İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

sherlockholmes, 55 dakika önce yazdı:

Benim tahminimce de son 45000 de en az 8000-10000 arası iade olur. Muhtemelen son 45000 in büyük bir kısmı beraat-takipsizlik ve adli işlem olmayanlar o yüzden bu zamana kadar ki oranlarla gidilmeyeceği kanısındayım. Herhangi bir duyumum yok ama söylenti-dedikodulara bakılacak olursa iade yüzdelerinin artacak olması bir mucize olmayacak. Rabbim tüm masumlara bir an önce iade olmayı nasip eylesin. Ünlü düşünür Kines hocanın söylediği gibi “Memuriyete engel ceza almayan herkes sürgün işine dönecek.”

Keşke dediğiniz gibi olsa ama ben takipsizlik aldığım halde somut bir delilde yok. kurum(Üst amir) kanaatiyle. üst amirden kasıt ne, o bile belli değil. kim onu bile bilmiyoruz. Hiç bir şey bulamasalar bile özellikle egm. veriyorlar ret kararını. bakalım bu veballeri nasıl ödeyecekler.

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi akşamlar kaderdaşlarım,

Başvuruyorum forumda çok fazla yazmıyordum, ancak kullandığım "Aydın" kullanıcı adı burada daha önce kullanıldığı için yeni kullanıcı adı ile devam ediyorum. Kines hocama bugüne kadarki emekleri için ve halen burada bizimle olduğundan dolayı teşekkür ediyorum. Bu sitenin hayırlı olması dileklerimle...

675 KHK - Eylül 2018 Kurum Görüşü olumlu - Aralık 2019 İfade - Kasım 2020 KYOK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese iyi geceler, bende basvueuyorumdan geldin, çok fazla yazan biri değildim, herkese selamlar.

672 KHK Banka–Sendika beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bende ?

672 sayılı khk incelemeye devam ediyorlar

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba dijitürk ses kaydi ne oluyor.dijiturk izlemekte mi suç 

@Msa2187 

672 khk sendika komisyon inceliyor ..................

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Hepyek aboneliğinizi iptal ederken müşteri hizmetleri ile yaptığınız görüşmenin ses kaydı. 

675 eş durumu incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@lincoln3310 

lincoln3310, Bir saat önce yazdı:

Merhaba basvuruyorum u ilk kuruldugundan beri takip eden ama cok yazmayan ihrac polis memuruyum. Kines, mete, vestel, katibe, busra, melih hoca, lecture, dr672, goksunlu, karakediozgur daha nicelerini tanidik. Kines hoca son kisi iade edilene kadar bu forum duracak demeseydi iyiydi ? bu forumu kuranlara da tesekkurler. Bi bosluk yasadim burayi bulana kadar

kines isimli kişi bence bu işlerden güzel kazanç sağladı ve ihtiyacı kalmayınca kapattı, malesef bu coğrafyada hep böyle şeyler olur, yağmur yağınca çıkan şemsiyeciler ve diğerleri gibi. Herkes kendi bağımsız ve özgür düşünsün, kimseye de çok değer vermeyin, çaba gösterin, bağımsız düşünün ve hayatta kimseye muhtaç hissetmeyin (Allah'tan başka)

672 sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
selim koc, 3 dakika önce yazdı:

@lincoln3310 

kines isimli kişi bence bu işlerden güzel kazanç sağladı ve ihtiyacı kalmayınca kapattı, malesef bu coğrafyada hep böyle şeyler olur, yağmur yağınca çıkan şemsiyeciler ve diğerleri gibi. Herkes kendi bağımsız ve özgür düşünsün, kimseye de çok değer vermeyin, çaba gösterin, bağımsız düşünün ve hayatta kimseye muhtaç hissetmeyin (Allah'tan başka)

Bunları yazarken hiç utanmadıniz mı. Kines baba kim bunalsa cevaplarıyla teselli oldu, yol gösterdi, hem kendi ailesiyle hemde bizimle tek tek ilgilendi ve bize rehber oldu, nefes oldu, umut oldu,  mücadele etme gücü oldu. Şimdi zamanı olmadığı için bırakmak zorunda kaldı diye hemen karalamaya başladınız. Kines baba ya bişey yazarken haddinizi bilerek yazın. BRE NAN-KÖR....

(Esmer21) 679 KHK. Kurum SGK, adli idari bişey olmadı bu güne kadar. 6 mart 2022 kabul.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cunlu75, 11 dakika önce yazdı:

@Hepyek aboneliğinizi iptal ederken müşteri hizmetleri ile yaptığınız görüşmenin ses kaydı. 

Arkadaşım olay şu; 17-25 sonrası MGK kararlarında alınan karar neticesinde Dijitürk, fetö'nün yayın organlarının bir kısmını kendi platformundan çıkarttı, kimilerini de yayın yaptıkları ön sıralardan alıp en geriye yerleştirdi. Bunun üzerine aşırı akıllı! Adamlar hemen karşı bir kampanya yaparak dijitürk aboneliklerini sonlandırmaya başladı. Müşteri hizmetleri ile yaptıkları görüşmelerde abonelik sonlandırmaya gerekçe olarak bu durumu gösterdi. İşte bu ses kayıtları da fetö'ye destek olarak dava dosyalarına girmeye hak kazandı. Tıpkı, arabasını satarken sahibinden'e "değerinin 10 bin lira altına vereceğim, hocama helal olsun" diye yazanların durumu gibi.

686 nolu KHK. İnleme devam etmekte. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Rabbim zalime zulmünü artırma fırsatı vermesin. 

672.Ret ?Herkes biliyor geminin su aldığı, herkes biliyor kaptan yalan söylüyor. Herkes biliyor zarların hileli olduğunu. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...