İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Ophelia, 3 saat önce yazdı:

istanbula gelmeyi zaten  düşünüyorum @Umutlu hocam.. Beraber çalıştığım, çok sevdiğim bi ablamı ziyaret edicem. Gelirsem sizi de ziyaret ederim?

Ne güzel bir haber ?sevgili @Ophelia çok mutlu olurum ama ben bayram sonrası memlekete gitmeyi düşünuyorum annemi görmeye inşaallah bu süreçte gelmezsiniz üzülürüm inanin haberleşelim?

• Beğeni 3

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Umutlu, 32 dakika önce yazdı:

Ne güzel bir haber ?sevgili @Ophelia çok mutlu olurum ama ben bayram sonrası memlekete gitmeyi düşünuyorum annemi görmeye inşaallah bu süreçte gelmezsiniz üzülürüm inanin haberleşelim?

hemen bayram sonrası gelemeyeceğim zaten @Umutlu hocam. Daha sonra gelebilirim gibi görünüyor mutlaka görüşelim?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ophelia, 9 dakika önce yazdı:

hemen bayram sonrası gelemeyeceğim zaten @Umutlu hocam. Daha sonra gelebilirim gibi görünüyor mutlaka görüşelim?

Şayet bayram sonrası gelecek olursanız ben gitmeyi erteleyebilirim?

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Umutlu, 24 dakika önce yazdı:

Şayet bayram sonrası gelecek olursanız ben gitmeyi erteleyebilirim?

olur mu hiç öyle şey..  çok utandım vallahi @Umutlu hocam?

dediğim gibi ben hemen gelemeyeceğim..  lütfen benim için planınızı ertelemeyin..?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
stranger, 1 saat önce yazdı:

Vergici hocam, bana şu ol bu ol (kaymakam filan..bide baska seyler) dediler..istemem çok skıci giyiniyorlar derdim:) birde spor yapmaya vakitleri yok.sanki...? 

Ben de çok büyük bir işmiş gibi gittim vergici oldum. Ömrümü yedi eski mesleğim. Herhangi bir bakanlıkta uzman olup rahat rahat hayatımı yaşamak vardı. Üstelik de o zaman KHK falanla da uğraşmazdım. İnsan gençken pek de akıl edemiyormuş ? 

• Beğeni 2

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Waitin'... Still waitin'... 

Güncelleme • • SAITAMA
  • Üzülme 1

686 - MEB - KESK - inceleme devam... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ophelia, 5 saat önce yazdı:

olur mu hiç öyle şey..  çok utandım vallahi @Umutlu hocam?

dediğim gibi ben hemen gelemeyeceğim..  lütfen benim için planınızı ertelemeyin..?

Utanacak bi durum yok ki henüz biletimi almadım ona göre ayarlama yapabilirim o yüzden dedim @Ophelia

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 10 saat önce yazdı:

Ben de çok büyük bir işmiş gibi gittim vergici oldum. Ömrümü yedi eski mesleğim. Herhangi bir bakanlıkta uzman olup rahat rahat hayatımı yaşamak vardı. Üstelik de o zaman KHK falanla da uğraşmazdım. İnsan gençken pek de akıl edemiyormuş ? 

?

Insanin hayati kacirmayacagi bi meslegi/isi olmali...sonradan ogreniyor insan..

birgun bir arkadas bana 'araya birilerini koyup baskan olsana kurumda' dedi. Ne geregi var? dedim. 'Ama cok saygi duyulur filan?'Dedi. 'Ne gerek var o kadar saygiya?' dedim. Hem ogle aralari spora da gidemem...?

• Beğeni 2

KHK 675, kriter yok, Yurtdışında yetişmiş, Fetö’nün F’si bile bilinmiyordu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
stranger, 6 saat önce yazdı:

Insanin hayati kacirmayacagi bi meslegi/isi olmali...sonradan ogreniyor insan..

Hocam o kadar haklısınız ki. Gençken mesleğime çok düşkündüm. Bu KHK olaylarından 5-6 sene önce bir gece mesleği bir gecede bitirdiler. Hanımım dedi ki, o kadar mesleğine hayatını verdin, değdi mi? İşte o gün kafama dank etti ama artık çok geçti.

Keşke ben de hayatı kaçırmasaydım ? 

• Beğeni 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben ya balıkçı ya da ormancı olayım diyorum ? doğaya, sessizliğe, o ambiyansa aşığım ? güzel olur aslında, işime dönsem de hiç belli olmaz ne yapacağım ? bir orman kulübesi ya da bir göl kenarında yine küçük bir baraka, köpeğim, bıçağım, baltam... Ölümsüz olurum la ben orada ?????

Güncelleme • • SAITAMA
  • Kahkaha 3

686 - MEB - KESK - inceleme devam... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...