İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Teacher, 21 dakika önce yazdı:

Sabah yaşlı bir amcam beni yolda durdurdu( yaşlılarla çok iyi anlasirim). ? 

" Senin kağıt daha gelmedi mi? " dedi. 

Ben de heyecanla " gelmiş mi,nerden duydunuz" diye komik komik sevindim.?Travma büyük...@vergici672 

Hocam belki de Hızır hazretleriydi. Bilirsiniz nereden çıkacağı belli olmaz.

• Beğeni 2

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kandiliniz mubarek olsun sevgili mahalle sakinleri rabbim dualarimizi kabul etsin bugunun hurmetine ins

• Beğeni 5

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 9 dakika önce yazdı:

Hocam belki de Hızır hazretleriydi. Bilirsiniz nereden çıkacağı belli olmaz.

Rabbim hepimize yardım etsin... 

Tavuklarimi,yani kizlarimi azalttım,iki- üç güzel insana hediye ettim..???Azalınca karınları daha güzel doyuyor ve yumurtaları artıyor.Onlarin hakkını üzerime almak istemiyordum,şimdi vicdanım rahat ve hafifledim. 

Ayrıca zengin yerlere veriyorum,daha güzel yaşasınlar diye....???? 

Bir khklinin tavuğu olmak zor... 

?

• Beğeni 5
  • Kahkaha 3

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabayın mahalle!

Size güzel haberler vermeye geldim ?

Son çalıştığım iş yerinde problemler yaşadım, kendimce büyük problemler. Sonra "ulen bissürü adam bu işi yapabiliyorken ben niye maaşlı çalışayım?" dedim. Bir anlık gazla tükan açıp esnaflığa giriştim. Emre Sertkaya'nın "Minnet Eylemem" şarkısını ilk ihraç olduğum sıralarda içten içten söylerdim. Şimdi yine sardım. "Ulen bu iş de bitti şimdi ne yapacam?" dediğim sırada iş gelir oldu. Maaşlı zamanlarımın 1/3'ünü kazanıyorum ama felaket keyfim yerinde. Tuttuğum herkese anlatıyorum, size de anlatayım da mutluluğuma ortak olun istedim. ? 

Yolu düşen olursa da ücretsiz çay, kayfe, meyvesuyu, kola, soda, gazoz ve bilimum diğer içeceklerimiz ücretsizdir. ?

• Beğeni 7
  • Teşekkür 1

701 Sayılı KHK, Albatros-3A, Takipsizlik, Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Enteresan, 12 dakika önce yazdı:

Merhabayın mahalle!

Son çalıştığım iş yerinde problemler yaşadım, kendimce büyük problemler. Sonra "ulen bissürü adam bu işi yapabiliyorken ben niye maaşlı çalışayım?" dedim. Bir anlık gazla tükan açıp esnaflığa giriştim. Emre Sertkaya'nın "Minnet Eylemem" şarkısını ilk ihraç olduğum sıralarda içten içten söylerdim. Şimdi yine sardım. "Ulen bu iş de bitti şimdi ne yapacam?" dediğim sırada iş gelir oldu. Maaşlı zamanlarımın 1/3'ünü kazanıyorum ama felaket keyfim yerinde. Tuttuğum herkese anlatıyorum, size de anlatayım da mutluluğuma ortak olun istedim. ? 

Yolu düşen olursa da ücretsiz çay, kayfe, meyvesuyu, kola, soda, gazoz ve bilimum diğer içeceklerimiz ücretsizdir. ?

Çok çok ama çok sevindim @Enteresan .Ticaret gibisi yok.. Rabbim hayırlı,helal ve bol kazançlar versin.Yolunuz açık olsun.

İlk okumaya başladığımda iade oldunuz sandım,bence çok güzel bir adım atmışsınız.Eminim ki ,zamanla müşterileriniz de artacaklardir,dukkaniniza bolluk ve bereket dolsun.. 

Bu süreçte bir işi olan ve dost desteğini yanında hisseden khklinin sırtı yere gelmez diye düşünüyorum. 

