İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

Konuk

Dünkü twitterda sıralama ne oldu acaba, bilen var mı?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
idari şef, 8 saat önce yazdı:

Arkadaşlar iş konusunda sermayesi olanlar için söylüyorum. Bulunduğunuz ilde icra gayrimenkul ihalelerine girin. Ben 3 yılda dört ihale kazandım ve ortalama her birinden bir yıllık memuriyet maaşı kar elde ettim. Tabi bazı önemli noktalar var ihaleyle ilgili dikkat edilmesi gereken. Yoksa Dimyat'a pirince giderken... Düşünen olursa benimle kontakt kurabilir; yardımcı olurum.

Ağlayanın malı gülene fayda sağlamaz demişler 

İfade verdi. Öğretmen 672. Komisyon incelemeye devam. Sendika 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bugün memular.nete sendika+gazete ile ilgili ret kararı paylaşıldıktan sonra sendika ile ilgili olumsuz yorumlar doğal olarak paylaşılmış. Benim anladığım kadarıyla sendikanın yanında herhangi bir şey buldular mı ret veriyorlar.(Çok az da olsa istisnai kararlar olabilir.) Uzun süredir görmediğim bir tanıdığımla geçenlerde karşılaştım. İhraç olduğumu bildiği için iade olup olmadığımı sordu. Ben de henüz iade oladığı mı söyleyince kendisinin kardeşinin iade olduğunu söyledi. Kardeşi öğretmen ve sendikaya baştan sona kadar üyeymiş. Uzun süreli sendika üyelerinden iade paylaşımı görüyordum ama ilk defa kendim şahit oldum.

MEB-ÖĞRETMEN-KHK:672-27 AYLIK İSTİFA EDİLMEMİŞ  SENDİKA (MAYIS 2014-TEMMUZ 2016)-TAMAMI İKİNCİ KURULUŞ DÖNEMİNE AİT-SENDİKA ÜYELİĞİM SÜRESİNDE ÜCRETSİZ İZİN KULLANMADIM-TAKİPSİZLİK-KURUM HENÜZ ARANMADI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Teacher34, 16 dakika önce yazdı:

Ağlayanın malı gülene fayda sağlamaz demişler 

Hocam ticaret yapıyorsunuz. 200 bin liralık mal verdiniz birisine. Kişioğlu borcunu ödemedi veya batırdı. Şahsın 200 bin liralık bir dairesi var. Size borcu var ve sırf kirada oturmamak için bunu satmıyor ve size olan borcunu ödemiyor. Belki sizi ekonomik sarsıntı ve iflas riskiyle karşı karşıya bırakıyor. Devlet de bu adamın dairesini alıp size veriyor. Şimdi soruyorum: Siz ''Ağlayanın malı gülene fayda etmez deyip bu daireyi almayacak mısınız?'' Yoksa aslında o mal alacağınızdan dolayı aslında sizin malınız ve aslında ''ağlayan'' sizdiniz de Devlet adaleti mi sağladı? Yani cebri icra yoluyla ağlayanın ağlamasını mı giderdi? Düşünün...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
idari şef, 4 dakika önce yazdı:

Hocam ticaret yapıyorsunuz. 200 bin liralık mal verdiniz birisine. Kişioğlu borcunu ödemedi veya batırdı. Şahsın 200 bin liralık bir dairesi var. Size borcu var ve sırf kirada oturmamak için bunu satmıyor ve size olan borcunu ödemiyor. Belki sizi ekonomik sarsıntı ve iflas riskiyle karşı karşıya bırakıyor. Devlet de bu adamın dairesini alıp size veriyor. Şimdi soruyorum: Siz ''Ağlayanın malı gülene fayda etmez deyip bu daireyi almayacak mısınız?'' Yoksa aslında o mal alacağınızdan dolayı aslında sizin malınız ve aslında ''ağlayan'' sizdiniz de Devlet adaleti mi sağladı? Yani cebri icra yoluyla ağlayanın ağlamasını mı giderdi? Düşünün...

İlk bakışta bir mağduriyet ve birinin elinden evi arabası alınıyor gibi görünsede bende sizin gibi düşünüyorum. Özellikle küçük yerlerde bu tür ticareti hoş görmezler insanlar yüz yüze bakıyor diye. Netice itibariyle özel yada kamu alacağını tahsil eder. Çok özel dünya hali diyeceğimiz durumlar muhakkak olur. Biz yaşamıyormuşuz. 1 Eylül 2016 da 48 ay konut kredisi bir anda omuzlarımda kaldı. Banka Vakıfbank. Günlerce uyuyamadım, krediyi geri çağırır diye. Allaha şükür ödedik.

....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cumhurbaşkanlığı yüksek istişare kurulu khklıkarı görüşecek deniyordu. Ne oldu acaba görüşme başka baharamı kaldı. 

672 KHK - Maliye Bakanlığı VDK - Komisyon ret 20. İdare - Adli idari işlem yok - kriter yok 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Reisi cumhur piyasada yok nası toplansın yik

701 adalet bakanlığı beraat inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Fırtına öncesi sessizlik... 

Ekim-Kasım'a kadar bizim işler rölantide devam edecek gibi gözüküyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hakan Aydoğan, 2 saat önce yazdı:

672 akademia. Benzer durumda olanlar ?

ckkolojinin dedigine binaen mi diyorsunuz ? bence kriter varsa ona göre degerlendirilir

672 sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

672 den kriteri ve kritersiz bekleyen akademisyenler için bir anket veya istatistik oluşturmak mümkünmüdür sitede acaba? 

Hasan 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...