İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

MSA, Bir saat önce yazdı:

Estağfirullah dostum.

Ne sebebi...

Her ne kadar kafa olarak kendimi hazır hissetsemde süreçte bayağı yıprandım. Sıkıntısını da burada sizin de tanıdığınız birkaç dosta istemeden aksettirdim. Bunu da biliyorum. Haklarını helal etsinler. İnsan bu, bazı dönemlerde görece zorlu süreçlerden geçiyor. Kimseyi kırmak ve üzmek istemesem de insanız, oluyor. Pişman oluyorsun. Umarım istemeden üzdüğüm dostlar da beni mazur görür ve affeder. Geriye sadece dostluk ve güzel anılar kalsın istiyorum.

Teşekkürler @Aklima

Hakkınızdan hayırlısı böyleymiş demekki @MSA çok üzüldüm böyle olmasına ama kaderde ne varsa onu yaşıyoruz, kendinize iyi bakın huzurlu mutlu sağlıklı günler sizin olsun inşaallah

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 15.02.2021 - 14:43 yazdı:

Dostlar,

KHK öncesi ve sonrası maddi manevi sıkıntılar herkezce  malum. Süreç zor, kolay değil. Kimi ailesi ile, kimi yakınlarıyla, kimi sosyal çevresi ile test edildi. OHAL, KHK ve Komisyon sürecinin bize getirdiği maddi ve manevi sıkıntılar nedeniyle geçen hafta eşimden boşandım. Uzun ve stresli sürece geçen hafta nokta koyduk.

Burada anlatmak istediğim, moralinizi bozmadan hayata tutunma gayretinizden vazgeçmemeniz!

İnsan en umutsuz anında bile umuda sıkı sıkıya sarılmadan bu olumsuz dönemi geride bırakamıyor.

Açıkça söylemek gerekirse; önümüze çıkan ve cömertçe harcadığınız kimi değerlerin ya farkında değiliz, ya da kıymetini bilemiyoruz, , kimi bahşedilen güzellikler ise psikolojik durumumuz nedeniyle bize sıradan geliyor, heba ettik ya da ediyoruz...

Nice dostlar burada yazdı, nice arkadaşlar burada en iyi yada en kötü gününü gördü ve yaşadı.

Pişman olmamak adına size destek olan, size sınırsız kredi açan, size mutluluk aşılamaya çalışan, gayret eden dostlarınıza siz de sırtınız çevirmeyin. 

İnanın süreç zor, o iyi insanlar, dostlar  olmasa, bu aşamayı kolay kolay atlatamayacağız

Saygılarımla.

Geçmiş olsun, çok duygulu yazmışsınız.  Bende yeni öğrendiğim, epey bi zaman önce boşandığım kişinin ihbar dilekçesine yanıt ararken okudum bu satırlarınızı.  Ailemin bana dediği gibi "tek sen değilsin" , ama kimse ben değil ki. Maalesef çoğumuz bu süreçte yakınlarımız ile imtihan olduk. Yapmaz dediklerimiz veya artık bunu da yapmaz dediklerimiz yaktı canımızı. Beklentimize yanıt vermeyen insanlar olduğunu gördük onların ve yıllarca bir yalanın içinde olduğumuzu, akrabalık bağının pek de bir şey ifade etmeyen mecburi bir bağ olduğunu gördük.
Bazen geçmişe dönüp, eşim-dostum dediğim insanları yeniden seçmek istiyorum. Bazen de güzel dostlarım olsa diyorum, ama sosyal medyada çok aktif olamıyorum. Gerçek hayatta ise herkes bir şekilde tarafını belirlemiş. 

