İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

Konuk

Ankösör

Önerilen Yorum

Konuk

Merhaba eşim için açtım formu 

Eşim TSK da astsubay olarak çalışırken ardışık ankösörlü telefon dan tutuklandı ilk ifadesinde etkin pişmanlık dan ne olduğunu bilmeden faydalandı daha sonra serbest bırakıldıktan sonra savcının itirazıyla 2 gün sonra tekrardan tutuklandı 4 ay cezaevinde kaldıktan sonra avukat tuttuk avukatı EP geri almasını söyledikten sonra EP ifadesini geri çekti hakkında bir tane itirafçısı var şu şekilde ifadesi var itirafçının "17 25 Aralık öncesinden bir kaç kez sohpetlerine gittik başka da örgütle bir irtibatımız olmadı" şeklinde ifade vermiş eşim itirafçısı için mahkeme de kavgalı olduğumuz için iftira attığını ikisinin anlaşamadığını söylemiş eşimin telefonun da bank Asya bylock sendika üyeliği hiç biri yok eşim çalıştığı kurumda mal sorumlusu olduğu için esnafın onu ankösörlü telefondan aradığını söylemiş ilk mahkeme de mahkeme iş yerinden mal sorumlusu olup olmadığını teyit etmek için çalıştığı kurumdan belge istedi tanığın ifadesi için 17 25 Aralık öncesi olduğu için tekrardan dinlenmek istemedi ileri tarihe attı çalıştığı kurum ardışığa takıldığı esnafla arandığı tarihde iş yaptıklarına dahil belgeler ve mal sorumlusu olduğunu yazan belgeleri yollamış mahkemeye 20 gün sonra mahkeme var sizce mahkemenin kararına ne şekilde olur bu arada abisi de ihraç polis 4 yıl cezaevinde yatıp çıktı abisinin durumundan kendi mahkemesini etkiler mi lütfen yardımcı olurmusunuz 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ayşen Yılmaz, 23 saat önce yazdı:

Merhaba eşim için açtım formu 

Eşim TSK da astsubay olarak çalışırken ardışık ankösörlü telefon dan tutuklandı ilk ifadesinde etkin pişmanlık dan ne olduğunu bilmeden faydalandı daha sonra serbest bırakıldıktan sonra savcının itirazıyla 2 gün sonra tekrardan tutuklandı 4 ay cezaevinde kaldıktan sonra avukat tuttuk avukatı EP geri almasını söyledikten sonra EP ifadesini geri çekti hakkında bir tane itirafçısı var şu şekilde ifadesi var itirafçının "17 25 Aralık öncesinden bir kaç kez sohpetlerine gittik başka da örgütle bir irtibatımız olmadı" şeklinde ifade vermiş eşim itirafçısı için mahkeme de kavgalı olduğumuz için iftira attığını ikisinin anlaşamadığını söylemiş eşimin telefonun da bank Asya bylock sendika üyeliği hiç biri yok eşim çalıştığı kurumda mal sorumlusu olduğu için esnafın onu ankösörlü telefondan aradığını söylemiş ilk mahkeme de mahkeme iş yerinden mal sorumlusu olup olmadığını teyit etmek için çalıştığı kurumdan belge istedi tanığın ifadesi için 17 25 Aralık öncesi olduğu için tekrardan dinlenmek istemedi ileri tarihe attı çalıştığı kurum ardışığa takıldığı esnafla arandığı tarihde iş yaptıklarına dahil belgeler ve mal sorumlusu olduğunu yazan belgeleri yollamış mahkemeye 20 gün sonra mahkeme var sizce mahkemenin kararına ne şekilde olur bu arada abisi de ihraç polis 4 yıl cezaevinde yatıp çıktı abisinin durumundan kendi mahkemesini etkiler mi lütfen yardımcı olurmusunuz 

Sadece anlattığınız kadarsa; eşiniz, yargıtay içtahatları doğrultusunda beraat alacaktır. Ceza davasında kendisi hariç kimsenin ne yaptığı dava sonucunu olumsuz yönde etkilemez. Beraat sonrası savcı muhtemelen istinafa taşıyacaktır.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Aklima, 13 dakika önce yazdı:

Sadece anlattığınız kadarsa; eşiniz, yargıtay içtahatları doğrultusunda beraat alacaktır. Ceza davasında kendisi hariç kimsenin ne yaptığı dava sonucunu olumsuz yönde etkilemez. Beraat sonrası savcı muhtemelen istinafa taşıyacaktır.

Cevapladığınız için çok teşekkür ederim istinaf tan peki ceza alması çıkar mı 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ayşen Yılmaz, 36 dakika önce yazdı:

Cevapladığınız için çok teşekkür ederim istinaf tan peki ceza alması çıkar mı 

Sizin anlattığınız kadarıyla hiç bir yerden ceza almaz.

İstinaf aşamasını şu nedenle yazdım.Savcı, eşinizi araştırmış ve kendisince cezalandırılması gerektiğine karar vererek iddianame hazırlamış. Mahkeme karar verme aşamasına geldiğinde savcı hala ceza verilmeli derse ve mahkeme beraat verirse savcı istinafa gider. Çünkü cezalandırılması gerektiğini savunuyor. İstinaf beraati onaylarsa savcı bu kezde temyize gidecek. Çünkü cezalandırılması gerektiğinde kararlı. Bu durum birazda uygulamayla alakalı.

Savcı; ilk mahkemenin karar aşamasında beraat etsin derse ve eşiniz beraat ederse istiafa gitmez. Çünkü oda beratını istemiş.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...