İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Dmt87159051, 5 saat önce yazdı:

Peki komisyon sitesinde  gordukten sonra kac gun surdu acaba size ulaşması 

Yanlış hatırlamıyorsam ortalama 1  ay oldu

Sabır, Bir saat önce yazdı:

Teşekkürler ben de hergün u yapa bakıyorum uyapta gördüğünuz tarihle karar tarihi arasında kac gün var acaba

Önemli değil .6 gün fark var

679 mgk ret banka sendika ankara 22 idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar idare mahkemesi ile alakalı bir konu hakkında fikrinize ihtiyacım var. 

Ohal komisyonundan ret kararım geldikten sonra geçen yıl ocak ayında id. mh’ne başvurdum avukat aracılığı ile. Bizim dava dikekçemize karşı kurumun ilk savunması Ağustos ayında oldu. Biz aynı ay içinde savunmaya cevap yazdık ancak halen kurumdan bir karşı savunma gelmedi. Avukatın ise pek ilgilenmiyor gibi bir hali var. 

Benim öğrenmek istediğim kurumun bu gibi konularda bir süre sınır vs olması gerekmez mi? Bu gibi işkemlerin bu kadar uzamış olması normal mi? Neticede bizim davaları hukuki olmaktan ziyade siyasi olarak görüyorum ama mahkemeninde bu kadar uzatması normal gelmiyor. Sizlerin görüşü nedir acaba. Benim yapmam gereken birley var mıdır?

(kurum maliye bakanlığı vdk)

672 KHK - Maliye Bakanlığı VDK - Komisyon ret 20. İdare - Adli idari işlem yok - kriter yok 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sanırm, kurumdan kuruma değişiyor, üniversite mart ayında gönderdiğim dava dilekçesine nisan sonunda cevap yazdı. Cevaba cevap dilekçesini geçen hafta ilettim. Tahminim yine hızlı bir dönüş olabilir çünkü ilgisiz maktu cevaplar veriyorlar. Avukatsız başvuru yaptım. Forumda, çok makul ücret karşılığı dava dilekçesi hazırlayan bir idari hakime kardeşimiz var. Tavsiye ederim.

692 KHK - Ret - Adli süreç devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Carlito, 43 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar idare mahkemesi ile alakalı bir konu hakkında fikrinize ihtiyacım var. 

Ohal komisyonundan ret kararım geldikten sonra geçen yıl ocak ayında id. mh’ne başvurdum avukat aracılığı ile. Bizim dava dikekçemize karşı kurumun ilk savunması Ağustos ayında oldu. Biz aynı ay içinde savunmaya cevap yazdık ancak halen kurumdan bir karşı savunma gelmedi. Avukatın ise pek ilgilenmiyor gibi bir hali var. 

Benim öğrenmek istediğim kurumun bu gibi konularda bir süre sınır vs olması gerekmez mi? Bu gibi işkemlerin bu kadar uzamış olması normal mi? Neticede bizim davaları hukuki olmaktan ziyade siyasi olarak görüyorum ama mahkemeninde bu kadar uzatması normal gelmiyor. Sizlerin görüşü nedir acaba. Benim yapmam gereken birley var mıdır?

(kurum maliye bakanlığı vdk)

Sayın Carlito,

Şurada anlatıldığı gibi durum: https://kadimhukuk.com.tr/makale/idare-mahkemelerinde-cevaba-cevap-dilekceleri/

İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 16. maddesinin 3. fıkrasına göre; davanın tarafları dilekçeler aşamasında kendilerine tebliğ edilen dilekçelere karşı tebliğ tarihinden itibaren 30 gün içinde cevap vermelidir. Bu bağlamda savunmaya cevap dilekçesinin de savunma dilekçesinin tebliğinden itibaren 30 gün içinde mahkemeye sunulması gerekmektedir. Bu süre, ancak haklı sebeplerin bulunması halinde, taraflardan birinin isteği üzerine görevli mahkeme kararı ile otuz günü geçmemek ve bir defaya mahsus olmak üzere uzatılabilir.

Bu kadar zamandan sonra yeni bir dilekçe beklemem ve duymadım. Ancak kurum böyle birşeye kalkışırsa "haklı sebep" bulacaktır.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

herkese günaydın...

sadece sendika kriterinden komisyon genelde iade kararı veriliyor...

komisyondan farklı nedenlerden dolayı ret kararı alanlar idare mahkemelerinden yüksek oranda göreve iade kararı alacaktır...

tek başına sendika kriteri, kriter bile sayılmaz...

mahkemelere verilen dilekçeler bunlara verilen cevaplar...ya da cevaba cevap verilmesi konuları hepsi belli süreye dayalı konular...

usulen mahkeme belli sürelerde verilmeyen cevapları verilmiş sayarak dosyayı görüşmeye devam ederi...

kurumlar genelde savunma yaparken son gün postaya vererek zaman kazanmaya çalışır...

ayrıca cevaba cevap vb. durumlarda farklı bir yorum isnat edilen suç yok ise genelde cevap verilmez sizde vermeyin...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

tüm iade olan arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun...

ret kararı alan arkadaşlar kendinizden eminseniz canınızı sıkmayın süreç uzadı o kadar....

bu işin ana mantığı süreci uzatmak üzerine kurulu...

özellikle ceza davası devam eden ya da bu tür davalarla ilintili olan arkadaşlar karar süreciniz uzayabilir...

şimdiden herkes için her şeyin hayırlısı olsun...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın selamlar 

Komisyon Mayıs ilk hafta ile geçen açıklama yaptığı döneme kadar 400 dosya geçmiş 

Son 5 ayda 1900 dosya ret almış yıl sonuna kadar 2500 ret 1500 kabul çıksa geriye 7 bin dosya kalıyor azımsanmayacak bir rakam ve 1 yıl daha görev süresinin uzatılması için bir gerekçe olabilir 

Haziran ayına kadar sakin geçen komisyon inceleme işinin daha da yavaşlama durumuna geçeceğini söylemek mümkün geçen yaz döneminden anladığımız, adli yönden tayin durumları olması ve adli tatilin 20 temmuzda başlaması ve bu önümüzdeki haz tem ağu döneminde 1500 dosya bile geçilmeyebilir Eylül gibi hareketlenme ve karar yansıması olup açıklama da Eylül ortası gelebilir 

Herkesin güzel haberler alması dileğiyle

• Beğeni 2
  • Teşekkür 2

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

2017 yılında KYOK kararı olup ohal komisyonu kararı açıklanmayan varmı. Hala inceleme devam ediyor normal Bi durum mu. 

Nefer 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bilal Seliti, 6 dakika önce yazdı:

2017 yılında KYOK kararı olup ohal komisyonu kararı açıklanmayan varmı. Hala inceleme devam ediyor normal Bi durum mu. 

Bırakın 2017 yılında KYOK kararını, hakkında hiçbir işlem yapılmayıp bekleyen MSB personeli var. Gayet normal bir durum. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
    • Merhaba polis memuru olarak çalışırken hakkımda soruşturma açıldı ve kanser oldum. SGK Malülen emekli hakkı ve gih memuru olarak çalışma hakkı sundu. Şu anda gih memuru olarak çalışıyorum. Soruşturma devam ediyor eğer ihraç olursam Malülen emekli olabilirmiyim. Bu hakkım saklı kalıyor mu.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...