Bu süreç hem insanlara güvenmemeyi, hem de gerçek samimiyetin ne olduğunu ve çok az insanda bulunduğunu öğretti bana.
Sevdiklerimin sevgime gerçekten yanıt veremeyebileceğini gördüm, ve buna sadece kendimi inandırdığımı..
Şimdi ezberlerimiz bozuldu ve anladık ki, gerçek samimiyet, çıkarsız ve beklentisiz yapılan iyiliklermiş, insana olan sevgiymiş, hor görüden ziyade hoşgörü ve empatiymiş..
Yoldaşlar eşlik etmekten vazgeçse de, değişse de yolculuk devam ediyor.
Yolun geri kalanında iyilikler diliyorum, size ve hepimize..

• Beğeni 5
  • Teşekkür 1
  • Üzülme 1

(679 KHK - Mahkeme BERAAT-Komisyon RET-Adalet Bak.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın hocalarım. Cumamız hayırlara vesile olsun inşallah. 

@Teacherım sanada hayırlı cumalar. Nasılsınız nerelerdesiniz, bu kadar ara verince tedirgin oluyorum. İyisinizdir inşallah 

• Beğeni 3

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
LA TAHZEN, 5 saat önce yazdı:

@Teacherım sanada hayırlı cumalar. Nasılsınız nerelerdesiniz, bu kadar ara verince tedirgin oluyorum. İyisinizdir inşallah 

hayirli cumalar size de sevgili @LA TAHZEN ve mahallenin sakinleri.. ama tam sakin olduk yaaaaaahhh ?? 

ben de sizi sormus olayim siz nasilsinizz? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ophelia, 6 saat önce yazdı:

hayirli cumalar size de sevgili @LA TAHZEN ve mahallenin sakinleri.. ama tam sakin olduk yaaaaaahhh ?? 

Sakin sakin yaşıyoruz işte. Kar yağdı biraz hareketlendik. Her gün çıkıp oynadık 4 gün boyunca. Başka bir hareketlilik yok. Aynı beya ?

Sayın MSA  fazla üzülmeyin çünkü inanın değmiyor. Kıymet bilmeyene kıymet verince böyle ilk virajda savrulup gidiyor. Eminim daha güzel günleriniz olur. Daha iyisi ile karşılaşır çok mutlu olursunuz. Hayatta yaşayacağınız yaşayacağımız kim bilir neler var? Yaşayıp göreceğiz. Ne geçmişe takılıp kalalım ne gelecek endişemiz olsun anı yaşayıp kıymetini bilelim inşaallah.. Görevinizde güzel günleriniz olsun. Sağlıcakla kalın..

• Beğeni 4

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ophelia, 14 saat önce yazdı:

Sağol guzum. Hamdolsun iyiyim. Bizde karın tadını çıkarıyoruz.  Sen nasılsın. Hastahane çok yoruyor u gene seni. Allah işlerinde kolaylıklar versin.Aldığın her kuruşu hakediyorsun.  Allah bereketlendirsin. 

Selam ve sevgiyle. ?‍♀️

elaf, 8 saat önce yazdı:

Sakin sakin yaşıyoruz işte. Kar yağdı biraz hareketlendik. Her gün çıkıp oynadık 4 gün boyunca. Başka bir hareketlilik yok. Aynı beya ?

Sayın MSA  fazla üzülmeyin çünkü inanın değmiyor. Kıymet bilmeyene kıymet verince böyle ilk virajda savrulup gidiyor. Eminim daha güzel günleriniz olur. Daha iyisi ile karşılaşır çok mutlu olursunuz. Hayatta yaşayacağınız yaşayacağımız kim bilir neler var? Yaşayıp göreceğiz. Ne geçmişe takılıp kalalım ne gelecek endişemiz olsun anı yaşayıp kıymetini bilelim inşaallah.. Görevinizde güzel günleriniz olsun. Sağlıcakla kalın..

Ne güzel olmuş. Eğlenceniz bol olsun hocam. Hayırlı geceler 

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Konu Sahibi Gönderim • (düzenlendi)
elaf, 14 saat önce yazdı:

bizim buralara yagmadi kar ?? sadece soguk var, kuru sogukkk? akdeniz ikliminde yetisen bir bitki gibi gelemiyorum soğuğa ????

