İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

alpha, 3 saat önce yazdı:

Pasaport yasağının kaldırılması bir yumuşamadır. Neden bu kadar sorun oluyor anlamıyorum. Kimseye bir zararı var mı? YOK. Herkes çıksın da denmiyor. Çıkmak isteyenlere bi fırsat. 

Pasaport tahdidi kalktı mı KHKlıların?

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Secattin @MSA@MSA biraz önce sorduğum soruya çevap verirseniz sevinirim 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Secattin, 9 dakika önce yazdı:

İhraç olmamla ilgisi olmayan bir dava vardı Asliye ceza mahkemesinde beraat ettim OHAL komisyonuna göndermeye gerek var mı? 

Komisyon yada kriterlerle alakalı ise gönderiniz. Mahkum olduğunuz durumda ihracınıza sebep olacak konuysa ki asliye ceza yazmışsınız yine gönderiniz.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Birumutyasamak  benim de 1. derece yakınım ceza aldı onun dışında kriterim yok  ama yine de umudumu kesemiyorum ? ya da kesmek istemiyorum bilmiyorum ??

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
MSA, 1 dakika önce yazdı:

Komisyon yada kriterlerle alakalı ise gönderiniz. Mahkum olduğunuz durumda ihracınıza sebep olacak konuysa ki asliye ceza yazmışsınız yine gönderiniz.

İhraç ile ilgili hiçbir alakası olmayan bir konu. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
yandancarkli, 4 dakika önce yazdı:

https://t24.com.tr/haber/yargi-reformu-strateji-belgesi-nin-ilk-paketi-yolda,827799

Paket yola çıkmış

Kaybolan kargo gibi gelemedi bir turlu 

Ne paketmis arkadas ha geldi gelecek geliyo

bu pakette pasaport tahdidinin kaldırılması ile ilgili kısım yok gibi

Adalet Bakanlığı - 701 KHK - Kriter yok - İncelemeye devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Saitama, 1 saat önce yazdı:

Nasıl bir paylaşım yapmışım da bu kadar öfke patlamasına yol açmış, doğrusu şaşırdım ? ya hu canlar ben üzerine basa basa "BEN" diyorum, tercihimi belirtiyorum, sizlerin ne düşündüğüne, ne istediğine dair bir yargılama, fikir beyanı, karşı karar üretmiyorum. Ama şunu farkettim ki bizler yargısız infaz mağduru olanlar bile hala yargısız infaz yapabiliyoruz. Sayfaya kayıt olmuştum çünkü bizi biz anlarız diye düşündüm ve güzel bir iki haber görürüm kurtulan insanlardan mutlu olurum dedim ama burada bile karşı atak, gereksiz defans var. Yine vurgulamak zorunda hissediyorum "kendi kendime" sorunlarımla ilgilensen, kendim çözüm üretsem, benim gibi ve yahut değil kimsenin fikrini sormasam daha sağlıklı olacak gibi. Hiç değilse anlamaya çalışmadan atağa geçen olmaz. Herkese saygılar, sevgiler ve her konuda bol şanslar. Hoscakalin ??

Hocam sizi savundugum gibi sizin de sakin kalmanizi oneririm. Olayin yanlis anlasildigini siz de izah ettiniz zaten. Hani genelde forumdakilerin kullandigimiz bir terim var :"aile gibi olmak" siz de ailenin bir ferdi olarak uzulurseniz veya alinirsaniz ailenin diger uyleri de üzülür. Kanimca yine.

Allah gönlünüze gore versin

OGM-Satış Memuru, 677 - inceleme devam ediyor, 26/02/2019 beraat - 13/03/2019 kesinleşti

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
karasakal, 4 dakika önce yazdı:

bu pakette pasaport tahdidinin kaldırılması ile ilgili kısım yok gibi

Süpriz paket bence

Ne cikacagi belli degil

Dag fare dogurabilir beklenti buyuk ama

yandancarkli, 1 dakika önce yazdı:

Süpriz paket bence

Ne cikacagi belli degil

Dag fare dogurabilir beklenti buyuk ama

Esasen metin feyziogluna guveniyorum 

O kadar cok alkisladi ki pakette ne var acaba

672 KHK meb sendika beraat 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Msa2187, 6 dakika önce yazdı:

Hocam sizi savundugum gibi sizin de sakin kalmanizi oneririm. Olayin yanlis anlasildigini siz de izah ettiniz zaten. Hani genelde forumdakilerin kullandigimiz bir terim var :"aile gibi olmak" siz de ailenin bir ferdi olarak uzulurseniz veya alinirsaniz ailenin diger uyleri de üzülür. Kanimca yine.

Allah gönlünüze gore versin

Allah razı olsun güzel insan ? hepimiz inşallah güzel günler görelim en kısa zamanda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
    • Merhaba polis memuru olarak çalışırken hakkımda soruşturma açıldı ve kanser oldum. SGK Malülen emekli hakkı ve gih memuru olarak çalışma hakkı sundu. Şu anda gih memuru olarak çalışıyorum. Soruşturma devam ediyor eğer ihraç olursam Malülen emekli olabilirmiyim. Bu hakkım saklı kalıyor mu.
    • Sayın The Oracle; 2017- 2023 arasında KHK' lı ve sigortalı olarak özel hastanelerde çalıştım. Kasım 2023' de memuriyete döndüm. SGK' dan çakışmalı hizmet nedeniyle adıma yatan sigorta primlerini geri istedim. ( Foruma genel not: Üniversite geriye dönük maaşlarımı verdi. Döner sermaye, ek ders ve promosyonları, nöbet ücretlerini vermedi. Bunlar için dava açtım. SGK almış olduğum emekli maaşlarımın üniversitece geri alınarak SGK' na iadesini istedi. Üniversite emekli ikramiyemi geri almak için beni  icraya verdi. Tüm arkadaşlarımın bu tatlı dertlerle uğraşacağı günleri en kısa zamanda görmelerini dilerim.)
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...