İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Konuk
RosedewittbukateR, 52 dakika önce yazdı:

Al tabi ki. Aç karnına ölçülmesi gerekiyor ama önce...

son tahlilimde 5 gibiydi. Yeterince düşük ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Diane d vitamini 5 ya da 6 liradır.yazdırmasın. alın ecz den ampul.kırın ekmeğe döküp atın ağzınıza.cok güneş almayan şehirde, kapalı iseniz.özellikle kışın ıkı ayda bir yapın

• Beğeni 2

672 Red. 20.idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Herkese hayırlı aksamlar umarım gununuz genel anlamda iyidir @Elaziz hocam inanın @tömbüldek hocam dedıgı gibi herkes ayakta kalmaya calisiyor hepımız yorulduk ama dayanmaz isek inanın daha kotu oluruz bence uyumyada bugunde devam et yarın oglene kadar doy uyumaya sonra kalk evi havalandır temizle cık dısaeı muzık dinle yuruyus yap kendine gelirsin guzelce ınsalh. @Meltem 61 hocam  @Diane hocam dogru diyor ecz al d vitamini ekmege dok ye benim hatırladığım kadar ayda 1 tane ıcırıyor hergun ıcılen bırsey degil birde guneslen bolca. @Teacherhocam yemek denince ben gelirim aklıma he zaman yemek yapar yerdım sımdıde cumartesi gunlerı yaparım birde yerim yemek yemek bir sanat? @RosedewittbukateR hocam bulusma mı yaptınız @Ophelia ve @Kafakafka hocamda mi vardı ne yediniz menude ne vardı hangi sehrın yemegını yediniz ? isten geldim bir saattir evdeyim kızımı uyuttum benimki yine balgam oksuruotr geceleri ne olacak yavrumun halı bilmiyorum iki haftada bir grıp girmek bilmedi Allah'tan esim ilac kullandırmıyor yoksa cocugın bagısıkligı tam gider ne melet bir hastalık. Bu arada coronı vırus ulkemızde de gorundu gibi ınsalh tez zamanda yok olur bu hastalık ne kotu bir sey sende suphelendımı biri 14 gun karantina birde ilacı da yok öyle bakınca gece bu saatte korku filmi gibi birde son zamanlar Atakan diye biri varmış kristal cocuk filan hanım korkuyor bu seylere bak bak gözleri nasıl diyor nette neler okuyorsa bu saate tam korku seansı gibi ? kendinize iyi bakın Allah rahatlık versin 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Meltem 61, 33 dakika önce yazdı:

@Diane d vitamini 5 ya da 6 liradır.yazdırmasın. alın ecz den ampul.kırın ekmeğe döküp atın ağzınıza.cok güneş almayan şehirde, kapalı iseniz.özellikle kışın ıkı ayda bir yapın

61^deyim ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
doganadalet692, 19 dakika önce yazdı:

Herkese hayırlı aksamlar umarım gununuz genel anlamda iyidir @Elaziz hocam inanın @tömbüldek hocam dedıgı gibi herkes ayakta kalmaya calisiyor hepımız yorulduk ama dayanmaz isek inanın daha kotu oluruz bence uyumyada bugunde devam et yarın oglene kadar doy uyumaya sonra kalk evi havalandır temizle cık dısaeı muzık dinle yuruyus yap kendine gelirsin guzelce ınsalh. @Meltem 61 hocam  @Diane hocam dogru diyor ecz al d vitamini ekmege dok ye benim hatırladığım kadar ayda 1 tane ıcırıyor hergun ıcılen bırsey degil birde guneslen bolca. @Teacherhocam yemek denince ben gelirim aklıma he zaman yemek yapar yerdım sımdıde cumartesi gunlerı yaparım birde yerim yemek yemek bir sanat?@RosedewittbukateR hocam bulusma mı yaptınız @Ophelia ve @Kafakafka hocamda mi vardı ne yediniz menude ne vardı hangi sehrın yemegını yediniz ? isten geldim bir saattir evdeyim kızımı uyuttum benimki yine balgam oksuruotr geceleri ne olacak yavrumun halı bilmiyorum iki haftada bir grıp girmek bilmedi Allah'tan esim ilac kullandırmıyor yoksa cocugın bagısıkligı tam gider ne melet bir hastalık. Bu arada coronı vırus ulkemızde de gorundu gibi ınsalh tez zamanda yok olur bu hastalık ne kotu bir sey sende suphelendımı biri 14 gun karantina birde ilacı da yok öyle bakınca gece bu saatte korku filmi gibi birde son zamanlar Atakan diye biri varmış kristal cocuk filan hanım korkuyor bu seylere bak bak gözleri nasıl diyor nette neler okuyorsa bu saate tam korku seansı gibi ? kendinize iyi bakın Allah rahatlık versin 

Sağolun Sn Hocam, çay kahve çikolatalı meyve yedik. Ben yemek yiyelim dedim ama Sn @Ophelia tokum ben deyince kaldı...

