İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

vergici672, 54 dakika önce yazdı:

Değerli Mahallem sakinleri. Hepimiz uzaktan dost olduk bu süreçte. Dualarınızı buradan hissediyorum. 

Daha iyiyim şükür. Emminiz olarak yıkılmak yakışmaz. Ayağa kalkıp tekrardan mücadeleye başlıyorum. 

Bir sözüm vardı, iade olunca neler yaptığımı yazacaktım. Biraz daha erteliyorum bu sözümü ama sözüm söz. 

İade olunca ısmarlayacağım İskender de gecikti ama bir çay, kahve ısmarlarım Ankara'ya yolu düşen dostlara. 

Bugün şükür kar yağdı Ankara'ya...

Ne kadar güzel söylediniz. Bize yıkılmak yakışmıyor..bizi acılar hüzünler daha da güçlendirir..geçen belgesel izlerken farkettim güçlü bir çelik sıcak ve soğuk arasında gidip gelmelerle ve çekicin vuruşlarıyla istenilen bir eşyaya dönüşüyor..keskin bir kılıç bıçak vs..bizlerde bir acı bir sevinç bir hüzün bir sürur..gelip gidiyor hayat işte..

Günün anın tadını çıkarıp geri gelmeyecek vaktin kıymetini bilelim bu sözlerim önce kendi nefsime.. eşim biraz umutsuz...ince ince işliyorum bu duyguları onda..

Sağlıcakla kalın karın tadını çıkarın..

• Beğeni 1
  • Onaylama 3

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Geçmiş olsun @vergici672 vergici dayı, İnşallah idari mhkm de dönersiniz.

• Beğeni 4

Yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Konu Sahibi Gönderim • (düzenlendi)

Dostlar merhaba, sizlere bir konuyu danışmak istiyorum. 6.8 lik depremde annem evde yalnızmış. O anda elektriklerde gitmiş. O tarihten beri evde tek kalamıyordu. Sonra biraz alışmıştı.

Fakat Malumunuz, yakın bir tarihte 5.6 şiddetinde yine deprem oldu. Dün de elektrikler kesilmiş. Kardeşimde askerde olduğu için evde yalnız olan annem korkudan titreyerek, ağır bir travma yaşayarak sabahı beklemiş. Şimdi teyzemde. Konuşurken ağladı, sesi titriyordu. Annem aslında güçlü bir kadındır. Yıllarca devlet memurluğu yaptı. Koy bilmediği bir adaya, kendi çabasıyla hayatta kalır. Dil öğrenir, yol bulur yeniden Elazığ'a gelir. Öyle bir kadındı. Nasıl oldu bu hale nasıl geldi. Çok üzüldüm. Ben artık bir gece bile bu evde tek kalamam dedi. 

Ben Ankara'dayım bildiğiniz gibi. Gel diyorum gelmiyor. Israr ediyorum. Bana baskı yapma diyor. Gelsemde uzun süre kalamam diyor. Anneler işte, evli olunca rahatsızlık vermek istemiyorlar kendilerince.

Ev jeneratörü mi alsam gidince. Yakında gideceğim. Ne yapsam ? 

Param da yok ki iki tane ev alayım karşılıklı, oturalım. Maaşımda yok ki aklımdan geçenleri yapayım.

İnşaAllah kabul alırımda hayırlısıyla, annemde sevinir. 

Babamla hep didişirlerdi. Öbür tarafa göçünce nasıl da yalnız kalıyormuş insan.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Aklınıza bir çözüm gelmedi herhaldeki dostlar. Ne yapayım gideyim göreyim. Mevla neylerse güzel eyler...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Elaziz, Bir saat önce yazdı:

Aklınıza bir çözüm gelmedi herhaldeki dostlar. Ne yapayım gideyim göreyim. Mevla neylerse güzel eyler...

