İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

santorini

Acil Yardım !!

Önerilen Yorum

Merhabalar ;

Buraya eşim için üye olup fikir alışverişinde bulunmak üzere kaydoldum.

Eşim DZKK astsubay 10 yıllık görevdeyken 2019 Haziran'da açığa alındı 0 saniye bir adet cevapsız çağrı vardı. Araştırılıp soruşturuldu başka hiçbir şey bulunamadı suçsuz olduğu kanıtlandı.

Ekim 2020 de BERAAT aldık.

Savcı itiraz etti Bursa' da istinaf sürüyor.

Aralık 2020 de işine iadesi yapıldı.

4 ay işine gidip geldi hiçbir sorun yoktu. 

Mart 2021 de ihraç oldu. Gerekçe klasik İrtibat ve iltisaklı 

Çanakkale bölge idare mahkemesine davamızı açtık bekliyoruz. 

Sorum şunlardır ki;

İdare mahkemesinde tam yargı ve yürütmeyi durdurma istemiyle davamızı açtık. Bu davadan yürütmeyi durdurma alma ihtimalimiz ne kadardır ?

Tahmini idare mahkemesinin süreci ne kadar sürdü ?

İdare mahkemesi yürütmeyi durdurma verirse kurum ne gibi cevaplar veriyor ? DZKK sorun çıkarıyor mu ? 

Yerel mahkemeden beraat alıp istinaf mahkemesinde olan dosyamız Bursa'da. Oradan nasıl bir karar çıkar ? Eşimin ve benim herşeyimize neredeyse 2 yıl boyunca bakıldı hiçbir delil bulunamadı tek bir suç ibaresi bile yok sadece 0 saniye bir tane ardışık araması mevcut ,bunun olduğunu düşündüğü insanda eski ev ve görev arkadaşıdır. Kendisi itirafçı olup ihraç olmuş mahkemede de segbis üzerinden katılım sağlayıp eşimi böyle bir oluşumun içinde görmediğini, söylemlerine tanık olmadığını, kendisinin durumuyla bir alakasının olmadığını açıkça mahkeme huzurunda bağlanıp ifade etti. Yani tek ardışık arama olan delili de çürütülmüş oldu. Bylock, gazete dergi üyeliği,dersane,banka hiçbiri yok 

aynı süreci yaşayan bizim gibi suçsuz yere canı yanan insanlardan görüş istiyorum lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim.

DZKK astsubay- Yerel Mahkeme Beraat - Bursa İstinaf süreci -  Göreve iade 4 ay sonra ihraç- Çanakkale İdare Mahkemesi - 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@gezgın17 merhaba bende eşim için kayıt oldum . Uzman çavuştu 2010 yılında  5 aylık kısa sürede maddi imkansızlık yüzünden evlerinde kalmıştı Mart 2020 de mahkeme oldu beraat etti dosya kapandı. Temmuz gibi valilik Oluru ile iade edildi aynı gün kurum uzaklaştırma verdi . 2021 ocakta ihraç ettiler . Bizde dava açtık şuan MSB ve iç işleri bakanlığının savunmamıza karşı cevabını bekliyorlar 30 gün süre verdiler karşı tarafa . Genelde İdari davalar 6 ay diyorlar ama belli de olmaz kimlerin insafına kaldık bilemiyoruz...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

santorini, 02.05.2021 - 14:20 yazdı:

Merhabalar ;

Öncelikle mazlum, mağdur ve mücadelesinde haklı tüm kardeşlerimize çok geçmiş olsun Allah'tan sabırlar diliyorum. Bugünler de geçecek elbet...

Buraya eşim için üye olup fikir alışverişinde bulunmak üzere kaydoldum.

Eşim DZKK astsubay 10 yıllık görevdeyken 2019 Haziran'da açığa alındı 0 saniye bir adet cevapsız çağrı vardı. Araştırılıp soruşturuldu başka hiçbir şey bulunamadı suçsuz olduğu kanıtlandı.

Ekim 2020 de BERAAT aldık.

Savcı itiraz etti Bursa' da istinaf sürüyor.

Aralık 2020 de işine iadesi yapıldı.

4 ay işine gidip geldi hiçbir sorun yoktu. 

