İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

Konuk Ömer

Adalet bakanlığı ihraçları

Önerilen Yorum

Konuk Ömer

adalet bakanlığı ihraçlarında kurum kanaati yeterli olduğu görülüyor. Bununla ilgili bir düzenleme olabilir mi? Hiçbir izahı yok şahsen hiçbir zaman fetöyle uzaktan yakından ilişkim olmadı kurum müdürümün “olabilir” veya “bağlantılı olduğunu değerlendiriyoruz” demesi yeterli gözüküyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Adalet bakanlığı ihraçlarında Albatros adlı gizli tanık nedeniyle de kurum kanaatine sıkça rastlanmaktadır. Burada itiraz zaten kurum kanaati ibaresine.

İdari mahkeme safhasında kurum kanaati gibi gerekçeler mahkemece irdelenmektedir. Bu kanaati oluşturan nedenleri kurum belirtmek zorunda olduğu için bu tür kararlarda birçok iptal kararı ile karşılacağız.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bende bir adalet bakanliğı personeliydim ve kurum kanaati ile red aldim. Bence idare mahkemesi en çok adalet bakanlığı ihraçlarına iptal karari verecektir.

675 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

03.10.2014 Kımse Yokmuya atılan sms tespit edilmiş.

Kurum kanaati irtibatlı ve iltisahlı olduğum yonunde degerlendırme bulunmuş.

2009-2013 yılları arasında birkaç kez sohbet toplantısında goruldüğüm iddiası.

675 sayılı Khk ile ihracım. Komsiyon bunlardan dolayı red. İrade mahkemesinin bu kriterler konusunda verdiği örnek karar var mı? Ya da İdare mahkemesinin kararı ne yönde olur yorumyalabılır mısınız lütfen?

Teşekkürler.

675 Khk - Komisyon Red - Ceza Mahkemesi yargılama devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...