İçeriği gör
ismail_oracle

İdari Tedbirlerin Kaldırılması

Önerilen Yorum

1. Arkadaşlar süreci uzun uzun yazmadan konuya direk girmek istiyorum. Hatırlarsanız KHK' lılar olarak çıkan kanun kapsamında 17 Şubat 2021 son tarih olmak üzere KHK ile konulan idari tedbirlerin kaldırılması için dilekçe vermiştik. Sözde; kurumlar bunları 6 ay içerisinde yani en son 17 Ağustos 2021 olmak üzere inceleyip karar verecekti.

2. Kara Kuvvetleri Komutanlığından başvuru dilekçeme ilişkin olarak 18 Ağutsos 2021 tarihli bir cevap geldi. Cevapta özetle pasaport ile ilgili hususu ilgili idareye (galiba İçişleri Bakanlığı) gönderdik, diğer hususlara ilişkin talebiniz uygun bulunmamıştır yazıyordu.

3. İlk olarak kağıdı  elime aldığımda bu hususun savsaklandığı apaçık belli oluyordu çünkü bu konuya cevap verme görevini sadece bir şubeye vermişler. Onlarda muhtemelen komisyondan RET aldığım için talebi uygun bulmamışlar. Bu şubenin bence bu konuyu inceleyecek bilgi, belge ve sorumluluğu zaten yok. Adamlar en son tarihi bekleyip otomatik matbu evrak olarak "GEREKÇESİZ" bir şekilde uygun bulmadık deyip geçmişler. Pasaport hususunu dilekçede belirtmeyebilirdim çünkü zaten 2 sene önce pasaportumu aldım. Umarım sırf bu başvuru yüzünden üstüne bir daha iptal gelmez.

4. Bu konu ile ilgili olarak herhengi bir hazırlık yapan var mı? Normalde idare mahkemesine dava açmak gerekiyor ama çok kıytırık bir konu. Pilot lisansı, gemi adamlığı belgesi, silah ruhsatı vb. gibi husulara aslında  ihtiyacım yok. Örnek dilekçesi olan arkadaşlar varsa ve paylaşırsa sevinirim. Galiba bana yine adli yardım talepli bir dava konusu daha çıktı.


679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ

İletiyi paylaş


İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.
×
×
  • Yeni Oluştur...