İçeriği gör
aliveli

KHK'lıların iptal edilen lisans, diploma, ehliyet vb. belgeleri için başvuru yolu kanun değişikliği

Önerilen Yorum

11.11.2020 tarihli ve 17.11.2020 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan kanun değişikliği, KHK'lılar için çok önemli, süre kısıtlı, mümkün olduğunca yayılması lazım, sosyal medyada yer almamış

MADDE 41 –1/2/2018 tarihli ve 7075 sayılı Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Ko-misyonu Kurulması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabul Edilme-sine Dair Kanuna aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.“İlave tedbirler için başvuru yoluGEÇİCİ MADDE 4 – (1) Bu Kanunun 2 nci maddesinde belirtilen işlemlere bağlı ola-rak olağanüstü hal kapsamında kabul edilen kanunlarda yer alan ilave tedbirlere karşı hakkındatedbir uygulanan kişi, kanuni temsilcisi ya da mirasçıları tarafından tedbiri uygulayan veyatedbirle ilgili olan kamu kurum ve kuruluşlarına bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibarenüç ay içinde başvurulur. Kamu kurum ve kuruluşları, başvuru üzerine yapacağı inceleme so-nucuna göre en geç altı ay içinde başvurunun reddine veya tedbirin kaldırılmasına karar verir.15/7/1950 tarihli ve 5682 sayılı Pasaport Kanununun ek 7 nci maddesi hükmü saklıdır.(2) Başvuruların incelenmesi ve sonuçlandırılması için kamu kurum ve kuruluşları bün-yesinde komisyon kurulabilir.(3) Kamu kurum ve kuruluşları bu madde kapsamında yapılacak başvuruların sonuç-landırılması için her türlü bilgi ve belgeyi ilgililerden talep edebilir.(4) Soruşturmanın gizliliğine ve Devlet sırlarına ilişkin ilgili mevzuat hükümleri saklıkalmak kaydıyla kurum ve kuruluşlar ile yargı mercileri, başvuru kapsamında ihtiyaç duyulanher türlü bilgi ve belgeyi gecikmeksizin başvuru yapılan kamu kurum ve kuruluşlarına gön-dermek veya yerinde incelenmesine imkân sağlamak zorundadır.17 Kasım 2020 – Sayı : 31307 RESMÎ GAZETE Sayfa : 29(5) Bu madde kapsamındaki çalışmalarda kamu kurum ve kuruluşlarınca görevlendiri-lenler, görevlerini yerine getirdikleri sırada edindikleri kamuya, ilgililere ve üçüncü kişilereait gizlilik taşıyan bilgileri, kişisel verileri, ticari sırları ve bunlara ait belgeleri, bu konuda ka-nunen yetkili kılınan mercilerden başkasına açıklayamaz, kendilerinin veya üçüncü kişilerinyararına kullanamaz. Bu yükümlülük görevden ayrılmalarından sonra da devam eder.(6) Bu madde ile olağanüstü hal kapsamında kabul edilen kanunlarda yer alan ilavetedbirlere karşı kamu kurum ve kuruşlarına yapılan başvurular hakkında karar verenlerin görevve fiillerine ilişkin hukuki, idari, mali ve cezai sorumlulukları hakkında 6755 sayılı Kanunun37 nci maddesi uygulanır.(7) Kamu kurum ve kuruluşlarının kararlarına karşı Hâkimler ve Savcılar Kuruluncabelirlenecek Ankara idare mahkemelerinde iptal davası açılabilir.(8) Bu madde uyarınca yetkili olmayan kamu kurum ve kuruluşuna yapılan başvurularyetkili olduğu değerlendirilen kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir ve durum başvurana bil-dirilir.(9) Bu maddenin uygulanmasına ilişkin ortaya çıkabilecek ihtilafları gidermeye Cum-hurbaşkanlığı yetkilidir

701 KHK hala bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar bunu herkese ulastiralim bu bence onemli avukatima ve başka bir arkadaşın avukatı ile görüştüm , görüşüyoruz bu bizim için önemli mutlaka Herkes çalıştığı kuruma başvuru yapsın avukata gerek yok kısa ve öz ilave tetbirlerin kaldırılması için başvuru yapın.

avukatım hazirlayacak gerekirse burada da paylaşırım ...

