İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

Konuk RosedewittbukateR
Masum_155, 2 saat önce yazdı:

Arkadaşlar içinizde bu dönemde sakinleştirici kullanan oldumu. Zaten asabi birisiydim ama artık iyiden iyiye herşey dokunur, herşey batar oldu. Aniden sinirlenmeler, ani patlamalar yaşıyorum. evde oğlum ve eşimin bile bir çok normal şeyine ani parlamalar yapar oldum. sonradan kendimde pişman oluyorum. uyku yapmayan sakinleştirici olarak ben şunu kullandım / şunu önerebilirim diyecek arkadaşlar varmı?

şunu diyebilirsiniz. arkadaşım git bi doktora görün. bunu diyecek arkadaşlarda haklılar. lakin o bile öylesine ağır geliyorki anlatamam. ayın dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşır demiş Mevlana Hz. aynı duyguları yaşayan kaderdaşlar olarak buraya sormak, buraya yazmak doktora anlatmaktan, doktora danışmaktan daha çok içime siniyor.

Şu açıdan devlet hastanelerinde psikiyatride sıra almak zor;

O kadar çok bağımlı gençler ve aileleri destek ve tedavi için gidiyor ki, sıra bulmak imkansız, bi sonraki randevular da baya ileri tarihe veriliyor. Biraz da seninki de dert mi neler var neler der gibi oluyor. Orada beklerken haline şükrediyor insan, ilaç yazmak konusunda engel çıkmıyor hemen yazıyorlar...

Petsy, Bir saat önce yazdı:

hocam keşke zahmet edip haberi açıp okusaydınız. orada zaten polis memurunun  kararından bahsediyor. hatta bunu kinesss başvuruyorumda ana sayfada haberleştirmişti. neysee ? 

Evet aranan belge bu sağolun Sn @Petsy...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Niksiz, 10 saat önce yazdı:

Kırıkkalede bir kısmı firari bir kısmı içerde olan market sahibi bir aileyi ziyaret etmiş. Ben dun marketin önünden gecerken duydum. 

Detayları bilmiyorum.

Teşekkür ederim hocam. Oğlana buldurdum. Okudum. 

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar psikolojik problemleri olanlar bioenerji yaptırsın ben yaptırdım çok faydasını gördüm

701 adli dava devam ediyor komisyon incelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Red and Purple, Bir saat önce yazdı:

Görüşünüze saygı duyuyorum ama adamı zaten Fetöcü ilan eden bir güruh varken yekten böyle söylemesini beklemek bence biraz haksızlık oluyor gibi hocam. Little little ?

Öncelikle saygı duyduğunuz için teşekkür ederim ??? ben de sizin görüşlerinize saygı duyuyorum fakat neresinden bakarsam bakayım katılamıyorum kendi damadı içeriye alındığında biraz biraz  değil fazlaca adalet talep etti ve aldı da aynı duyarlılığı mağdur olarak gördüğü insanlar için uygulamıyo malesef  biraz biraz uğraşarak bi 6-7 yıla adalet gelir ama geç  gelen adalet adalet değildir ne yazık ki    İki cihanda da elim yakalarında olacak inşallah ömrüm oldukça bu insanların yakasını bırakmayacağım asla affetmeyeceğim Allah görsün onları  son olarak yanlış düşünüyosam affola ??

Khk’sız ama mağdur

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Niksiz Siz Kırıkkale'limisiniz.

677-İncelemeye devam-Kriter Yok-Asker-Yerel mahkeme Beraat İstinaf Aşamasında

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

düzelecek arkadaşlar her şey yoluna girecek silahını gösteremediği için yalan söyleyip oğluna mahçup olan arkadaşım  hiç üzülme gün gelecek silahına kavuşacaksın gün gelecek silahını teslim almaya beraber gideceksin oğlunla ve diyeceksin ki bak oğlum bana yeni ve daha iyi bir silah verdiler diyeceksin merak etmeyin hiç kimsenin şüphesi olmasın biz devletin kağıdını bile boşa harcamamış insanlarız biz TÜRKİYE CUMHURİYETİ nin şerefli devlet memurlarıyız neye inanırsanız inanın bu değişmeyecek 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