LA TAHZEN, 6 saat önce yazdı:

çıkarıyoruz.  Sen nasılsın. Hastahane çok yoruyor u gene seni. Allah işlerinde kolaylıklar versin.Aldığın her kuruşu hakediyorsun.  Allah bereketlendirsin. 

Selam ve sevgiyle. ?‍♀️

Artik alistim tempoya sizlanmiyorum pek? kabullendim herseyi.. Koskoca kurumsal firmanin yilbasindan sonra yaptigi komik kidem zammini da..??‍♀️??‍♀️ Eşiniz nasil isinden memnundur umarim?

Gecenlerde annem kaktuslerimden bi tanesinin fotograflarini atti. Baktim ki cicek acmisss ??? Ne kadar sevindim bir bilseniz. Annemin bi arkadasindan calmistim ben onu ?? Cicekler calininca daha guzel büyürmüş diye bir sehir efsanesi var duydunuz mu bilmem ?? Tabi ki soyledik sonra aldığımızı.. Anneme dedim ki sor bakalim onunkiler de çiçek acmis mi ?? Öğrendim ki acmamis. Her ne kadar suan annem baksa da saksisini toprağını ben degistiriyorum. Bu benim basarimdir di mi ama ??? 

Neyse yine de cok mutlu oldum. Bu bahar hayatimiz da cicek acsin diye gecirdim icimden..??? Umarim hepimizin hayati cicek acar?? Kendinize iyi bakin...

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
LA TAHZEN, 19.02.2021 - 07:14 yazdı:

Benim yokluğumu hissederek beni hatırladığınız için teşekkürler @LA TAHZEN ... 

İyiyim güzel insanlar... 

Bugün ne oldu biliyor musunuz?Karaböcek köpeğim geri geldi.?Mutluyum,üzgünüm hepsi bir arada.Nasıl mı? 

Mutluyum,beni tercih etti,demekki beni sevmiş,kendini bize ait hissetmiş. ? 

Üzgünüm,ayağı sakatlanmış.Bizim burdan kaçıp gidince büyük köpeklerle kavga etmiş,şu an topallıyor ve sanırım öyle de kalacak.Ayağının üzerine basamıyorum kızım.? 

Ayrıca çok şaşkınım...???Aylar sonra geri gelişi...Arkasından çok ağlamıştım.Derler ya" bekle birgün senin olan sana geri gelecektir" diye... 

İnşallah birgün umudumu kestiğimde işim de geri gelir.Kimbilir???

• Beğeni 5

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Teacher, 5 saat önce yazdı:

Benim yokluğumu hissederek beni hatırladığınız için teşekkürler @LA TAHZEN ... 

İyiyim güzel insanlar... 

Bugün ne oldu biliyor musunuz?Karaböcek köpeğim geri geldi.?Mutluyum,üzgünüm hepsi bir arada.Nasıl mı? 

Mutluyum,beni tercih etti,demekki beni sevmiş,kendini bize ait hissetmiş. ? 

Üzgünüm,ayağı sakatlanmış.Bizim burdan kaçıp gidince büyük köpeklerle kavga etmiş,şu an topallıyor ve sanırım öyle de kalacak.Ayağının üzerine basamıyorum kızım.? 

Ayrıca çok şaşkınım...???Aylar sonra geri gelişi...Arkasından çok ağlamıştım.Derler ya" bekle birgün senin olan sana geri gelecektir" diye... 

İnşallah birgün umudumu kestiğimde işim de geri gelir.Kimbilir???

bi gun geri döner diye gecirmistim icimden..

donmeyince nasil olur diye afallamistim..

cok sevindim sizin adiniza @Teacher ?

mesleginiz de dönecek size buna da tum kalbimle inaniyorum??

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

biz gitsek iki sene uğramasak mahalleye ne arayan olur ne soran...

Varex vardı...nerede diyen bile olmaz...

kader iste... karşılıksız sevdim ben seni KHK forum....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...