İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Saphyr, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba, 

Goreve iade edilmem üzerine 1 şubatta göreve adliyede katip olarak göreve  başladım. Dün geçmişe dönük maaşlarımı yatırdılar, şimdi yasal faiz ödenmesi için ne yapmamiz gerekiyor biliyorum yeri burasi degil ama diger postlarda cevap cok geç verildiği icin buradan yazmak istedim. İade olan özelikle adliye personelinden yardimci olmalarını istiyorum. Önce idari islere dilekçe yazıp talepde mi bulunacagiz yasal faiz icin. Yardımlarınızı bekliyorum ?

Hocam kuruma dilekçe verip yasal faizleri talep edeceksiniz. Bu dilekçeye yazılı olumsuz cevap verirlerse 60 gün içinde idare mahkemesine dava açacaksınız. 

Birde maasların hesaba yattığı tarihi öğrenme tarihi kabul eden mahkemeler var. Buna da dikkat edin zamanaşımı bakımından. 

Ben adliye personeli değilim ama. ?

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

12 ay sendika 2 defa kurum gorusum alındı 1 sene oldu

672 sayılı KHK -Komisyon inceleme devam-subat 2019 kurum görüşü alındı olumlu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Saphyr, 3 saat önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba, 

Goreve iade edilmem üzerine 1 şubatta göreve adliyede katip olarak göreve  başladım. Dün geçmişe dönük maaşlarımı yatırdılar, şimdi yasal faiz ödenmesi için ne yapmamiz gerekiyor biliyorum yeri burasi degil ama diger postlarda cevap cok geç verildiği icin buradan yazmak istedim. İade olan özelikle adliye personelinden yardimci olmalarını istiyorum. Önce idari islere dilekçe yazıp talepde mi bulunacagiz yasal faiz icin. Yardımlarınızı bekliyorum ?

* Hayırlı olsun, dilekçe ile savcılık idari işler müdürlüğüne başvurmanız gerekiyor. 60 gün içinde olumlu cevap verilirse sıkıntı yok zaten, olumsuz cevap verilirse idare mahkemesine dava açın, (avukatınız varsa daha iyi olur), hiç cevap verilmezse öğrenme tarihinden itibaren 60 gün içinde davanızı açın hak kaybına uğramayın kanaatimce.  İdare geç cevap verebilir onun için her halükarda 60 günü geçirmeyin.

* Ayrıca geriye dönük maaş ödemesi her yıl için ayrı mı hesapladılar, yoksa göreve başladığın aydaki maaşına göre mi hesapladılar bilgi verebilir misin?

675 RET - 22. İDARE - ADLİ BERAAT(İkinci kez) - ADALET (SİZLİK) BAKANLIĞI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Saphyr, 4 saat önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba, 

Hayırlı olsun maaş hesaplanırken ihraç olduğumuz zamanda ki maaş mi yattı yoksa güncel katip  maaşı mi yatırdılar.eğer sorun  olmazsa kac ay a ne kadar yatırdılar 

675 KHK okul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aysegul Oz hocam nereden araştırıyoruz oğlum ilkokul ikinci sınıf sınava girmek istiyor ne zaman nasıl başvuruyoruz bilginiz var mı?

679 KHK adalet bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yeliz Coşkun Aslanalp, Bir saat önce yazdı:

@Aysegul Oz hocam nereden araştırıyoruz oğlum ilkokul ikinci sınıf sınava girmek istiyor ne zaman nasıl başvuruyoruz bilginiz var mı?

Bir iki ve üçüncü sınıfta girilebiliyor sınava. Öğretmeni bir form dolduruyor. Bu yıl geçti maalesef kasım aralık ayında sanırım başvurular. Sizin öğretmene bildirmeniz gerekiyor  sınava girmek istediğini. Seneye için bi görüşün isterseniz.

Ali Haydar, 2 saat önce yazdı:

675 nolu KHK  maraş eğitimsen Aysun yaşar, İsmail Pazarcıklı iade

İade olan arkadaşlara hayırlı olsun.?

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
vergici672, 6 saat önce yazdı:

Sorunuza biraz geç cevap verdim. Aynı yazıdan bende de gözüküyor (mahkeme aynısı). Burada söylemek istediği şu, liste şeklinde bir çok kişiye ilişkin bilgi göndermeyin diyor. Ama eğer konu sizinle ilgili ise eşinizin durumunu da sunabilir kurum mahkemeye.

Bizim mahkeme dışında başka arkadaşlardan duymadım bende. Kurumumun eş durumumu sayfalarca sunacağına eminim zaten. Ama şu ana kadar olan süreç esiminkinden farkli ilerliyor. 27. Idare umut veriyor gibi. Belki de ben öyle düşünmek istiyorum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Saphyr, 7 saat önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba, 

Bırakın şu faizi gorevinnize donmussunuz 

• Şaşırma 1
  • Kızma 2
  • Katılmama 7

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mehmet.46, 7 saat önce yazdı:

24 ay sendika kurum görüşü alınmadı

Bende aynı durumdayım 

@mehmet.46  bende aynı durumdayım beklemeye devam 

672 incelemeye devam kriter sendika ankara 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...