İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
ilter, 23 saat önce yazdı:

İç hukuk prosedürü sona erdikten sonra 6 ay daha bekleyip AİHM'e başvurulabiliyordu. Bu değişiklikle basvuranlar icin bekleme süresi 4 aya düşürülmüş. Mesela, başvuran X ulkesindeki X yıllik iç hukuk sürecini tamamladiktan sonra 6 ay yerine 4 ay bekleyecek AİHM'e başvurabilmek için. Bu itibarla, başvuranlar açısından çok olumlu bir değişiklik değil gibi.

Bugün zamanım olunca konuya daha detaylı bakma fırsatım oldu, mevzuyu dün yanlış ifade etmişim, kisaltilan bekleme süresi değil AİHM başvuruları icin hak düşürücü süre imiş, yani sozkonusu son değişiklik başvuranlar için hak düşürücü süreyi azaltan bir nevi olumsuz bir değişiklik.

Dahası, iç hukuk süreci sona erdikten sonra başlayan yeni 4 aylık (eski 6 aylık) hak düşürücü süre iç hukuktaki kanuni yolların artık etkili olmadığını gösteren durumların var oldugunun farkına varildığında da başlıyormuş.

Ayrıca, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kalan dosyalar için komisyon kararı büyük önem arz ediyor.

Belirli periyotlarda komisyon açıklama yapıyordu bu sene ilk açıklamasını 30 Nisan da yaparsa tahminen kalan dosya 12300 e gerileyebilir incelediği yaklaşık 2 bin dosyada yarı yarıya kabul de olabilir yansıyan kararlara istinaden. 

Açıklama yapmaz ise karar verdiği dosya sayısı epey az ve artık KHK komisyon konuları gündeme gelmesi istenmiyor olabilir. 

Bekleyen dosyalar kurum görüşü ile şekillenecek ise orada en başa dönülmüş olacaktır arada geçen 5 sene tuhaf bir durum var yok komisyon kurumlara bakın bunlarda bişey yok alın bunlarla çalışın diyecekse o ayrı ancak kurumlara tanınan ihraç yetkisi 3 yıl süre temmuz ayında doluyor uzatilmazsa belki o zamandan sonra komisyon kararları kabul yönünden hız kazanabilir vs vs .

Güzel haberler almak dilegiyle

• Beğeni 2
  • Kahkaha 1

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

#KhklıÖlmedenİadeEt tagına destek lütfen

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

KHKlılar olarak sus-pus olmuşuz. 2023 te de bu durumda olmak istemiyorsak birleşip siyaseten belirleyici bir güç olduğumuzu göstermemiz gerekir. Artık silkinip şu ölü toprağını atma zamanı gelmedi mi arkadaşlar? Bariz bir hukuksuzluğa uğramışken daha ne kadar yüzümüze çarşafı çekip bekleyeceğiz?

• Beğeni 4
  • Onaylama 5

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Neden kimsenin sesi çıkmıyor arkadaşlar 

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Joeu, 5 saat önce yazdı:

Hepimiz hatırlıyoruzdur ( hiç tanımıyorum )

KHK'lı Doç. Dr. Mustafa Çamaşı, vincin altında kalarak can veren değerli bilim insanı. Hah işte dün itibariyle o da göreve iade edilmiş .

Allah rahmet eylesin yanlarına kâr kalmasın sebep olanların, öfke soluyorum böyle haberleri görünce duyunca üzüldüm ?

Yanlarina kaliyor be hocam. Adaleti batsin bu dunyanin ve siyasal islamin. Zulm eden yine zulm ettigi ile kaliyor. Direk ya da dolayli olarak olumunden kimin sorumlusu varsa hepsinin Allah belasini versin. Cok uzuldum. Kahrolmak elde degil. Bu iktidarda en ufak bir vicdan kirintisi bile kalmamis.    

YOK, 675 KHK, Superonline ADSL Magduru, KYOK. KABUL karari 07.05.2021 tarihinde alindi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar herkesten özür dilerim 

insanlara yapilan haksızlıklara dayanamadigim icin paylasmis ,hergele postasi isimli hesabin tweetinde denk gelmiştim. simdi Levent Beyin tweetini gorunce yanlış bilgilendirme yaptıgimi fark ettim

Tekrardan ozur dilerim teyit edilmeden yazmamaya paylasmamaya gayret edeceğim . Saygılar herkese

Güncelleme • • Joeu

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Joeu, 48 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar herkesten özür dilerim 

insanlara yapilan haksızlıklara dayanamadigim icin paylasmis ,hergele postasi isimli hesabin tweetinde denk gelmiştim. simdi Levent Beyin tweetini gorunce yanlış bilgilendirme yaptıgimi fark ettim

Tekrardan ozur dilerim teyit edilmeden yazmamaya paylasmamaya gayret edeceğim . Saygılar herkese

Ah be Levent

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

AP'nin türkiye ilerleme raporunda bizimle ilgili bölüm;

KHK'lılar stigmatize edildi

Aralarında öğretmenler, doktorlar, akademisyenler de dahil olmak üzere 152 binden fazla memurun da bulunduğu geniş çaplı işten çıkarmalar için etkili bir çare bulunmamasının üzüntü verici olduğu belirtilerek; görevden alınanların hem kamuda çalışmalarının kalıcı olarak yasaklandığı hem de özel sektörde önlerine engel çıkarıldığı vurgulanıyor.

Birçoğunun, kendilerinin yanı sıra aileleri üzerinde de kalıcı bir sosyal ve mesleki damgalama yediği, stigmatize edildiği ve bunun yıkıcı etkileri olmaya devam ettiğine parmak basılıyor.

Olağanüstü Hal Tedbirleri Araştırma Komisyonu'nun bağımsızlık, tarafsızlık veya verimlilikten yoksun olduğu bu nedenle de etkin işleyişi hakkında güçlü şüphelerin bulunduğu kaydediliyor. Keyfi pasaport iptallerinin yaşandığı, ilgili kişilerin dolaşım özgürlüğü üzerinde gerekçelendirilmemiş bir kısıtlama koyulduğu not ediliyor. Türk makamları ihraç edilenlerin savunma haklarına saygı göstermeye ve uluslararası standartlara uygun bir değerlendirme prosedürü sağlamaya davet ediliyor.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

(Esmer21) 679 KHK. Kurum SGK, adli idari bişey olmadı bu güne kadar. 6 mart 2022 kabul.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
    • Merhaba polis memuru olarak çalışırken hakkımda soruşturma açıldı ve kanser oldum. SGK Malülen emekli hakkı ve gih memuru olarak çalışma hakkı sundu. Şu anda gih memuru olarak çalışıyorum. Soruşturma devam ediyor eğer ihraç olursam Malülen emekli olabilirmiyim. Bu hakkım saklı kalıyor mu.
    • Sayın The Oracle; 2017- 2023 arasında KHK' lı ve sigortalı olarak özel hastanelerde çalıştım. Kasım 2023' de memuriyete döndüm. SGK' dan çakışmalı hizmet nedeniyle adıma yatan sigorta primlerini geri istedim. ( Foruma genel not: Üniversite geriye dönük maaşlarımı verdi. Döner sermaye, ek ders ve promosyonları, nöbet ücretlerini vermedi. Bunlar için dava açtım. SGK almış olduğum emekli maaşlarımın üniversitece geri alınarak SGK' na iadesini istedi. Üniversite emekli ikramiyemi geri almak için beni  icraya verdi. Tüm arkadaşlarımın bu tatlı dertlerle uğraşacağı günleri en kısa zamanda görmelerini dilerim.)
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...