Benim işi biliyorsunuz,tavukçuluk.?????Hem hobi,hem de Ufakligimin harçlığını çıkarıyorum. 

• Beğeni 7

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karakeçili Aşrtndn, 16 saat önce yazdı:

Bize çalıştığımız kurumda bedavaya, Gribi aşısı atılıyordu, ben hiç attırmadım. Normal vatandaşa ücretliydi. 

@LA TAHZEN hocam çalışma şartlarım iyi değil ondan yazmıyorum. Uygun bir iş bulamadım. 

Uzun süre yazmayınca  merak ettim hocam. Allah iadenizi versin tez vakitte,iade gecikecek ise gönlünüze göre bol kazançlı bir iş nasip olur inşallah. @Teacher hocamın dediği gibi yaşamak zor zanaat. Allah hepimize kolaylaştırsın.

@Elaziz hocam çok sevindim. Harika bı haber. İnşallah daha güzel devam eder. Dualarım tüm mahalleme .

Güzel insanlar, bu mübarek gece hürmetine Allah hepinizi ve eşimi en kısa zamanda hakkına kavuştursun.  Hakkımızda hayırlı olanı  gönlümüze sevdirsin.  

Hayırlı kandiller .  

• Beğeni 4

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Enteresan, Bir saat önce yazdı:

Merhabayın mahalle!

Hayırlı olsun hocam. Özlettiniz valla. Ticaret iyidir tabii. 

• Beğeni 2

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
elaf, 6 saat önce yazdı:

Hayırlı sabahlar...ılık ve lodoslu bir hava var buralarda...2. cemre de düşüyor bugün....Recep ayı ....kandil...dua.... Belki bir inşirah.. Rabbim vicdanlarına sırt dönmüş olanların  vicdanlarını uyandırsın..  hakikatleri gözleri görmezlere göz, kulakları duymazlara kulak versin.. haksızlık ve zulümler karşısında susanlara cesaret versin.. duam odur ki evrensel hukuk gelsin... Duruma, zamana, finansal duruma, fiziksel duruma makam mevki durumlarına göre değişmeyen adalet gelsin.. karanlığa düşmüş, kalbi yerine sığmayan, çıkış yolu arayanlara Rabbim karanlıktan çıkarıp aydınlık yollar versin.. Sağlıklı yaşam huzurlu bir aile versin.. Bekar olanlara hayırlı bir eş evlat isteyenlere hayırlı evlat iş isteyenlere hayırlı bir iş versin.. Allah'ım hepimizin meslağine iadesini versin.Günümüz aydın üç aylarımız ve kandilimiz mübarek olsun.. bu aylarda savaş haram.. Allah'ım savaşsız bir dünya nasip eylesin..biraz uzun oldu hakkınızı helal edin..meslek hastalığı..?

Cok guzel dua ediyorsunuz. Cok TSKler.

Enteresan, 1 saat önce yazdı:

Merhabayın mahalle!

Harika.

Bol kazanclar ins! 

Ayrica TSK ederiz!

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1
  • Kahkaha 1

KHK 675, kriter yok, Yurtdışında yetişmiş, Fetö’nün F’si bile bilinmiyordu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

merhaba arkadaslar

uzun zamandır yazmayı planlıyordum nasip bugüneymiş...

• Beğeni 4

701 EGM KYOK sd kart AD incelemye devam SGK kaydı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kandil mesajı hiç içimden gelmiyor.İnsanın içi temiz olmalı ki duası kabul etsin ve gerçekten Kul olmalı. Ama burada sizin kandilinizi kutlamak istedim. Buradaki arkadaiların dualarının kabuk olacağını umıyorum.Mevlam dualarınızı kabul etsin.bizlerinde dualarınızda unutmayın.en kötü gununuz boyle olsun.

