İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

@KHK672sendika Komisyona haricen evrak ya da dilekçe gönderebiliyor muyuz? Yapabiliyorsak hangi kanaldan yapıyoruz?

701 Sayılı KHK, Albatros-3A, Takipsizlik, Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Enteresan Gönderiliyor. Valilik kanalıyla, barkodlu başvuru numaranızla birlikte.

672 MEB Sendika Adli Yok İncelemeye Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
KHK672sendika, 10 dakika önce yazdı:

@Serdar33 Takipsizlik kararında iltisak irtibat yoktur yazan bir arkadaş iade edilmişti. Genellkle bu ifadeler kullanılmıyor. Çok az rastlanıyor buna. Yani sana hayırlı olsun diyorum kardeş. Evrakı komisyona gönder hemen, keyfine bak.

Teşk inş .

sağol kardeşim aro

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Serdar33, 30 dakika önce yazdı:

selam benim takipsizlik kararımda irtibat iltisak tesbit edilememiştir diyor. ?

herkesin kararında böyle bişe  yaziyormu ?

iki yerde geçiyor ..

İyi güzelde sen onu komisyona bir anlatabilsen. Yazı tura atmaya gerek duymazlar.

Serdar33, 19 dakika önce yazdı:

Teşk inş komisyonda öyle düşünür

sağol kardeşim

İyi düşündüğünü nereden anladın? Senin gibi olanlara iade olduğu gibi retlerde geldi. Dereyi görmeden paçayı sıvama. Biraz daha sabret. İnşallah iade olursun.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Enteresan, 16 dakika önce yazdı:

@KHK672sendika Komisyona haricen evrak ya da dilekçe gönderebiliyor muyuz? Yapabiliyorsak hangi kanaldan yapıyoruz?

Geçen sayfalarda komisyon adresi ve telefonu var. Ararsan cevap verirler. Valilik kanalıyla istediğin evrağıda gönderebilirsin.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Serdar33 Takipsizlik evrakının bir örneğini (iltisak-irtibat yoktur yazan kısmın altını renkli kalemle çizerek) son görev yerine bırak (Komisyondan ararlarsa ve sen unutulup gitmişsen hakkında fikir vermesi bakımından); diğer bir örneğini de iadeli taahhütlü Personel Daire Başknlığına gönder. 

672 MEB Sendika Adli Yok İncelemeye Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Dr. Kinesyoloji Hocam bu pasaport mevzusu birden nerden çıktı..Yani sağdan soldan o kadar baktım ama sizin yazdığınız haber dışında başkaca bir habere rastlayamadım..

*Pasaport mevzusunu önemsiz gören bir @Saitama (ing. öğr) hocamıza şunu söylemek isterim.

*Verseler ne vermeseler ne! DEĞİL İŞTE DEĞİL.....!!!!!.Size göre MERİÇ'te çocuklar boğulsa ne olur boğulmasa ne olur! Gitmeseymiş kaçmasaymış hain! galiba..

''Herkesin hayatına kimse garışamaz,O bayan şöyle geyinir şo bayan şöyle geyinir'' Yani herkesin farklı planları olabilir ve pasaport konusu çoğu khk lı için çok çok önemli bir mevzudur.

*Benim başta ABD,CANADA'da olmak üzere yüzlerce ülkede geçerli bir çok lisansım ve  eğitimim mevcut.

*Türkiye'de HAİN,TERÖRİST yaftası yemiş,yıllarca TERÖR le burun buruna mücadele etmiş eski bir asker olarak yaşamaktansa HAK,HUKUK,ADALET gelene kadar gidip o güzel ülkelerde yaşamak istiyor olabiliriz.

*Siz kalmayı tercih edebilirsiniz saygı duyarım ama gitmek isteyene de saygı duyun lütfen ya da gitme isteğini önemsiz görmeyin.

*Mesela siz ayda kaba hesap 3750 TL +ek ders (eşim öğretmen hala çalışıyor MEB de) e Ülkemizde kalmayı tercih edebilir siniz ama ben şu anda şahsen ''Vancouver'' de dibine kadar doğa ve özgürlük içinde yaşamayı ve burada aldığım maaşın en az 7 katını ama alım gücü olarak 10 katı daha iyi olan yerde yaşamak isterim.

701 TSK-HvKK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Enteresan, 6 saat önce yazdı:

Burayı şöyle düzeltmek istiyorum. Siz de biliyorsunuz tabi ama "KHK'lar Kanunlarla eşdeğer" dolayısıyla engellenebileceği yerden engellediler. Basit bir tabirle nasıl ki 18 yaşından küçük birinin evlenmesinde kanuni engel varsa bizim durumumuz da o şekilde.

