İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Aklima, 4 saat önce yazdı:

Çok düşündüm bir şey yazayım mı yazmayayım mı diye.

Yazık. Yazık hocam. Profilinizi MEB bu dahada üzdü.

Ne demektir "düşüncesizce hareket  ederek", buda yetmemiş ikinci paylaşımda " onun düşüncesizce ayrıntılı özel olabilecek şeylerden telefonda bahsederek düşüncesizce hareket etmesinden korktum" yazmışsınız. Amcanız suçlumu, gerçekten suçlumu, 15 temmuz gecesi eylemlere destek mi vermiş, alenen secilmiş hükümete karşı ben fetöyü destekliyorum mu demiş. Ne yapmış bu adam. 672 li görünmektesiniz. İade olana kadar yaşadıklarınız ve masum olduğunuzu anlatamadığınız zamanları ne çabuk unuttunuz. Aradığınız kadın, uzun zamandır belki derdini anlatacak birisini bulmuş, belki bir dal arıyor.

Siz bu gün dahi telefonlarınızın dinlenmesinden korkuyorsanız şunu anlarım ki; iade olmanız sonrasında iftiracılarınız hakkında dava açmadınız açmayacaksınız, peşlerine düşmeyeceksiniz, alamadığınız maddi birikimlerin faizini istemeyeceksiniz, bu faizleri aldıktan sonrada devletin faiz ödemesine neden olan iftiracılarınızdan rücu ettirmesini istemeyeceksizniz, manevi tazminat davası açmayacaksınız, yaşadıklarınızı takip edip AYM ve AİHM ne gitmeyeceksiniz.

Okullar açılınca çocuklara, doğruyu, cesareti, ayakta durmayı, mücadeleyi, hele ki doğrudan yana korkmamayı, pes etmemeyi nasıl anlatacaksınız.

Buraya yazamayacağım kelimeler geliyor aklıma.

Uzun zamandır bu kadar gerildiğimi hissetmedim. Kesinlikle polemik yada tartışma çıkarma amacında değilim. Bu konuda ki tavrımda malumdur.

Lakin öğretmenliğin bende ayrı bir yeri var, yaramdır diyebilirim. Yazmak istediğim çok şey var lakin sizin kadar rahat bir şekilde yazamıyorum.

Bu arada amcanızın eşini aramak yerine yanına giderseniz korkmanıza neden bir telefon dinlemesi olmaz. Ama gene olmaz telefonu giderken götürürsünüz bu kezde hapiste olan birisinin eşiyle (yengenizin telefonu belki amcanız adına kayıtlıdır) ortak baz sinyali verirsiniz. Daha büyük sıkıntı olur. İade sonrası fetöcülere maddi destek veriyor diyebilirler hocam. Siz en iyisi eski-yeni, gerçek-iftira farketmez üzerine fetö yaftası yapışmış kimseyle muhatap olmayınız.

Bütün forum üyelerinden verdiğim rahatsızlık için özür dilerim. Bu arada amcanız gerçekten bir fetöcüyse lütfen bildiriniz, paylaşımımın bazı kısımlarını değiştiririm.

Bizde de (bende yok direkt ve net söyleyebilirim) "vay niye oyle didiydindi, oyle ittiydindi, vahtı, tühtü..." amma çok var 😅 birincisi ilk paylaşımı yapan iyi düşünüp, kendi gibi düşünüleceğini sanıp paylaşımda bulunmuş, bence büyük hata. Hala bu hayatta babanıza bile güvenemeyeceğinizi unutup tüm foruma ne varsa içinizde döküyorsunuz, tabii böyle yorum bombardımanına uğrarsınız bozulmaca, kırılmaca, ver bebeklerim al arabalarını demece yok onda bir anlaşalım azizim. 

Diğer taraftarda Yılanların Öcü filmini izleyen varsa vereceğim benzetmeyi anlayacaktır, bir köy meclisi kurulmuş, penceresiz karanlık odaya Ramazan yıkılmış, ver Allah odunu... Ondan sonra hası kuzu nerede? 

Ya arkadaşlar anlıyorum ekonomik olarak iyi durumda olup bol bol yürek alıp yiyen dostlarımız olabilir ama bunca yaşanmışlıktan sonra sütten ağzım yandı diyerek konuşurken bırakın kelimeleri seçmeyi "sert sessiz" kullanırsam sorun olur mu diye paranoya yaşayanlar olması da gayet doğal. Evet pehlivan gibi adamım, hatta boksörüm de reelde, lakin karşımızdaki kural dışı oynuyor, bel altı vuruyor, haliyle evet ben de korkuyorum. Bir yerden bir lafım başka yere çekilir mi, daha fazla yanlış anlamaya mahal verir mi diye. Bunun neresi yanlış? Adamın o an yengesiyle konuşması ne denli özel, ne denli kişisel veya ne denli hakimsiniz de adama vurdunuz odunu? Belki de evet karşı taraf löm köm konuştu adamlar dinleme yaptı "aha beyle beybelminel bişeydir!" dedi yine yaktı başınızı. 

