İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Konuk
LA TAHZEN, 9 dakika önce yazdı:

Geçmiş olsun hocam. Nasıl oldu. Maşallahınız vardı. Okuyun kendinizi bi.  Allah beterinden korusun

Teşekkür ederim hocam.Sağolun biraz ağrımız var ama iyi olacağız. Haftasonu dinlenmeyi düşünüyorum.

@LA TAHZEN emeklilik konusunda yaşadığınız şanssızlığı okumuştum.Sabredin biraz daha hocam .Az kalmış zaten.İyi günler sizi ve aileniz bekliyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
werwer, 54 dakika önce yazdı:

Ben de bildiğiniz gibiyim. İlk defa iş kazası geçirdik.Ufak bir şey .Canımızı sıktı.İşi öğrenirken olacak şey,tecrübeli iken başımıza geldi. Neyse dinlenip geçireceğiz artık bu süreyi.

Çok fazla yazamıyorum , kusuruma bakmayın.

Çok çok geçmiş olsun sn @werwer umarım iyisinizdir Allah şifa versin

• Beğeni 3

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
werwer, 2 saat önce yazdı:

Merhaba dostlar,

Uzun zaman olmuş galiba yazmayalı.Aramıza yeni katılan ( @AYBÜKE ve @SAITAMA ) arkadaşlar hoşgeldiniz. 

@doganadalet hocam aile şirketleri sıkıntılı olduğu kadar eğlencelidirde.Bakmışsınız kendinizi kaybedersiniz,bütünleşirsiniz.

Çalışan , çalışmayan herkese Allah kolaylık versin.

Umarım mahallemizin keyfi yerindedir. @KatrinaVanTassel hocam bu sefer siz bir ses verin.Böyle olmaz ki..

Ben de bildiğiniz gibiyim. İlk defa iş kazası geçirdik.Ufak bir şey .Canımızı sıktı.İşi öğrenirken olacak şey,tecrübeli iken başımıza geldi. Neyse dinlenip geçireceğiz artık bu süreyi.

Çok fazla yazamıyorum , kusuruma bakmayın. Sağlıcakla kalın.

Sn @werwer gecmis olsun?

• Beğeni 2

KHK 675, kriter yok, Yurtdışında yetişmiş, Fetö’nün F’si bile bilinmiyordu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Konu Sahibi Gönderim • (düzenlendi)
stranger, 24.07.2020 - 03:10 yazdı:

Insanin hayati kacirmayacagi bi meslegi/isi olmali...sonradan ogreniyor insan..

Günaydın..

Bu sabah yüksek lisans için finlandiyaya giden bir kişinin part time çalışarak (haftada 25 saat) kısa sürede nasıl otomobil  sahibi olmuş onu okudum.. 

Kendimle karşılaştırdım.

Haftada 56 saat çalışıp ki yaptığım fazla mesailerden bahsetmiyorum nasıl ay sonunu zor getirdiğimi düşündüm. Sürekli telefonumun açık olması gerektiğini, gece ya da gündüz farketmeksizin her an aranabileceğimi.. Sosyal hayat şöyle dursun randevu alıp kuaföre bile gidemediğimi.. Haa en önemlisi çalışırken yaşadığım stresi, uzun süre ayakta çalıştığım için çok sık ortopedik rahatsızlıklar yaşadığımı..

Daha kötüsü bu şartlarda çalışıp ev geçindirmeye çalışan insanları düşündüm.. Bu yoğunlukta çocuk yetiştirmeye çalışan anneleri..

Bende hayatı kaçırmayacağım bir mesleğim olsun isterdim.. ??‍♀️

Ya da biraz gözükara olup farklı bir coğrafyada yaşamak.. Çünkü yaşadığımız topraklarda tüm bu istediklerimiz fazla ütopik? 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Ophelia, 22 dakika önce yazdı:

Günaydın..

Bu sabah yüksek lisans için finlandiyaya giden bir kişinin part time çalışarak (haftada 25 saat) kısa sürede nasıl otomobil  sahibi olmuş onu okudum.. 

Kendimle karşılaştırdım.

Haftada 56 saat çalışıp ki yaptığım fazla mesailerden bahsetmiyorum nasıl ay sonunu zor getirdiğimi düşündüm. Sürekli telefonumun açık olması gerektiğini, gece ya da gündüz farketmeksizin her an aranabileceğimi.. Sosyal hayat şöyle dursun randevu alıp kuaföre bile gidemediğimi.. Haa en önemlisi çalışırken yaşadığım stresi, uzun süre ayakta çalıştığım için çok sık ortopedik rahatsızlıklar yaşadığımı..

