İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Tömbüldek hocam.diyorsunuz ya gelince üst üste geliyor.önce ben açığa alındım...sonra hastalandım ,tetkikler yapılırken eşim tutuklandı,sonra benim bir kolum,bir bacağım ve bir gözüm iş görmez oldu.yarı felç yani.teşhis MS.sonra ihraç oldum.eşimin iş yeri kapanması işlemleri bana düştü. Allah ım ....o gunler o kadar kötüydü ki.sabah tedavi alıp oradan eşimin görüşüne gidiyordum. Bana geçmiş olsun diyenler olunca,düşünüyordum.Acaba ne için diyorlar.bende sıkıntı çok.çok şükür,tedaviye cevap aldım.,eşim beraat etti.sadece kendi eczanesi yok.bende evde annelik yapıyorum.Ben de ret alıcam ,hazırım bekliyorum.OLSUN beterini görünce...önce sağlık sonda ailecek bir arada olabilmek.inanın en güzeli.ilk defa yazdım.BİRAZ uzun oldu.kusura bakmayın

• Beğeni 1
  • Üzülme 6

672 Red. 20.idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
RosedewittbukateR, 6 dakika önce yazdı:

Ah @Ophelia Temmuzdan beri bir bak sadece bir haftasonu bile evde geçirmedim. Bizim mağaza haftasonu kimseye izin verilöiyor. İzinler hep hafta içi. Üzüldüm şimdi... Molama denk getirsek sen bizim oraları bilemezsin ki... ?

ankarada okudum @RosedewittbukateRmerkezden çok uzak değilse bulabilirim diye düşünüyorum. Tabi söz vermeyeyim vakit de bulamayabilirim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
Ophelia, 5 dakika önce yazdı:

ankarada okudum @RosedewittbukateRmerkezden çok uzak değilse bulabilirim diye düşünüyorum. Tabi söz vermeyeyim vakit de bulamayabilirim.

Tmm dm den haberleşiriz 1 gün önce, kısmet tabi...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
Konu Sahibi Gönderim • (düzenlendi)
Meltem 61, 21 dakika önce yazdı:

Tömbüldek hocam.diyorsunuz ya gelince üst üste geliyor.önce ben açığa alındım...sonra hastalandım ,tetkikler yapılırken eşim tutuklandı,sonra benim bir kolum,bir bacağım ve bir gözüm iş görmez oldu.yarı felç yani.teşhis MS.sonra ihraç oldum.eşimin iş yeri kapanması işlemleri bana düştü. Allah ım ....o gunler o kadar kötüydü ki.sabah tedavi alıp oradan eşimin görüşüne gidiyordum. Bana geçmiş olsun diyenler olunca,düşünüyordum.Acaba ne için diyorlar.bende sıkıntı çok.çok şükür,tedaviye cevap aldım.,eşim beraat etti.sadece kendi eczanesi yok.bende evde annelik yapıyorum.Ben de ret alıcam ,hazırım bekliyorum.OLSUN beterini görünce...önce sağlık sonda ailecek bir arada olabilmek.inanın en güzeli.ilk defa yazdım.BİRAZ uzun oldu.kusura bakmayın

Çok geçmiş olsun, hoşgeldiniz Sn @Meltem 61...

Neler yaşamışsınız öyle, şükür şimdi iyisiniz. Sn @tömbüldek Hocama da heyecan üzüntü yasak. Bizi mahkeme sonrası çok korkuttu...

Dediğiniz gibi önce sağlık sonra aile. Allah onlarla sınamsın. En kötü günümüz böyle olsun...

Arada da olsa yazın mahalleye gelen herkes ayrı bi renk. Biz sırtımızı birbirimize dayamışız, güç alıyoruz birbirimizden...

İyi ki geldiniz... ?

Güncelleme • • RosedewittbukateR

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Teşekkürler...ben hep buradaydış zaten.bildiğim birşey var ise sadece yazıyorum.benimde üzülmem yasak.atak ları stres tetikliyor.ama kendim kaşık tutup çorba bile içemezKen şimdi çocuklarıma yemek yapabilmek.inanın çok çok güzel.tabi ki durumumuza üzülüyorum.Ama vardır bildiği yüce yaratanın.sizlerden ricam.çok üzülüp hayatı zehir etmemek. Bende reçete kontrolu yapıyorum .sürekli çocuk kanser hastalar.halime üzüldüğüm için utanıyorum

• Beğeni 4
  • Üzülme 1

672 Red. 20.idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
Meltem 61, 6 dakika önce yazdı:

Teşekkürler...ben hep buradaydış zaten.bildiğim birşey var ise sadece yazıyorum.benimde üzülmem yasak.atak ları stres tetikliyor.ama kendim kaşık tutup çorba bile içemezKen şimdi çocuklarıma yemek yapabilmek.inanın çok çok güzel.tabi ki durumumuza üzülüyorum.Ama vardır bildiği yüce yaratanın.sizlerden ricam.çok üzülüp hayatı zehir etmemek. Bende reçete kontrolu yapıyorum .sürekli çocuk kanser hastalar.halime üzüldüğüm için utanıyorum

Haklısınız...

"Üzülüp hayatı zehir etmemek"

Hem kendimize hem ailemize...

Allahım o çocuklara şifa versin, o süreci biliyorum bi yakınımdan, çok zor...

Allah bugünlerimizi aratmasın...

??

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ophelia, 40 dakika önce yazdı:

Yok hocam çok uzak değildir. Kızılay'dan metro ile 15 dk'ya varıldığını düşünüyorum. Tam bilmiyorum ama öyle tahmin ediyorum. 

Meltem 61, 41 dakika önce yazdı:

Hocam size de geçmiş olsun. İşte önceki mesajlarımda demeye çalıştığım buydu. İhraç edilmek kötüydü. Komisyondan, mahkemeden de ret almak kötü. Ömrümüzü yediler. Haksızlıklar yapıldı. Ama hiç biri ailenin sağlığın yerini tutmuyor. İstiyorlar ki yıkılalım. Yıkılmayacağız hocam.

• Beğeni 4

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
vergici672, 8 dakika önce yazdı:

Yok hocam çok uzak değildir. Kızılay'dan metro ile 15 dk'ya varıldığını düşünüyorum. Tam bilmiyorum ama öyle tahmin ediyorum. 

E Sn emmi o zaman alın getirin kızımızı benim mekana, emmimizle de tanışmış olmayalım mı yani...

O iş sizde o zaman yarın netleştirelim...

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Meltem 61, 23 dakika önce yazdı:

Hoşgeldiniz aramıza,renk kattiniz güzel mahallemize @Meltem 61 ....

• Beğeni 3

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
RosedewittbukateR, 10 dakika önce yazdı:

E Sn emmi o zaman alın getirin kızımızı benim mekana, emmimizle de tanışmış olmayalım mı yani...

O iş sizde o zaman yarın netleştirelim...

?

aaa harika olur buu ? bi düşünün @vergici672 emmi nasıl olur dersiniz?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...