672 MEB.Beraat.22.idare" ret"İstinafa başvuru yapılacak...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@tömbüldek hocam ne yapacağımıza dair bir yol haritası , bir örnek var mı?

( 672 KHK - Ret - Banka - Ankara 19. İdari)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ihagni, 4 saat önce yazdı:

@tömbüldek hocam ne yapacağımıza dair bir yol haritası , bir örnek var mı?

Hocam şuan dilekçe hazırlığındayiz(avukat hazırlayacak) 

Avukatım yarın başvuru yapacağını söyledi dilekçe hazır olunca paylaşırım.

Yarın il milli eğitime gideceğim ve bilgi almaya çalışacağım.

Ama sizde basit bir dilekçe ile yeni eklenen kanun maddesini ekleyerek ilave tetbirlerin kaldırılması için il milli eğitim müdürlüğüne dilekçe verin  en kısa sürede

Güncelleme • • tömbüldek

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilgi sahibi olan dilekçe örneği olan paylaşırsa sevinirim

672 KHK- ret-  banka- ankara -21.idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@tömbüldek teşekkürler hocam

( 672 KHK - Ret - Banka - Ankara 19. İdari)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ihagni, 7 saat önce yazdı:

@tömbüldek teşekkürler hocam

Hocam bilgi paylaşımı için yazıyorum dilekçemi ben verdim burada paylaşıldı örnek avukatta aşağı yukarı aynı şeyleri yazmış ..

Bu gün il milli eğitime gittim 4 şube müdürü ile görüstum bilgi almaya çalıştım ve milli eğitime değil Ankara bakanlığa göndermem daha doğru olur kanisi ortaya kondu çünkü milli eğitim de biz de bakanlığa göndereceğiz dediler daha hızlı olur düşüncesi ile iadeli taahhütlü baknliga başvurumu yaptım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
MSA, 27.01.2021 - 07:47 yazdı:

Anayasa Mahkemesi kararında KHK'lar üzerinden verilen örnekler dikkatimi çekmişti; ancak, bir de KHK'larda doğrudan belirtilmeden uygulanan ilave tedbirler de var diye düşünüyorum (Örneğin, Sosyal Güvenlik Kurumu kayıtlarına eklenen “... sayılı KHK’nın 1. maddesinin 1. fıkrası gereğince kamu görevinden çıkarılmıştır” ibaresi gibi özel sektörde iş bulmayı zorlaştıran tedbirler). Ben başvurumda bu tarz hususlara da değineceğim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

merhaba arkadaşlar.BU İLAVE TEDBİRLER İLE İLGİLİ BENİM  3 SORUM OLACAK CEVAPLARSANIZ  ÇOK SEVİNİRİM.

1.SGK YA KHK İBARESİNİN KALDIRILMASI İÇİN DİLEKÇE  VERSEK BU KANUN KAPSAMINA GİRER Mİ?

2.BEN EĞİTİM FAKÜLTESİ MEZUNU VE EGM DEN İHRAÇ POLİSİM ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK YAPMAK İÇİN MEB NA DA DİLEKÇE VERMEK GEREKİYOR MU?

3.EGM DEN İHRAÇ OLDUĞUM İÇİN ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLARAK ÇALIŞABİLMEK İÇİN TEDBİRİN KALDIRILMASI İÇİN DİLEKÇEYİ EGM YE Mİ VERECEĞİZ YOKSA İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA MI?

BU SORULARI BİR BİLEN VARSA ACİL BANA CEVAP VEREBİLİR Mİ.

692

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...