdani kanaat oluşturacak şekilde ortaya koyacak delilerle dolaylı olarak belirlenecek anlamı çıkmaktadır.

Hukuk keyfilik kabul etmez, suç ve ceza kanuni olmak zorundadır. Suç ve cezada kanunilik, geriye yürümezlik sadece ceza hukukunda geçerli olan kavramlar olmayıp idare hukukunda da geçerlidir.

Muhabbetle...

Güncelleme • • Bla Bla Bla

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese merhaba yine inceleme devam eden bir hafta daha.Bir şey sormak istiyorum.Eger olursa bir kargoda  çalışmaya başlayacağım.Ise alım yapan personel dönersen paranı alamazsın filan dedi bugün böyle bir şey var mı döndüğümüz yok ama işte umut kafama takıldı bilen varsa cevaplayabilir mi 

679 gib komisyon inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Expert, 39 dakika önce yazdı:

Herkese merhaba yine inceleme devam eden bir hafta daha.Bir şey sormak istiyorum.Eger olursa bir kargoda  çalışmaya başlayacağım.Ise alım yapan personel dönersen paranı alamazsın filan dedi bugün böyle bir şey var mı döndüğümüz yok ama işte umut kafama takıldı bilen varsa cevaplayabilir mi 

Sigortalı çalışırsanız işinize döndüğünüzde çalışmış olduğunuz günler hesaplanır, alacağınız toplu paradan düşer

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
perde1un, 7 dakika önce yazdı:

Sigortalı çalışırsanız işinize döndüğünüzde çalışmış olduğunuz günler hesaplanır, alacağınız toplu paradan düşer

Teşekkür ederim cevap için.Hepimiz için hayırlısı olur insallh

679 gib komisyon inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
sinan özen, 5 saat önce yazdı:

Arkadaslar ben gecen sene yapilandirma zamani 4 senedir odemedigim emlak vergimi SGK dan aldigim issizlik belgesi ile beylikduzu belediyesine basvurarak eski donem borclarimida sildirdim. Bundan sonrada borc cikmayacagi lakin SGKli bir ise girdigimde belediyeye mutlaka bildirmemi yoksa cezai islem uygulanacagini soylediler.

Arkadaslar eger bilmeyen duymayan varsa sizde gidip basvurunuzu yapin en azindan cebinizden bu para cikmaz. Eski 4 senelik borcumla birlikte faizlerde silindi bu arada.

İssizsek eger emlak vergisi ödemiyor muyuz.

701 kek inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Expert, 5 saat önce yazdı:

İlk başlarda mutemetler pek bilmiyordu çoğu kesinti yapmadılar ama şimdi görüş yazıları ile çoğu kesinti yapıyor

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mustafa TAŞ, Bir saat önce yazdı:

İssizsek eger emlak vergisi ödemiyor muyuz.

Herhangi geliri olmayan ve emekliler emlak vergisi odemiyormus bende sonradan ogrendim.odeyemedigim vergilerimde silindi isten atildigim tarihten itibaren

677 khk-Beklemeye devam-wifi magduru-adli islem yok-hic birsey yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
sinan özen, 2 saat önce yazdı:

Herhangi geliri olmayan ve emekliler emlak vergisi odemiyormus bende sonradan ogrendim.odeyemedigim vergilerimde silindi isten atildigim tarihten itibaren

Ben işsizim ama oturduğum evden başka bir evim daha var ve oradan kira geliri alıyorum. Bu durumda emlak vergisi öder miyim. Bilginiz var mi.

701 kek inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
    • Merhaba polis memuru olarak çalışırken hakkımda soruşturma açıldı ve kanser oldum. SGK Malülen emekli hakkı ve gih memuru olarak çalışma hakkı sundu. Şu anda gih memuru olarak çalışıyorum. Soruşturma devam ediyor eğer ihraç olursam Malülen emekli olabilirmiyim. Bu hakkım saklı kalıyor mu.
    • Sayın The Oracle; 2017- 2023 arasında KHK' lı ve sigortalı olarak özel hastanelerde çalıştım. Kasım 2023' de memuriyete döndüm. SGK' dan çakışmalı hizmet nedeniyle adıma yatan sigorta primlerini geri istedim. ( Foruma genel not: Üniversite geriye dönük maaşlarımı verdi. Döner sermaye, ek ders ve promosyonları, nöbet ücretlerini vermedi. Bunlar için dava açtım. SGK almış olduğum emekli maaşlarımın üniversitece geri alınarak SGK' na iadesini istedi. Üniversite emekli ikramiyemi geri almak için beni  icraya verdi. Tüm arkadaşlarımın bu tatlı dertlerle uğraşacağı günleri en kısa zamanda görmelerini dilerim.)
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...