Evet doğru söylüyorsunuz . Fakat kanunlarda anayasaya aykırı olamaz. 

701 ile açığa alınmadan ihraç. İdari soruşturma yok. Adli soruşturma Kasım 2020 takipsizlik. Komisyon incelemesi devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Falcon F-16, 3 saat önce yazdı:

@Dr. Kinesyoloji Hocam bu pasaport mevzusu birden nerden çıktı..Yani sağdan soldan o kadar baktım ama sizin yazdığınız haber dışında başkaca bir habere rastlayamadım..

*Pasaport mevzusunu önemsiz gören bir @Saitama (ing. öğr) hocamıza şunu söylemek isterim.

*Verseler ne vermeseler ne! DEĞİL İŞTE DEĞİL.....!!!!!.Size göre MERİÇ'te çocuklar boğulsa ne olur boğulmasa ne olur! Gitmeseymiş kaçmasaymış hain! galiba..

''Herkesin hayatına kimse garışamaz,O bayan şöyle geyinir şo bayan şöyle geyinir'' Yani herkesin farklı planları olabilir ve pasaport konusu çoğu khk lı için çok çok önemli bir mevzudur.

*Benim başta ABD,CANADA'da olmak üzere yüzlerce ülkede geçerli bir çok lisansım ve  eğitimim mevcut.

*Türkiye'de HAİN,TERÖRİST yaftası yemiş,yıllarca TERÖR le burun buruna mücadele etmiş eski bir asker olarak yaşamaktansa HAK,HUKUK,ADALET gelene kadar gidip o güzel ülkelerde yaşamak istiyor olabiliriz.

*Siz kalmayı tercih edebilirsiniz saygı duyarım ama gitmek isteyene de saygı duyun lütfen ya da gitme isteğini önemsiz görmeyin.

*Mesela siz ayda kaba hesap 3750 TL +ek ders (eşim öğretmen hala çalışıyor MEB de) e Ülkemizde kalmayı tercih edebilir siniz ama ben şu anda şahsen ''Vancouver'' de dibine kadar doğa ve özgürlük içinde yaşamayı ve burada aldığım maaşın en az 7 katını ama alım gücü olarak 10 katı daha iyi olan yerde yaşamak isterim.

Dusunceleriniz oldukca guzel ve insallah hepsini gerceklestirir hatta "acaba hangisini tercih etsem" diye düşünürsünüz. Lakin @Saitama hocamin asil demek istedigini eksik anladik galiba. O da basta anlatiyor sizin gibi y.dışında calissa daha cok kazanabilecegini. Ama uzerine atili bu yaftanin temizlenmesi, iade-i itibarinin yapilmasini onlara tercih ettigini dile getiriyor. Bence ama.

OGM-Satış Memuru, 677 - inceleme devam ediyor, 26/02/2019 beraat - 13/03/2019 kesinleşti

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ela Nur Mustafa, 9 saat önce yazdı:

Merhaba 677 KHK egm iharacım

Bylock wifi - ad kodlama-2007 polis okulu sohbet - 1 yıl cezaevinde kaldım 2019 subatta beraat ettim savcı itiraz dosya istinafta ohal komisyonu ne karar verir

eebbmm123, 9 saat önce yazdı:

Egm mensubuyum ve İstanbul ilinde ifadem alınmadı alınacak bu durumda komisyonun kabul verme ihtimali var mı böyle kabul alan duydunuz mu .Teşekkürler

Kurumunuz itibariyle bu sorulara net cevap verebilecek birisi olduğunu sanmıyorum.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
    • Merhaba polis memuru olarak çalışırken hakkımda soruşturma açıldı ve kanser oldum. SGK Malülen emekli hakkı ve gih memuru olarak çalışma hakkı sundu. Şu anda gih memuru olarak çalışıyorum. Soruşturma devam ediyor eğer ihraç olursam Malülen emekli olabilirmiyim. Bu hakkım saklı kalıyor mu.
    • Sayın The Oracle; 2017- 2023 arasında KHK' lı ve sigortalı olarak özel hastanelerde çalıştım. Kasım 2023' de memuriyete döndüm. SGK' dan çakışmalı hizmet nedeniyle adıma yatan sigorta primlerini geri istedim. ( Foruma genel not: Üniversite geriye dönük maaşlarımı verdi. Döner sermaye, ek ders ve promosyonları, nöbet ücretlerini vermedi. Bunlar için dava açtım. SGK almış olduğum emekli maaşlarımın üniversitece geri alınarak SGK' na iadesini istedi. Üniversite emekli ikramiyemi geri almak için beni  icraya verdi. Tüm arkadaşlarımın bu tatlı dertlerle uğraşacağı günleri en kısa zamanda görmelerini dilerim.)
  • Yeni Oluştur...