İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Kulunbiri, 11 dakika önce yazdı:

Tebrik ederim darısı bizlerin de başına

Yok ben iade olmadım hocam. Twetterda gördüm. Bilgi amaçlı paylaştım. İnşallah beni de tebrik edersiniz en kısa zamanda. 

672 MEB. Takipsizlik alalı çok oldu. Sendikazede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
chosenOne675, 53 dakika önce yazdı:

Herkese selamlar,

675 KHK ile ihrac edilmistim. Bugun 5:30 civarlarinda KABUL kararimi sistemden gordum. 

hayırlı olsun. En son ne zaman sisteme bakmıştınız? Sanırım henüz arayan olmadı yök den 

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eylül, 13 dakika önce yazdı:

hayırlı olsun. En son ne zaman sisteme bakmıştınız? Sanırım henüz arayan olmadı yök den 

Tesekkurler. En son uc gun once bakmistim. Aslinda bugun beni YOK den aramislar fakat ben bilinmeyen numaralari acmadigim icin kacirmisim. Tekrar ararlar sanirim.

Güncelleme • • chosenOne675

YOK, 675 KHK, Superonline ADSL Magduru, KYOK. KABUL karari 07.05.2021 tarihinde alindi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Nnnkoc, 1 saat önce yazdı:

benim dilekçeme cevap gelmiş ihraç olduğum bakanlık adalet bak. Demiş ki: "dilekçenizde belirtilen kamu görevinde isthdam edilme, kamu hizmetinde doğrudan ya da dolaylı görevlendirme, yeniden kamu hizmetine kabul edilme,ihraç işlemi tarihinde hak sahibi olunan mahkeme kararı aranmaksızın geri alınan rütbe ve memuriyete sahip olma ve bunlarla illiyet bağı olan her türlü hak ve menfaat kullanma, göreve iade halinde kamu görevinden çıkarılma nedeniyle tazminat talep etme,göreve iade halinde kamu görevinden çıkarılma nedeniyle tazminat talep etme, göreve iade halinde kamu görevinden çıkarılma tarihinde bulunulan yöneticilik görevi dahil öğrenim durumu ve kazanılmış hak aylık dereceye uygun kadro ve pozisyonlara atanma gibi hususlara dair ilave tedbirler adı altında bu tedbirlerin kaldırılmasına yönelik talepte bulunulmuşsa da bu hususlar 7075 sayılı olağanüstü hal işlemleri komisyonu kurulması hakkında kanun hükmünde kararnamenin değiştirilerek kabul edilmesine dair kanunun geçici 4. Maddesinde belirtilen ilave tedbirler mahiyetinde bulunmamaktadır..."

Devamında biz bakanlık olarak sadece ihraç işlemine karar verdik,bunun dışında silah ruhsatı iptali vs. gibi diğer işlemler ilgili idarele tarafından değerlendirmeye alınacak, ilgili yerlere gönderdik diyor...

Peki bu cevaba itiraz etmek ya da mahkemeye başvurmak gerekiyor mu?

sizin durum farklı...

bakanlığın bu  cevabı genel haklarla ilgili...

özel öğretim kurumların çalışma ruhsat silah vb. haklar ek tedbirler kapsamında...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
varex, 7 saat önce yazdı:

KHK ihracı nedeniyle uygulanan ek tedbirlerin kaldırılmasına yönelik yakın zamanda dilekçeler verildi arkadaşlar..

bununla ilgili olarak hak kazanımı elde edebilen oldu mu?

hakkında verilmiş olan ilave tedbirleri kaldırabilen oldu mu?

geçmiş olsun...

yasal süre bitmeden idari mahkemede iptal davanızı açın..

sendika vb. kriterlerin mahkeme kararıyla  iade olma şansı yüksek...

Hocam Şubat ayında pasaport için protokol sorgulaması yaptığımda il ilçe nüfus müdürlüğüne başvurun diyordu, şimdi sorguladığımda herhangi bir pasaport kaydı bulunamamıştır diyor onun dışındaki ek tedbirlerle alakalı bir bilgim yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
chosenOne675, 35 dakika önce yazdı:

Tesekkurler. En son uc gun once bakmistim. Aslinda bugun beni YOK den aramislar fakat ben bilinmeyen numaralari acmadigim icin kacirmisim. Tekrar ararlar sanirim.

Daha önce kendisine ulaşılamayıp, kayıtlı mail adresine bilgilendirme yapılan kişiler olmuştu. Arada mail adresinizi de kontrol edin isterseniz. 

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
chosenOne675, 1 saat önce yazdı:

Hayırlı olsun hocam burda görüşlerinizi ve isyanlarınızı zevkle okuyordum aynı görüşteyiz çoğu şeyde umarım iade olunca bizleri unutmazsınız ve görüşleriniz değişmez gerçi bu yaşadıklarımız hafıza kaybedilmeden unutulmaz zaten.Neyse darısı başıma diyor tekrar hayırlı olsun diliyorum

Güncelleme • • ozelharekat61

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 23 dakika önce yazdı:

Hayırlı olsun hocam burda görüşlerinizi ve isyanlarınızı zevkle okuyordum aynı görüşteyiz çoğu şeyde umarım iade olunca bizleri unutmazsınız ve görüşleriniz değişmez gerçi bu yaşadıklarımız hafıza kaybedilmeden unutulmaz zaten.Neyse darısı başıma diyor tekrar hayırlı olsun diliyorum

Cok tesekkurler hocam.  insallah siz de an yakin zamanda guzel haberler alirsiniz. Ben burada takipde olacagim. Hocam bu sacma sapan ne oldugu belli olamayan carpik duzene isyan etmeyip de ne yapayim. 5 sene sonra sanki hicbir sey olmamis gibi bana `sucsuzsun` diyorlar. Ulan siz geri zekali misiniz? Bu kadar kolay mi bir insanin 5 senesini calmak? En kotusu de bunu bize yapanlar ortalikta sozde dindarim, namaz kiliyorum ve Allah tan korkuyorum diye gecinenler. Bu kadar aptalligin, cahilligin, vicdansizligin ve liyakatsizligin icinde insan cildirmamak icin kendini zor tutuyor. inanin okuyani da ayni okumayani da, sagi da ayni solu da ayni. Bu devlet bunlara ragmen ancak bu kadar ayakta durabiliyor zaten.  

• Beğeni 2
  • Onaylama 4

YOK, 675 KHK, Superonline ADSL Magduru, KYOK. KABUL karari 07.05.2021 tarihinde alindi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mizan-27, 3 saat önce yazdı:

672 KHK 

18 ay sendika

Gözünüz aydın olsun. Darısı başımıza

672 KHK inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...