Ben düşündüm ama sanki psikolog yardımı alınsa jeneratörden daha kalıcı bir çözüm olur. Jeneratör karanlığına çözüm olur elbet ama anneniz ölüm korkusunu daha yoğun yaşıyor gibi geldi. Babanızın vefat etmesiyle birlikte yalnızlık da eklenmiş... Eke eke konuşmayayım da aklımdan geçenler bunlar yani. Ama şu zamanda imkanlar kısıtlı olduğu için jeneratör geçici bir çözüm olabilir haklısınız.

Allah annenize şifa versin, babanızın da mekanı cennet olsun.

• Beğeni 3

677 KHK - MEB - Banka - 2018 Beraat - 2020 Şubat Kurum Görüşü alınmış...Torpilim, referansım yok. Cemaat, tarikat, örgüt, siyasi parti ilgim, alakam, sempatim, irtibatım, iltisakım, dirsek temasım yok, olmadı, olamaz, olmayacak...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Kıymetli annenizi bi süreliğine olsun yanınıza gelmeye ikna edin. Mekân değişikliği her zaman iyi gelir. Sizin de aklınız kalmaz bu sürede. Yalnızlık, ölüm korkusu zordur her yaştan insan için.

Kendisi için gelmiyorsa benim için gelin deyin. Anneler kıyamaz evlatlarına ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sevgili mahallem dün aksam hiç beklemediğimiz bir anda hadi komisyona bakayım dedi eşim kabul kararını gördük şok olduk ama inceleme devam yazısına o kadar alışmışık ki sevinmeye bile korktuk Rabbim herkese yasatsın inşallah

@vergici672emmi Sizin haberinizide dün okudum çok üzüldüm... Sizin gibi kendini her konuda geliştirmiş bir insanı zor bulurlar,iyi tarafı belirsizlikten kurtuldunuz ya sabııır inşallah döneceksiniz 

• Beğeni 6

672egm İncelenmekten bıktı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yaren672, 7 saat önce yazdı:

Sevgili mahallem dün aksam hiç beklemediğimiz bir anda hadi komisyona bakayım dedi eşim kabul kararını gördük şok olduk ama inceleme devam yazısına o kadar alışmışık ki sevinmeye bile korktuk Rabbim herkese yasatsın inşallah

@vergici672emmi Sizin haberinizide dün okudum çok üzüldüm... Sizin gibi kendini her konuda geliştirmiş bir insanı zor bulurlar,iyi tarafı belirsizlikten kurtuldunuz ya sabııır inşallah döneceksiniz 

Çok sevindim ,çok güzel bir haber bu @Yaren672 ...Rabbim hepimiz için hayırlı olanı versin. 

Her olumlu kararda seviniyor,her olumsuz karar da üzülüyorum(z).. 

Bız de eşimle bekliyoruz... 

Beni ihraçtan çok insanlar çok yordu bu süreçte...???

• Beğeni 2
  • Üzülme 4

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yaren672, 10 saat önce yazdı:

Hocam hayırlı olsun. Allah bir daha yaşatmasın. Çukurdan her kurtulan önemlidir. Bizimki de zamana yayılacak, sonuç hayırlı olur inşallah.

• Beğeni 4

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Elaziz, 11 saat önce yazdı:

Çok zor bir durum annenizin yanında bir kaç gün kalabilecek bir yakınınız varsa güzel olur diye düşünmüştüm ama sorun sadece elektirik olmayabilir Aybüke arkadaşımızın dediği gibi ,Elazığ'da hem deprem korkusu hem de pandemi süreci çok etkiledi insanları benim annemde ben Elazığ'dan döndükden sonra bir ay uyku uyuyamamış hafif bir depresyon geçirdi o da yanlız ysşıyor İstanbul'a getirdik psikiyatrik tedavi aldık 2.5 aydır bizde çok şükür daha iyi toparlandı artik evine gitmek istmeye bile başladı uzülmeyin atlatır inşaallah

Güncelleme • • Umutlu
  • Beğeni 3

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• Yeni Oluştur...