İçeriği gör
701khklı

Kesilen SGK Primlerinin İadesi Mümkün müdür?

Önerilen Yorum

Merhaba arkadaşlar. 

5 yıldan az 10 yıldan çok olmamak kaydı ile yapılan SGK kesintilerinin iadesi mümkün müdür? Bir kaç ay önce böyle bir durumun olduğunu okumuştum sanırım ama emin değilim. Bu durum var ise şayet ret kararı alanları da kapsamakta mıdır? Şayet öyleyse izlenmesi gereken yol nedir bilgilendirebilir misiniz rica etsem? 

iyi günler dilerim. 

CalikUgur 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

5434 sayılı kanunda ben de öyle birşey okumuştum. Dilekçe ile başvurmak gerekiyor. Ama benim askeri okulu da sayınca 11 yıl yaptığından başvurmamıştım. Sigortanızın başlamasından itibaren hesap yapmalısınız. Alo 170 i aramanızda fayda var. 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  adli süreç devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @Leviathan ve değerli arkadaşlar,  Hemen hepimiz mevcut düzen devam ettiği müddetçe normal hukuk şartlarının geçerli olmayacağını biliyoruz. Ben adli/idari bütün başvurularımda yarın bu memlekete gerçek hukuk geldiğinde hiçbir hak kaybı yaşamamak için mevcut aksaklıklara ve hak kayıplarına değiniyorum. Aksi halde hukuk geri geldiğinde zaman aşımına uğramak yahut itiraz etmemişsin iddiasına muhatap olmak gibi bir durumla karşılaşabileceğimizden korkuyorum. Nitekim gerek 80 sonrası gerekse 28 Şubat sonrası hukuk mücadelesini devam ettirenler haklarının tamamını elde ettiler ancak hukuk mücadelesini terk edenler haklarının ancak bir kısmını alabildiler. 
    • Öncelikle beraat ve takipsizlik alan kişilerin göreve iade edilmesi hususunda kendisi ile görüşmek istemiştim beni odasından kovmuştu. O zaman dedim ki, inşallah sende benim yaşadığım bu haksızlığı hukuksuzluğu yaşarsın. Kendisiyle görüşmek için yarım saat odasının kapısında beklerken misafirleriyle konuşmasını dinledim. Velhasıl o zamanki muhabbetinden, ve şuan ki durumundan dolayı çıkarımlarim şudur: Bu zat şu anda günah çıkarma yapıyor. Verdiği röportajlardan da anlarsınız. Yalnız bu vatandaş, beraat takipsizlik alsın yada ceza alsın fark etmez herkese fetöcü terörist gözüyle bakıyor. Onun için şuanda KHK lilar görevlerine donsunler demeci vermesi bana komik geliyor.
    • Mantıken yaklaşımınızı doğru buluyorum; ancak, konjonktür degismedikce, komisyonun bu talebi hiçbir şekilde kabul etmeyeceği kanaatindeyim. Gerçi komisyon diğer talepleri de reddedebilir. Bu konuda bir gelişme kaydedebilirseniz bizi haberdar ediniz.
    • Kıymetli hocalarım, iade olduktan sonra geçmiş döneme ait maaşların toplu ödenmesi sırasında kesilen vergi nedir? Normal şekilde o maaşı alıyor olsak kesilmeyecek olan bir vergiden söz ediliyor bugün duydum gelir vergisi olarak yüzde 20-30 civarında bir kesinti oluyormuş doğru mudur ve doğruysa hukuki bir kesinti midir bu? Bilgisi  olan Cevaplarsa sevinirim. Bizde durum 679 yök, inceleme devam .... 
    • ilkhukuk adlı üyemiz forumumuza katılmıştır. Aramıza hoşgeldiniz... Üye No: 12619 Profil   : ilkhukuk Tarih   : 08/06/20
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...