Daha kötüsü bu şartlarda çalışıp ev geçindirmeye çalışan insanları düşündüm.. Bu yoğunlukta çocuk yetiştirmeye çalışan anneleri..

Bende hayatı kaçırmayacağım bir mesleğim olsun isterdim.. ??‍♀️

Ya da biraz gözükara olup farklı bir coğrafyada yaşamak.. Çünkü yaşadığımız topraklarda tüm bu istediklerimiz fazla ütopik? 

Ben yaklaşık 1 yıldır isveç’te yüksek lisans yapmak için hazırlık yapıyorum. -Finlandiya ile aynı coğrafya ve ekonomik şartlara sahip.- Ülkemizde çalışan bir kişi kira, mutfak ve faturaları anca ödeyebiliyor. Halbuki bahsi geçen ülkelerde sadece bir günlük kazancı ile bir aylık mutfak harcamasını bolca yapabiliyor. 11 ay çalışıp 13 maaş alıyorlar. İade olsam bile orada bir kaç yıl kalmayı mümkünse iyi bir iş bulup yerleşmeyi düşünüyorum. Maalesef ülkemizde adalet ve ekonomi iyi olmadığı için yarın ne olacak kimse bilmiyor.

Şöyle bir şey daha söylemek istiyorum;

Mesela iade olduk -çoğumuz üniversite mezunuyuz- iadeden sonra görevde yükselme sınavlarına girip yönetici yetkisi alabilmeyi kısa vadede düşünen var mı, olabilir mi böyle bir şey? Mevcut şartlarda ancak asgari oranda mutlu bir hayat sürdürelebilinir burada.

?

⬇️⬇️⬇️

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
werwer, 9 saat önce yazdı:

Teşekkür ederim hocam.Sağolun biraz ağrımız var ama iyi olacağız. Haftasonu dinlenmeyi düşünüyorum.

@LA TAHZEN emeklilik konusunda yaşadığınız şanssızlığı okumuştum.Sabredin biraz daha hocam .Az kalmış zaten.İyi günler sizi ve aileniz bekliyor.

Günaydın güzel insanlar

İnşallah @werwer hocam.  Hayırlısı olsun. Vardır her işte bi hayır

Büyüklerimiz bize sabrı öğrettiler ,mutlu olmak için kendinden daha  kötü olanı düşünmeyi öprettiler. Akıllı insanlarmış ,bu coğrafyada çıldırmamanın yolu sabırdaymış sevhili @Opheliam

Gidenler gidiyor biz kalanlar bu haksızlığa katlanıyoruz...

• Beğeni 2

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
werwer, 14 saat önce yazdı:

Merhaba dostlar,

Uzun zaman olmuş galiba yazmayalı.Aramıza yeni katılan ( @AYBÜKE ve @SAITAMA ) arkadaşlar hoşgeldiniz. 

@doganadalet hocam aile şirketleri sıkıntılı olduğu kadar eğlencelidirde.Bakmışsınız kendinizi kaybedersiniz,bütünleşirsiniz.

Çalışan , çalışmayan herkese Allah kolaylık versin.

Umarım mahallemizin keyfi yerindedir. @KatrinaVanTassel hocam bu sefer siz bir ses verin.Böyle olmaz ki..

Çok fazla yazamıyorum , kusuruma bakmayın. Sağlıcakla kalın.

Geçmiş olsun ins.cabuk iyilesirsiniz..

• Beğeni 2

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@werwer hocam geçmiş olsun. İş kazası çok sıkıntılıdır. Bu da bir tecrübe. 

@Ömer Avcu hocam, yüksek lisans iyi bir tercih. Diliniz varsa en azından bir yol açar. İskandinav ülkeleri dünyanın en yaşanılır ülkeleridir. Ancak iki açıdan zordur: çok soğuktur ve çok pahalıdır. 

Yurtdışında uzun süre yaşadım, çalıştım ve okudum. Çok sevdim ve çok güzel zamanlar geçirdim. İmkan bulduğumda da muhtemelen tekrar gideceğim. Ancak kolay değildir. Hiç beklemediğiniz zorlukları çıkar. Özellikle dil önemlidir, meslek bilginiz önemlidir, yanınızda bulunan para önemlidir. 