• Beğeni 3
  • Üzülme 1

672 Red. 20.idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
    • T.C. ANKARA BÖLGE İDARE MAHKEMESİNE Gönderilmek üzere ANKARA                                                XX. İDARE MAHKEMESİNE     ESAS NO                    : 2023/xxx KARAR NO               : 2024/xxx   İSTİNAFA CEVAP VEREN DAVACI                     : Sizin Kendi Bilgileriniz   DAVALI                     : TÜRKİYE CUMHURİYETİ MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI                                         Devlet Mah. Yahya Galip Cad. 06100 Bakanlıklar / ANKARA   KONU                           : Usul ve hukuka uygun Ankara xx.İdare Mahkemesinin Esas No: 2023/xxx, Karar No: 2024/xxx sayılı karara karşı Davalı tarafından yapılan istinaf başvurusunun reddine karar verilmesi talepli istinafa cevap dilekçesi     AÇIKLAMALAR        :   1. FETÖ/PDY terör örgütüyle irtibatlı ya da iltisaklı olduğum gerekçesiyle kamu görevimden çıkarılma işlemine karşı açtığım iptal davası Ankara xx. İdare Mahkemesince görülmüş ve mahkemece alınan ara kararlar ile 12 farklı kurumdan bilgi ve belgeler talep edilmiştir. Bahse konu kurumlardan mahkemeye gönderilen belgelerde, FETÖ/PDY terör örgütüyle irtibatlı ya da iltisaklı olduğumu gösteren somut, kesin, hukuken denetlenebilen herhangi bir bilgi olmadığından, davalı idarece hakkımda tesis edilen kamu görevinden çıkarılma işleminde hukuka uyarlılık bulunmamış ve dava konusu işlem oybirliği ile iptal edilmiştir.   2. Davalı idare ise söz konusu karara karşı, aleyhime tek bir somut bulgu ortaya koymaksızın istinaf talebinde bulunmuştur. Söz konusu istinaf talebi usule ve hukuka açıkça aykırı olduğundan reddine karar verilmelidir. Şöyle ki;   Dava dilekçem ekinde sunduğum deliller, mahkemece yapılan geniş çaplı araştırmalar, şahsımın FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyeliği ve mensubiyeti veya irtibat yahut iltisak noktasında dahi en ufak bir bağlantısının olmadığını ortaya koyan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 2020/xxxxxx soruşturma 2020/xxxxx karar sayılı Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair Kararı (KYOK) ve yine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 2020/xxxxxxx sayılı soruşturma 2022/xxxxx karar sayılı Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair Kararı (KYOK), davalı idarenin soyut savunması ile şahsımın FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile irtibat, iltisak veya bağlantılı olduğuna dair hiçbir somut delil, veri, bilgi, yahut emarenin dahi bulunmadığı tartışmasız bir biçimde sübuta ermiştir.   Her ne kadar davalı idare sadece şahsımın irtibatlı yahut iltisaklı olduğu "değerlendirmesinin" yeterli olduğunu savunmakta ise de idarenin kanunda "terör örgütleri ile irtibat yahut iltisaklı oldukları değerlendirilen" ibaresinde geçen "değerlendirmenin" tatbikinin keyfi veya takdiri olamayacağı, bu türden bir değerlendirmenin veya kanaatin kuşku götürmez bir tespite, bilgi veya belgeye dayandırılmasının zorunlu olduğu tartışmasızdır.   Davalı idare tarafından şahsım hakkındaki "kanaatin" somut, kesin, hukuken denetlenebilir herhangi bir tespite, bilgi veya belgeye dayandırılamadığı davalı idare tarafından verilen cevapla ortaya çıkmıştır. Hal böyle iken dava konusu işlemin hukuka aykırı olduğu ve idare mahkemesince verilen iptal kararının da yerinde olduğu konusunda hiçbir duraksama bulunmamaktadır.     SONUÇ VE TALEP            : Yukarıda açıklanan gerekçeler ve re’sen tespit edilecek nedenlerle;   Davalı idare tarafından hakkımda tesis edilen kamu görevinden çıkarılma işleminin iptaline dair İdare Mahkemesi kararında usule ve hukuka aykırılık bulunmadığından, davalı idarece hiçbir haklı gerekçeye dayanılmaksızın yapılan istinaf başvurusunun esastan reddine, karar verilmesini talep ederim.                                                                                                                       Ad  SOYAD                                                                                                            TCKN       LİNK ==> https://file.io/ldKx08FKHqhd    
  • Yeni Oluştur...