İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

Konuk

İş fikirleriyle ilgili serbest forumda bir bölüm var: Mağdurların İş Fikirleri ve İş Arayışları. Yeni fark ettim. Ticaret yapıp iş verebilecek seviyeye gelenler veya iş tavsiyesinde bulunabilecekler varsa orayı faal kullanalım. Rezzak varken, gayret de olursa sorun yok. Ağaç kabuğu mazluma yemek değil zalimin ateşine yakıt olur ancak!

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
calik87, 6 saat önce yazdı:

Değerli arkadaşlar. Biz üç kardeşiz. Abim ve ben khk ile ihracız. Bizim küçük birader (daha 25 yaşında) iki kardeşinden dolayı kuvvet tarağından açığa alınmıştı. TSK personeliydi. Bugün bakan beyin imzasıyla ihraç oldu. Savunma dahi almadılar diyor.Bu durumda yol haritamız nasıl olmalı.?

Çok geçmiş olsun... ?

Gökkuşağı, 6 saat önce yazdı:

AYM inceliyecekti bazı khklari bugün  inceledi mi acaba?

Forumdaşlar, malum daha yeni giriyorum foruma...

Ben de merak ediyorum AYM ile ilgili bir gelişme yok mu?..

?

Duyan, bilen...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Müsait olanlar Habertürk'ü izleyebilir.

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
tartar10, 1 dakika önce yazdı:

Müsait olanlar Habertürk'ü izleyebilir.

Epeydir izliyorum bizimle ilgili bişey demediler daha

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Didim Arslan Kemal beyi konuşturmadı resmen adam iki kelam etti khk diye anında lafı çevirdi yok hala fetöye bağlılar falan diye adam yargıdan aklanmışlar diyo kadın hala ne diyo

672 KHK - Maliye Bakanlığı VDK - Komisyon ret 20. İdare - Adli idari işlem yok - kriter yok 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Aym kararı yarın açıklanır heralde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

İhraç edildiğimi anneme söylediğimde 3 gün yataktan çıkamadı,hastalandı...Hiç unutmayacağım.(Soyun kurusun...)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Babam, spor yapan bir adam. Asla sigarası alkolü vs yoktur. Dert, stres yaptı benim durumu. Çok üzüldü. Geçen gün bypass oldu. Şimdi durumu iyi çok şükür. Vallahi çok ah aldılar....

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
GamerTeacher63, 7 saat önce yazdı:

Babam, spor yapan bir adam. Asla sigarası alkolü vs yoktur. Dert, stres yaptı benim durumu. Çok üzüldü. Geçen gün bypass oldu. Şimdi durumu iyi çok şükür. Vallahi çok ah aldılar....

Hem de cook... 32 yasimdayim, o ana kadar babami aglarken hic gormemistim, ihrac edildigimi ogrendiginde cocuk gibi hungur hungur agladi, onu oyle gorunce kendi ihracimi unuttum onun uzulmesine ben de agladim. Hala kulaklarimda cinlar hickiriklariyla karisik "kac kisiyi oldurdun de sana terorist dediler oglum" deyisi...

672 MEB. 2 aylik sendika+HTS. Ilk durusmada beraat(7/5/2019). 20 Kasim 2019 iade.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yaşadıklarımız unutulacak gibi değil ki 

aide olup başlayan arkadaş diyor ömür boyu unutamam geçmeyecek diyor 

672li - 1.derece yakından bekliyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...