Nacizane fikrim herşeyinizi, herkese güvenip, her yerde paylaşmayın, ha paylaşan olursa da empati ile dinlemeyr çalışın ha olmadı mı "bana ne" deyin geçin de bari yaraya tuz olmasın söyleyecekleriniz.

Sonuç mu?: Yengeymiş, bilmem neymiş, anarşikmiş... Bana neee?! Saygılarımla

Güncelleme • • John Wick
  • Beğeni 1
  • Kahkaha 1
  • Katılmama 2

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
phantom18, 17.05.2021 - 15:17 yazdı:

Sedat Peker'e ulaşabilen olursa biz KHK'lılardan da bahsetmesini rica etse  fena olmaz hani..😅

Malum şu anda reytingi en fazla olan o. 🤣🤣

Tanıyan varsa soldaki arkadaştan bizim adımıza rica etsin. Samimi gibiler, sözü geçer.

f29dlhy.jpg

• Beğeni 1
  • Kahkaha 5
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç - 24. İdare Mahkemesi - Beraat/İstinafta - Twitter: @karagoz672

Khk icat edildi, adalet bozuldu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

İçerde olupta  onun dışardaki  eşine  geçinmesi için para gönderen akrabalara   örgüt elemanına  yardım ediyor diye  soruşturma açılmadımı.  Daha ohal  bittide , bizim mi haberimiz olmadı.   Ülkede normal hukuk düzenine geçtik  bizim mi haberimiz yok.   

Kendim mahkemede yargılandım. Kendim için neyin tehlike yaratacak, sıkıntı yaratacak  çok iyi biliyorum.   Uç da hissedilecek korkuda olsa 4 yılın acısından sonra insan yine korkuyor. 

Başvuruyorum forumuna kuran akademisyen kimdi adını unuttum. Onun gibi sırtımızı dönüp gitmedik.    

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Memlekette herkes gergin. KHKlılar haklı olarak daha da gergin. İade olan bile telefonlarımı dinliyorlar korkusu yaşıyor. Bakalım bu hal üzerine daha ne kadar devam edecek bu ülke.

Sayın @atakann yine de amcanızla ilgili yazdıklarınız hoş olmadı. Eşi de buraları okuyorsa üzülmüştür. Özel mesele diyorsunuz, tüm Türkiye'de eli internet tutanların girebileceği, muhtemelen aqtrollerin bizleri karalamak için malzeme aradığı, KHK forumunda paylaşıyorsunuz.

TÜBİTAK'tan ihraç - 24. İdare Mahkemesi - Beraat/İstinafta - Twitter: @karagoz672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
atakann, 17 saat önce yazdı:

Arkadaş göreve döndük fakat korkularımız hiç dinmiyor.  Amcam içerde. Onun ev hanımı, başına hiç bir şey gelmeyen eşini, telefonla  4 yıldan sonra ilk defa bayramda aradım. Hal haltır ve amcamın durumunu sordum. O da düşüncesizce hareket  ederek sanki özel olacak konuları konuştu. 8 ayı kalmış ,  son güne kadar orada tutup denetimli vermiyorlarmışta, isim istiyorlarmış felan böyle böyle konuşuyor. Bende KHK formlarından okuduğum kadarıyla erken çıkmak için nakil istiyorlarmış, yada bagımsız koğuşlara felan geçiyorlarmış felan dedim. Böyle böyle telefonda konuştum.   Dinleme yapılıyordur diye , konuştuklarım başıma bela olur diye çok korkuyorum. 

Çok korkarsın.

Bahtsız Bedevi 675

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

677 KHK kurum EGM.Hakkimda eski tarihli SGK ve banka hesabı nedeniyle dava açılmış, 2018 de BERAAT etmistim.Fetö fişlemesi "AD" yani "bizden değil".Hain darbe girişiminden 3 hafta kadar sonra 155 i arayaran tanımadığım s.refsiz bir numara "Fetöcü" diye iftirada bulunmuş.Numara kullanilmiyor.Telefon operatörlerinden araştırdım numara kayıtli değil.Şahsın tespiti ve sahısla ilgili kamu davası açılması için Cumhuriyet başsavcılığına dilekçe verdim.Umarim tespit edilir ve dava açılır

677 khk egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 2 saat önce yazdı:

Tanıyan varsa soldaki arkadaştan bizim adımıza rica etsin. Samimi gibiler, sözü geçer.

f29dlhy.jpg

Daha bugün bir arkadaşa dedim "bıktım oğlum bu hayattan, Sedat reise internetten dm ile yürüyeceğim beni vursun ben de kurtulayım artık" diye, bu da olur ama 😅👍🏻

• Beğeni 1
  • Kahkaha 4

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
atakann, 1 saat önce yazdı:

Başvuruyorum forumuna kuran akademisyen kimdi adını unuttum. Onun gibi sırtımızı dönüp gitmedik.    

