İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

Gmzzdrnn

Goreve iadeden sonra ihrac

Önerilen Yorum

Öncelikle merhaba esim 1 sene açıkta kaldıktan sonra göreve iade oldu iadeden  2 ay sonra davada beraatine ve yeni bir dosya acilmamasina rağmen ihrac oldu. Bununla alakalı 60 gun icinde idare mahkemesine dava açmamız gerekiyormuş. Bu durumda olan dava açan sonuclanan ya da goreve iadeden sonra ihrac olan varsa yardımcı olabilir mi?

Merhaba TSK personeliyken açığa alınıp daha sonra göreve iade edildikten 2 ay sonra ihrac olan esim icin araştırma yapma amacıyla foruma kaydoldum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Gmzzdrnn, 3 saat önce yazdı:

Öncelikle merhaba esim 1 sene açıkta kaldıktan sonra göreve iade oldu iadeden  2 ay sonra davada beraatine ve yeni bir dosya acilmamasina rağmen ihrac oldu. Bununla alakalı 60 gun icinde idare mahkemesine dava açmamız gerekiyormuş. Bu durumda olan dava açan sonuclanan ya da goreve iadeden sonra ihrac olan varsa yardımcı olabilir mi?

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler  başlığına

Yani genel foruma yazın kimse size buradan hemen cevap yazmaz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Gmzzdrnn, 25.03.2021 - 10:47 yazdı:

İyi günler,

Bazı sorularım olacak;

Eşiniz göreve nasıl iade oldu. Açıkta kalma için tanınan en uzun süre bittiği için mi? Hakkında yapılan tahkikat sonrasında olumlu kanaat verildiği için mi?

Beraat kararında gerekçe kısmında ne yazıyor. Sonuç beraat olabilir ancak hakimler bazen öyle bir gerekçe yazıyor ki "kanun elimi bağlıyor yoksa ben bu kişinin suçsuz olduğuna inanmıyorum" manasına gelebiliyor.

Eşiniz OHAL sonrası kamu görevinden çıkarıldığına göre kendisine "hakkınızda 375 sayılı KHK nın geçici ... maddesi gereği kamu görevinden çıkarma işlemi uygulanacaktır" şeklinde bir metin olan savunma istem yazısı gönderilmiştir. Bu savunma istem yazısında ne soruldu? Eşiniz ne yazdı?

60 gün konusu; 2577 sayılı kanun gereğince kararın size tebliğinden sonraki gün bir olacak şekilde sayaç başlar ve 60 gün içinde idare mahkemesine başvurmanız gerekir.

NOT: Aynı içerikle aynı alt başlık altında açtığınız diğer paylaşımınız gizlenmiştir.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu konuda @HukukMeydan tweet adresimde benimle irtibata geçerseniz DM üzerinden hukuki yardım yapabilirim

667 KHK 3. madde ile ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba @Gmzzdrnn

Benim durumum sizin eşinizle benzeşiyor. 

- Hakkımda ceza davası açıldı. 

- Hakkımda ceza davası açılması nedeniyle ilk önce Geçici Olarak Görevden Uzaklaştırıldım (GGU).

- GGU'dan 4 ay sonra da açığa alındım.

- Yargılandığım ağır ceza mahkemesinden beraat ettim ve beraat kararım istinafa gidilmeden kesinleşti.

- Bunun üzerine göreve döndüm ve bir kaç ay çalıştım.

- Görevdeyken Bakan Onayı ile ihraç oldum. İhraç etme sebepleri; (1) hakkımda yapılan GGU işlemi, (2) Açığa Alınma (3) İdare'nin değerlendirmesi

- İdare Mahkemesine Yürütmenin Durdurulması ve İptali için dava açtım.

- Dava süreci devam ediyor.

Umarım eşinizin davası olumlu neticelenmiştir. 

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...