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
vergici672, Bir saat önce yazdı:

@werwer hocam geçmiş olsun. İş kazası çok sıkıntılıdır. Bu da bir tecrübe. 

@Ömer Avcu hocam, yüksek lisans iyi bir tercih. Diliniz varsa en azından bir yol açar. İskandinav ülkeleri dünyanın en yaşanılır ülkeleridir. Ancak iki açıdan zordur: çok soğuktur ve çok pahalıdır. 

Yurtdışında uzun süre yaşadım, çalıştım ve okudum. Çok sevdim ve çok güzel zamanlar geçirdim. İmkan bulduğumda da muhtemelen tekrar gideceğim. Ancak kolay değildir. Hiç beklemediğiniz zorlukları çıkar. Özellikle dil önemlidir, meslek bilginiz önemlidir, yanınızda bulunan para önemlidir. 

Evet, şu anda pasaport dahil herhangi bir engelim yok, dediğiniz gibi hayat pahalı orada maddi bir kaynak yoksa zor, bir çorba 9€?? Ocak ayında başvuru yapacağım ve önümüzdeki eylül okul başlayacak umarım o zamana kadar iade olurum?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• @The Oracle hocam işveren geçmiş çalışma bilgilerinize ulaşamıyor merak etmeyin siz soylemedikce onlar tespit edemez. Ben de bazı yerlerde söyledim bazı yerlerde söylemedim. Söylediğim yerlerde sıkıntı yapmadi. Özel sektörde işveren işine bakar. Zaten artik herkesin çevresinde illaki tanıdığı bir KHK li tanıdığı ya da yakını var.  
    • @The Oracle hocam öncelikle merhabalar; Benim ilk  SGK 4/A kaydım devlete oldukça çok miktarda borcu olan bir özel kurum tarafından yapıldı. İlk sigorta kaydım 1 temmuz 2019 da yapılmış dün baktım. Toplamda 3 kurumda SGK kaydım var.Durumu 1 i önceden biliyordu. Diğer 2 sine zamanla ben söyledim. Açıkçası yapılan işten memnun olunca işverenler/ IK / Muhasebe departmanı bu konuyu çok önemsemiyor. Hatta birisine gittim özellikle sordum öyle bir KHK ile kodlama çıkmıyor demişti. Ben SGK konusunda zorlukla karşılaşmadım. KHK lı olduğunuzu söylemenize gerek yok. Sigorta bildirimi yaparken çıkacağını zannetmiyorum çünkü sizde 4/A hanesi boş. ( Daha önceden özel sektörde çalışmadıysanız boş olmalı ) 4/C ye de onlar erişemeyeceğine göre içiniz rahat olsun.
    • Değerli arkadaşlar öncelikle hepinize iyi günler. Daha önceden bilgi edinmek istediğim bu konu hakkında farklı meslek gruplarını ilgilendiren sorular sorulduğunu ve forumda birçok cevap verildiğini biliyorum ama acaba son durum nedir diye tekrar sormak istedim. İhraç edildiğim Ocak 2017' den itibaren çalışıyorum ama SGK kaydım yok ve maalesef işyeride kayıt yapmaya yanaşmıyor. Bunun böye devam edemeyeceğine geçte olsa karar verdim ve sigorta kaydı olacak şekilde iş aramaya başladım. Bazı işyerlerine görüşme için gittiğimde KHK' lı olduğumu söylemedim. Söylesem muhtemelen baştan reddecekler. Herhangi bir işyerine KHK' lı olduğumu söylemeden girsem acaba sigorta bildirimi veya kaydı yaparken bu bilgiler gözüküyor mu? Net bir bilgisi olan varsa cevap verebilirse sevinirim. İş yerine girersem tabiri caizse sonradan papaz olma ihtimalimiz var. :(( Maalesef toplum hala bu konuda bilgisiz ve duyarsız.
    • geçmiş olsun bende aynı durumdayım halledebildiniz mi bende dilekçe aramaktayım fazla zamanım kalmadı eğer başvurduysanız bana da izah edermisiniz hangi adımları gerçekleştirdiniz  
    • :) Merhaba kimse de yorum yapmamış bence umutlanmalıyız geçen her gün bizim lehimize işliyor; siyasi gelişmeler de bizim için olumlu bana göre; davalarımız siyasi sonuçta hukuki olsaydı bunları konuşmuyorduk
  • Yeni Oluştur...