Mart 2021 de ihraç oldu. Gerekçe klasik İrtibat ve iltisaklı 

Çanakkale bölge idare mahkemesine davamızı açtık bekliyoruz. 

Sorum şunlardır ki;

İdare mahkemesinde tam yargı ve yürütmeyi durdurma istemiyle davamızı açtık. Bu davadan yürütmeyi durdurma alma ihtimalimiz ne kadardır ?

Tahmini idare mahkemesinin süreci ne kadar sürdü ?

İdare mahkemesi yürütmeyi durdurma verirse kurum ne gibi cevaplar veriyor ? DZKK sorun çıkarıyor mu ? 

Yerel mahkemeden beraat alıp istinaf mahkemesinde olan dosyamız Bursa'da. Oradan nasıl bir karar çıkar ? Eşimin ve benim herşeyimize neredeyse 2 yıl boyunca bakıldı hiçbir delil bulunamadı tek bir suç ibaresi bile yok sadece 0 saniye bir tane ardışık araması mevcut ,bunun olduğunu düşündüğü insanda eski ev ve görev arkadaşıdır. Kendisi itirafçı olup ihraç olmuş mahkemede de segbis üzerinden katılım sağlayıp eşimi böyle bir oluşumun içinde görmediğini, söylemlerine tanık olmadığını, kendisinin durumuyla bir alakasının olmadığını açıkça mahkeme huzurunda bağlanıp ifade etti. Yani tek ardışık arama olan delili de çürütülmüş oldu. Bylock, gazete dergi üyeliği,dersane,banka hiçbiri yok .

Aynı süreci yaşayan bizim gibi suçsuz yere canı yanan insanlardan görüş istiyorum lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim. 

Sayın santorini,

Geçmiş olsun, sorduğunuz sırayla cevaplamaya çalışayım.

1. https://forum.khkhaber.com/forum/48-i̇dare-diğer/ sayfasında örnek olabilecek kararlar var. YD konusunda aranan iki şartla alakalı olarak yazdıklarınız etki edecektir.

2. KHK mahkemelerine bağlı olmadığınız için 6-8 ay içerisinde karar çıkar. Pandemi koşulları uzamaya neden olabilir. Ancak 1 yılı geçmeyecektir. Örnek kararlara bakarsanız tarihler belirttiğim gibi.

3. YD kararı veridikten sonra kurumun ne cevap verdiği çok önemli değil. Çünkü YD kararı verilen bir dosya genel olarak davacı lehine sonuçlanır. (Uygulamadaki genel budur) YD kararı iptal kararının özelliklerini taşır ve eşiniz göreve başlatılmak durumundadır. Olumsuz manada; Dz.K.K. lığı sorun olarak ancak göreve başlatmam diyebilir buda ayrı bir dava konusudur. Yada başlatıp açığa alabilir. Ancak duymadım.

4. Beraat aldığınız dosyadaki delil ve beraat gerekçeleri önemli. Usul hatası varsa oda ayrı bir konu. Mesela avukatınızın olmaması kararın bozulmasına ve yargılamanın yeniden yapılmasına neden olur.

5. İdare mahkemesi dilekçenizde özellikle üstünde durmanız gereken husus, 375 sayılı KHK ile idareye verilen "değerlendirilen" ifadesinde kaynaklı takdir hakkının keyfi kullanılması olmalıdır. Bu konuda forumda arama kısmında "takdir hakkı", "keyfi" (tırnaklar dahil), yazar olarakda aklima yazarak arama yaptırırsanız paylaşımlara ulaşabilirsiniz.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 03.05.2021 - 16:35 yazdı:

Sayın santorini,

Geçmiş olsun, sorduğunuz sırayla cevaplamaya çalışayım.

1. https://forum.khkhaber.com/forum/48-i̇dare-diğer/ sayfasında örnek olabilecek kararlar var. YD konusunda aranan iki şartla alakalı olarak yazdıklarınız etki edecektir.

2. KHK mahkemelerine bağlı olmadığınız için 6-8 ay içerisinde karar çıkar. Pandemi koşulları uzamaya neden olabilir. Ancak 1 yılı geçmeyecektir. Örnek kararlara bakarsanız tarihler belirttiğim gibi.

