İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Nrt0505, 9 saat önce yazdı:

İyi günler... Bugün ilk durusmam oldu. Hakim delil yetersizliğinden beraat verdi.. bu karar göreve dönmemde engel olur mu. tam olarak ne anlama geliyor bilgi verirseniz sevinirim

Hayırlı olsun. Kararın bu haliyle savcı veya sizin itiraz etmemeniz üzerine kesinleşmesi durumunda:

Normal bir hukuk düzeninde, herkes suçu ispatlanana kadar masum kabul edilir. Sizin de suçlu olduğunuza dair ispatlanmış bir durum yok. O yüzden suç işlemediğinizin ve herhangi bir cezai yaptırıma maruz kalmayacağınızın ACM tarafından kabulu anlamına geliyor. Dolayısıyla bu karar tek başına herhangi bir memuriyete engel elbette değildir.

Ancak mevcut düzende, bu karara giden süreçte elde edilen kriterler göreve dönüşte de karşınıza çıkartılabilir. Bazı kurumlarda muhtemelen hiç sorun çıkartmayacakken, bazı kurumlarda değil delil yetersizliği, suçu işlemediğinizi ispat etseniz bile göreve dönüşte karşınıza çıkacaktır maalesef.

TÜBİTAK'tan ihraç - 24. İdare Mahkemesi - Beraat/İstinafta - Twitter: @karagoz672

Gerçekçi ol, yasal faizi iste 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
nofearseko2021, 55 dakika önce yazdı:

Beraat kararını gönderme şansınız varmı

Hayırlı olsun.

Elbette var. Sayfaların resimlerini çektikten sonra, isim, TCKN, dosya numarası, dava tarihi gibi özel bilgileri bilgisayarda Paint gibi bir program ile silin. Sonra da herhangi bir paylaşıma resimler eklemek için şu linkteki adımları izleyin:

TÜBİTAK'tan ihraç - 24. İdare Mahkemesi - Beraat/İstinafta - Twitter: @karagoz672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 20.10.2021 - 17:40 yazdı:

Vay arkadaş ya 😂 "Hukukçu değil bunlar" dedik yıllardır, harbiden değilmişler (bazıları en azından)

İdari yargıda yüzde beşlik bir kotayla ibf mezunları alinabiliyor ama yüzde beş azami daha az alıyorlar bazen. Genelde de maliyeden falan yani yeni mezun çok görmedim. Özellikle maliyeden alınan vergi müfettişleri vergi hakimi olarak çok bilgili olabiliyorlar. Emin olun vicdan ve hak meselesinin mezun olunan üniversiteyle hiç ilgisi yok. 

İhrac idari yargı hakimi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Muhreç Hakime, 9 dakika önce yazdı:

İdari yargıda yüzde beşlik bir kotayla ibf mezunları alinabiliyor ama yüzde beş azami daha az alıyorlar bazen. Genelde de maliyeden falan yani yeni mezun çok görmedim. Özellikle maliyeden alınan vergi müfettişleri vergi hakimi olarak çok bilgili olabiliyorlar. Emin olun vicdan ve hak meselesinin mezun olunan üniversiteyle hiç ilgisi yok. 

Hocam, iibf neyse yine de, Ohal zamanı yapılan son düzenlemelerle anlaşılan veteriner falan (alakasızlık açısından örnek verdim) bile hakim olabiliyormuş. O kadar hiç alakasız mı mezun olunan üniversiteyle bu meslek?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

kmgyggz.jpeg

13 ekim 2021 itibariyle eğitimsen

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 6 dakika önce yazdı:

Hocam, iibf neyse yine de, Ohal zamanı yapılan son düzenlemelerle anlaşılan veteriner falan (alakasızlık açısından örnek verdim) bile hakim olabiliyormuş. O kadar hiç alakasız mı mezun olunan üniversiteyle bu meslek?

Tabi son dönem dediğimiz son beş yıl için konuşmuyorum her şey rayından çıktığı için. Puanları bile 50 ye kadar düşürdüler sonuçta. Dediğiniz gibi başka alanlardan da almış olabilirler. 

İhrac idari yargı hakimi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cengiz Şahin, 12.10.2021 - 23:10 yazdı:

Geçtiğimiz ay Takipsizlik kararı almıştım. Kararı EK yapıp Ankara İl Nüfus Müdürlüğüne "Pasaport Şerhimin Kaldırılması Talebi" konulu dilekçem ile gittim. Şubat ayında İlave tedbirlerin kaldırılmasına yönelik vermiş olduğum başvurumun reddedilmiş olduğunu, pasaport şerhinin kalkmamış olduğunu bildirdiler. (Açıkçası henüz karara bağlanmadığını düşünüyordum, takipsizlik kararını da eklersem şerh kalkar diye ümit ediyordum.) İtiraz dilekçesi verebileceğimi söylediler. Ben de o zaman bu dilekçeyi itiraz dilekçesi olarak alın dedim. Sonuçta yeni gelişen bir durum vardı. Artık takipsizlik aldığım için adli süreç sonlanmıştı. Dilekçeme kayıt numarası verip aldılar. Bakalım nolcak?  Benim de canım sıkıldı ama komisyon ile alakası yok.. 

Pasaport tahditimin kalktığını öğrendim. Ancak anladığım hakkımda sonuçlanmış ya da başlatılmış herhangi bir soruşturma olmasaydı tahdit kalkmayacaktı. Nasıl bir garabettir bu.

672 j.gn.k.lığı subay soruşturma devam ediyor, kriter YOK.. 😎

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba öncelikle herkese. Kasım ayında duruşmam var suçlama 17/25 öncesi mahrem imamla toplamda 400 sn görüşme ancak ben o zaman memur değildim nasıl imamım olsun. Birde albatros 4 sizce ceza alır mıyım özellikle adalet bakanlığından deneyimli arkadaşlar yazarsa sevinirim. 

4B Mübaşir - 2016 Açığa alınma,  adli KYOK,  2018 göreve iade, 2019 istifa, 2021 yeniden soruşturma, adli süreç devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...