Atakan'a da maşallah dedim. Allah nazardan korusun böyle özel çocukları. İnşallah kaderi de güzel olur. Gözlerden fışkırıyor zaten zeka. Umarım körelttiğimiz bi mücevher olmaz...

https://www.instagram.com/p/B8ziBS_HtT3/?igshid=m9lo5jcx4fjm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Elaziz hocam ah arkadaşlarında dedigi gibi inanın aramizda bunlari yasamayan yoktur.bakın ne oldu bugun esimin sabah online sinavi var sirket sifresini bulamiyorum dedi muduru aksi bi adam durumu biliyo ara dedi onu millet oldu bitti sinavi falan dedi ama neni gormeniz lazim elim ayagım tutmuyor her an bisey olacal cocumlarim baskasina muhtac olacak kendimi tutamadim basladim aglamaya yavrum oglum anne aglama diyo ona sarildim bi rahatladim bakti ben kotuyum kardesini oynatiyor ki genellikle yapmaz bunu ozman rabbine yalvardim icimden gecenleri soyledim. Esim aradi 20 dk sonra niye agliyosun dedi hallettim ben dedi ama artik takatim benimde kalmadi ama cocuklar icin ayakta kalmaya calisiyorum. Esim deseniz bu is benim isim degil diyor ama coculalt icin katlaniyor. Hepimiz malesef ANORMALİZ antidepresan kullanin benim minik olmasa kullanicam cunku iyi olmadigimi biliyorum

Alalhim ya bi onceki mesaji 2saat once yazdim ve yanitlaya basmamışım iyi degilim o kesin ?‍♀️

• Üzülme 4
  • Onaylama 2

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bizde bu gece nöbetteyiz ufaklığın ateşi var balgamlı öksürükte eşlik ediyor yanında.bir parmağa sarımsak bir parmağa karabiber bantladım? 4yaşında anaokuluna verdim 2.dönem. abisi 1.sınıfa başladı ya kendiside hevesleniyordu. Anne diyor keşke bugün tatil olsaydı derslerimden geri kaldım? babasıda yeni ek işler peşinde 4-5gün şehirdışında o gelene kadar çok kötü olmasa bari. 

• Beğeni 2
  • Üzülme 2

672 ret 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
stranger, 22 saat önce yazdı:

....ben de merak ediyorum- herkesi ..hayal meyal bisiler var kafamda herkes icin?

KHK'lilarin ortak özelligi duzgun ve bakimli gözukmeleri- ben öyle gözlemledim.

Masallah sevgili yusuf ve sevgili civcive. Ikisi de harika gozukuyorlar! 

BG9DP9.jpg

bugün yoğunluktan tam olarak yazamadım kusura bakmayın...bir zamanlar çalıştığım büroyu,arkadaşlarımı ve kendimi kısaca tanıtayım bende...

sağdaki siyahi gibi gözüken Çorumlu  ekip amirimiz Şükrü Abi...Morgan Abi diyende var ama Şükrü Abi tersler atardı hep onları...

soldaki masada oturan arkadaşta ben deniz...o zamanlar spor aksiyon koşturmaca en fit dönemlerimiz..yemeği bile ekip arabasında yediğimiz dönemler..

kimsenin aklında soru işareti de kalmasın diye paylaştım tanıyalım istedim mahalle olarak birbirimizi...

baktım herkes kendinden bir şeyler paylaşıyor bende katkı sunayım istedim kendi dünyamdan?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Wonder, 21 dakika önce yazdı:

Bizde bu gece nöbetteyiz ufaklığın ateşi var balgamlı öksürükte eşlik ediyor yanında.bir parmağa sarımsak bir parmağa karabiber bantladım? 4yaşında anaokuluna verdim 2.dönem. abisi 1.sınıfa başladı ya kendiside hevesleniyordu. Anne diyor keşke bugün tatil olsaydı derslerimden geri kaldım? babasıda yeni ek işler peşinde 4-5gün şehirdışında o gelene kadar çok kötü olmasa bari. 

Ah hocam balgamliysa inmis cigere buyuk olasilikla oda gicik yapar. Yarin dra goturun bizimki alerjik bi durum okesin yarin kontrole gidicez alerjiye konsulte edicek bakalim bizimki sinyal vermeden hop cigerde sevgili mikrop cok sk oluyor bu durum . Abimizdede basladi hafif okusuruk hemen buhar verdim alveoller acilsin sukur rahat calisirken acil dr evde bi sise ventolin bulundur demisti ama simdi inhalasyon seklinde veriyorlar genellikle rabbim tum hasta cocuklara buyuklere sifa versin ins

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
    • Merhaba polis memuru olarak çalışırken hakkımda soruşturma açıldı ve kanser oldum. SGK Malülen emekli hakkı ve gih memuru olarak çalışma hakkı sundu. Şu anda gih memuru olarak çalışıyorum. Soruşturma devam ediyor eğer ihraç olursam Malülen emekli olabilirmiyim. Bu hakkım saklı kalıyor mu.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...