3. YD kararı veridikten sonra kurumun ne cevap verdiği çok önemli değil. Çünkü YD kararı verilen bir dosya genel olarak davacı lehine sonuçlanır. (Uygulamadaki genel budur) YD kararı iptal kararının özelliklerini taşır ve eşiniz göreve başlatılmak durumundadır. Olumsuz manada; DzKK lığı sorun olarak ancak göreve başlatmam diyebilir buda ayrı bir dava konusudur. Yada başlatıp açığa alabilir. Ancak duymadım.

4. Beraat aldığınız dosyadaki delil ve beraat gerekçeleri önemli. Usul hatası varsa oda ayrı bir konu. Mesela avukatınızın olmaması kararın bozulmasına ve yargılamanın yeniden yapılmasına neden olur.

5. İdare mahkemesi dilekçenizde özellikle üstünde durmanız gereken husus, 375 sayılı KHK ile idareye verilen "değerlendirilen" ifadesinde kaynaklı takdir hakkının keyfi kullanılması olmalıdır. Bu konuda forumda arama kısmında "takdir hakkı", "keyfi" (tırnaklar dahil), yazar olarakda aklima yazarak arama yaptırırsanız paylaşımlara ulaşabilirsiniz.

eşimin savunmasını ilk açığa alındığı zaman şubat 2020 de aldılar ve sonrasında herhangi bir işlem yapmadılar, ceza davası devam ediyordu. Bundan 8 ay sonra beraat aldı ve bundan bir ay sonra da açığı kaldırıldı göreve iadesi yapıldı. Görevdeyken 4. ayda Mart 2021 de ihraç edildi. Savunması alınmadan açığa alınmadan, bu şartlar altında  usulen bile bir hukuka aykırılık söz konusu olmaz mı ?

DZKK astsubay- Yerel Mahkeme Beraat - Bursa İstinaf süreci -  Göreve iade 4 ay sonra ihraç- Çanakkale İdare Mahkemesi - 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Eşiniz verdiği savunmada tarih yazmıştır umarım.

Birde o savunma yazısındaki isnadlar beraat edilen davayla alakalıysa vede savunmaya tarih yazdıysa şubat 2020 tarihindeki savunmanın hükmü kalmıyor.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 5 saat önce yazdı:

Eşiniz verdiği savunmada tarih yazmıştır umarım.

Birde o savunma yazısındaki isnadlar beraat edilen davayla alakalıysa vede savunmaya tarih yazdıysa şubat 2020 tarihindeki savunmanın hükmü kalmıyor.

Evet tarihini yazmıştı savunmada verilen hususlar standart şablon metin olarak verilmiş gerekli savunmayı hem yazılı hem sözlü yapmıştı. 2020 şubat ayında kurum çağırıp bizzat savunmasını almıştı. Savunma hakkının kullanılmamış olması şekil olarak iptalini gerektirmez mi sizce de ? (Usül yönünden ) 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
    • Merhaba polis memuru olarak çalışırken hakkımda soruşturma açıldı ve kanser oldum. SGK Malülen emekli hakkı ve gih memuru olarak çalışma hakkı sundu. Şu anda gih memuru olarak çalışıyorum. Soruşturma devam ediyor eğer ihraç olursam Malülen emekli olabilirmiyim. Bu hakkım saklı kalıyor mu.
    • Sayın The Oracle; 2017- 2023 arasında KHK' lı ve sigortalı olarak özel hastanelerde çalıştım. Kasım 2023' de memuriyete döndüm. SGK' dan çakışmalı hizmet nedeniyle adıma yatan sigorta primlerini geri istedim. ( Foruma genel not: Üniversite geriye dönük maaşlarımı verdi. Döner sermaye, ek ders ve promosyonları, nöbet ücretlerini vermedi. Bunlar için dava açtım. SGK almış olduğum emekli maaşlarımın üniversitece geri alınarak SGK' na iadesini istedi. Üniversite emekli ikramiyemi geri almak için beni  icraya verdi. Tüm arkadaşlarımın bu tatlı dertlerle uğraşacağı günleri en kısa zamanda görmelerini dilerim.)
  • Yeni Oluştur...