O adamın şimdi bu konuyla ne alakası var anlamadım, psikolojide yansıtma diye bir savunma mekanizması var, heralde işin içinden çıkamayınca, ona başvurdunuz. Bu forumun sahibi forumu kapatıp gitse, sizin gibiler onun arkasından da konuşacak kadar nankordur, onu anladık, yazık.

Ayrıca, sirtınızı dönüp gitseniz ne olur, gitmeseniz ne olur, KHK'lilara bugüne kadar ne faydaniz oldu diye sorasim geliyor. Eminim KHK'lilara faydası olacak birşey bilseniz korku ve kuruntularinizdan dolayı burada paylasamazdiniz.

Dahası su da ilginç; hem korkuyorsunuz hem de burada paylaşıyorsunuz, bana çelişkili bir durum gibi geldi...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dostlar, tamam artık, içimiz dışımız atakann oldu, uzatmayalım.

• Kahkaha 1
  • Onaylama 3

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

İhraç arkadaşlarımızla ilgili güncel veriler;
1- KHK ile ihraç edilen üye sayımız:1602 
2- KHK ile göreve iade edilen üye sayımız: 20
3- OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu kararı ile göreve iade edilen üye sayımız: 238
4- OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu kararı ile dosyaları ret edilen üye sayımız:214
5- OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonunda dosyaları bekleyen üye sayımız: 1130
6- OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu İhraç üyelerimizin dosyalarının % 28,57’si karar bağlanmıştır.
7- Dosyaları karara bağlanan 452 üyemizin göreve iade oranı:  % 52,65
8- Göreve iade olan 238 üyemize dayanışma avansı olarak toplam:10 milyon 529 bin 400 TL ödeme yapılmıştır.
9- Göreve iade edilen üyelerimiz 4 milyon 580 bin 650 TL dayanışma avan iadesi yapılmıştır.
10- Mayıs 2021 için İhraç 1115 üyemize  20 Mayıs 2021 tarihinde ödeme yapılacaktı

• Beğeni 5
  • Teşekkür 4

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Merhaba güzel insanlar. Nasılsınız, neler yapıyorsunuz. Çocuklar, sizler iyimisiniz. Aşılalrınızı yaptırdınız mı? Bizim 2. Doz pazartesi inşallah. Bide 3. doz çıkardılar.☹️ Allahım 1 ve 2. yi korkarak yaptırıyoruz, 3 dozu işe yarayacak o acaba. Kafamda bi sürü soru. Bakalım neler olacak.  Bu arada ben işe girdim. 23 yıl sonra Konfeksiyona makinacı olarak başladım. Biraz zorlanıyorum, ama çalışmak çok iyi geldi.  Bende haberler böyle. Sizler ne gibi değişiklikler yaşıyorsunuz? Varmı bi gelişme. @wonfer hocam bebiş büyüyor mu. Öpün guzuyu bizim için😘 Tüm dostlar sizleri sevgiyle selamlıyorum    Allah a emanet olunuz 🙋‍♀️        
    • Hayırlısı olsun. Samsun isteğiniz mi. Maaş farkı çok mu.   
    • crabbb adlı üyemiz forumumuza katılmıştır. Aramıza hoşgeldiniz... Üye No: 15560 Profil   : crabbb Tarih   : 07/30/21
    • @abdullah akca İadenizi hatırlıyorum geriye dönük bilgi paylasiminiz için teşekkür ederim. Samsun da basın biriminde göreve başlamanız ile ilgili süreç hakkında bilgi verilebilir misiniz? İl değişikliğininiz ve unvan farklılığı sizin talebinizle mi oldu bu durum ciddi bir mağduriyete yol açıyor mu özlük ve mali haklarınız açısından tekrar yeni yaşamınızda güzellikler dilerim.
    • Kaderdaşlarım EGM 670 Sayılı KHK  ile Emniyet Amiri rütbesiyle Elâzığ'dan ihraç 26 kasım sistemde 04.ocak tebliğ 26 temmuzda Samsun Basın ve halkla ilişkiler müdürlüğünde Şef olarak başladım. Hayırlısı diyorum. Allah masum ve mazlumlarım yardımcısı olsun.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...