kendinize olan inancınızı kaybetmeyin kendinizden şüphe etmeyin kontrolü başkasına vermeyin başkasının sözlerine ( bir şeyin yoksa dönersin, sabret, filanca kişi dönmüş sen niye dönmedin v.s . ) bakmayın eğer bu bir sınavsa istediğiniz sorundan başlayın kimsenin size müdahalesine izin vermeyin her geçen gün dünden daha iyi olacak  

ha bu arada sosyolojik psikolojik sorun yaşayanlar benden size tavsiye müzik dinleyin mümkünse yabancı müzik iyi gelecektir hadi hayırlı geceler

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mehmet Yenal, 4 saat önce yazdı:

@Niksiz Siz Kırıkkale'limisiniz.

Yok değilim. Ankaradayım kırıkkaleye giderim ara ara. 

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Masum_155, 12 saat önce yazdı:

Arkadaşlar içinizde bu dönemde sakinleştirici kullanan oldumu. Zaten asabi birisiydim ama artık iyiden iyiye herşey dokunur, herşey batar oldu. Aniden sinirlenmeler, ani patlamalar yaşıyorum. evde oğlum ve eşimin bile bir çok normal şeyine ani parlamalar yapar oldum. sonradan kendimde pişman oluyorum. uyku yapmayan sakinleştirici olarak ben şunu kullandım / şunu önerebilirim diyecek arkadaşlar varmı?

şunu diyebilirsiniz. arkadaşım git bi doktora görün. bunu diyecek arkadaşlarda haklılar. lakin o bile öylesine ağır geliyorki anlatamam. ayın dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşır demiş Mevlana Hz. aynı duyguları yaşayan kaderdaşlar olarak buraya sormak, buraya yazmak doktora anlatmaktan, doktora danışmaktan daha çok içime siniyor.

Doktora gidiniz hocam. Yaşadığımız süreç gerçekten çok ağır. Katlanmak/kaldırmak kolay değil. Çekinmeyin.

Eşim yaklaşık 1,5 yıldır doktor kontrolü altında ilaç kullanıyor. Faydasını gördü.

Geçen kasımda iade olmasına rağmen hala süreci yaşıyor ve ilaca devam ediyor. Daha dün 3-4 aylık bir poşet ilaçla yine kontrolden geldi. Utanılıp sıkılacak bir durum yok.

Mutlaka dr. gidiniz.

677/Tarım.Orman/AdliYok/RED (Kurum Görüşü)/21. İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İzmir' de  operasyon yapılmış. Bylock kullananlara. Ne programmış be. Hala tespitler devam ediyor. Halbuki kayıtlı ID sayısı açıklanmıştı, sonrasında bu sayıdan çark edilmişti. Hatta sonra bir daha çark edilmişti. 3 yıl geçti hala tespitler varmış.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
    • Merhaba polis memuru olarak çalışırken hakkımda soruşturma açıldı ve kanser oldum. SGK Malülen emekli hakkı ve gih memuru olarak çalışma hakkı sundu. Şu anda gih memuru olarak çalışıyorum. Soruşturma devam ediyor eğer ihraç olursam Malülen emekli olabilirmiyim. Bu hakkım saklı kalıyor mu.
    • Sayın The Oracle; 2017- 2023 arasında KHK' lı ve sigortalı olarak özel hastanelerde çalıştım. Kasım 2023' de memuriyete döndüm. SGK' dan çakışmalı hizmet nedeniyle adıma yatan sigorta primlerini geri istedim. ( Foruma genel not: Üniversite geriye dönük maaşlarımı verdi. Döner sermaye, ek ders ve promosyonları, nöbet ücretlerini vermedi. Bunlar için dava açtım. SGK almış olduğum emekli maaşlarımın üniversitece geri alınarak SGK' na iadesini istedi. Üniversite emekli ikramiyemi geri almak için beni  icraya verdi. Tüm arkadaşlarımın bu tatlı dertlerle uğraşacağı günleri en kısa zamanda görmelerini dilerim.)
  • Yeni Oluştur...