İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

AYBÜKE, 41 dakika önce yazdı:

Utançları 5 yılımızı geri getirmeyecek belki ama aldıkları ahların dönüp dolanıp kendilerine uğrayacağı günün geleceğini de bilsinler istiyorum.

?

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 2 saat önce yazdı:

?

Teşekkürler Aybüke hocam. Gözler kör, kulaklar sağır daha da vahimi yürekler taştan. Çok yoruldum...

• Beğeni 4
  • Üzülme 1

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hayırlı akşamlar arkadaşlar, beklemeye devam.. @Teacherhocam mavi yumurta tavukları var. Yumurtası daha besleyici miş sizde var mı. 

• Beğeni 2

Yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar,

Evet gerçekten yorulduk, sıkıldık, bıktık ancak hayat devam ediyor...

masum ve mazlumlar için hukuk mücadelesine devam etmekten başka yolda yok...

İhlâs ile ilm öğrenecek halka imâm ol
Tevhîd diyerek veche - i maksûda bekâm ol
İhmâli bırak, vecd ile câmîye müdâm ol
'Allâha güven, sa'ye sarıl, hikmete râm ol
Yol varsa budur, bilmiyorum başka çıkar yol 

Kalkar yeniden hâk ile yeksân olan insan
Bir tövbe gerek komşu hukûkundan alırsan
Göstermesin Allah sıkılıp darda kalırsan

Takdîr edilen güçlü bir îlâhi bilinç el
Vermekle bütün fertlere feyz-nâk-ı müselsel
Son beklediğin rûz-i elest gelmeden evvel

Muhabbetle

• Beğeni 1

İyi olmak kolaydır zor olan adil olmaktır...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
AYBÜKE, 15 saat önce yazdı:

Mevsim kışa dönerken terk edilen yazlıklar gibi mahallemiz... Uzun süredir sessiz... Sanırım herkes bıktı, yoruldu, sıkıldı, yeni bir hayata başladı ☹️ Konya'lı bir arkadaşım vardı, böyle durumlar için sıdkım sıyrıldı derdi. Artık KHK'lıları hissizleştirdiler, kimse bir şeyden tat alamaz oldu.

Keşke özel sektörde yolumuza taş koymasalardı da bu kadar insanın psikolojisi alt üst olmasaydı. Devlet memuru olarak doğmadık ya, sağlığımız yerinde olduğu sürece ülkeye adalet gelene kadar başka bir işte çalışırız derdik. Ama maalesef bu kadar zeki ve çalışkan insanlara, daha doğrusu ülkeye yapabilecekleri en büyük kötülüğü yaptılar. Bu durumda kim vatan haini oluyor?

Her gün mağdur arkadaşlar için en iyi, en samimi duygularımı dile getiriyorum, dua ediyorum. Çevremde soran olursa mağduriyetleri anlatıyorum. Aman görevime döndüm sessiz sedasız işime gidip geleyim demiyorum. Bilsin herkes, utansınlar... Çünkü çoğu, zamanında bu KHK'ları alkışladı. Ben konuşurken kafasını yere eğen, gözlerini kaçıran insanlardan anlıyorum kimin destek verdiğini. Utançları 5 yılımızı geri getirmeyecek belki ama aldıkları ahların dönüp dolanıp kendilerine uğrayacağı günün geleceğini de bilsinler istiyorum.

@Teacher hocam, teşekkür ederim iyiyim, siz nasılsınız, civcivler ne durumda? Umarım tüm mahalle sakinleri de iyidir. Biraz ses yapın, gürültü çıkarın da yaşadığınızı bilelim ?

Baştakiler bunu kendi siyasi istekleri için bile isteye yaptılar. Aradakiler de gerek korkudan gerek kişisel çıkarlardan dolayı desteklediler. İleride bir gün memlekete hukuk gelirse, bu işleri destekleyen herkesin, işlediği fiil ile orantılı cezalandırılması en büyük dileğim. Bir kınama bile olsa o alına o leke sürülmeli ki, bir daha kimse böyle hukuksuzluk yapamasın.

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Umutlu, 04.06.2021 - 00:58 yazdı:

Amiinn @Teacher hocam Allah yâr ve yardımcınız olsun sizi özlediğiniz, umutla beklediğiniz hayata kavuştursun.Eşiniz ve sizin iade sevincinize ortak olmayı bizlere de nasip etsin Mevlam, bu kadar yıl boşuna beklemiş olmasın artık hiç kimse... Amiinn

Değerli öğretmenim,size cevabım biraz gecikti,hakkınızı helal edin? 

Güzel dualarınızın hepimiz için kabul olması dileğiyle... 

Bekliyorum güzel bir sabır ile,tevekkül ile.... 

Bir şey gecikiyorsa güzelleşiyordur diye... 

Rabbim kulunu darda bırakmaz diye...

• Beğeni 6

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Teacher hocam teşekürler sormuşsunuz verecek hiç güzel haberlerim yok hiç birşey yapasım gelmiyor anı yaşıyorız diyeyim. 

Artık güzel günler gelsin tüm olanlardan habersiz masum insanlar artık rahat bırakılsın. 

Siz mahallenin güzel insanları iyisinizdir inşallah. Güzel haberlerinizi paylaşın bizlerde mutlu olalım... 

• Beğeni 6

672 ret 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

hepimiz beklemekten bunaldık belki inancimizi yitirdik.. 

ilk günkü enerjimiz yok simdilerde..

hayat kavgamizi devam ettirme cabamizin yorgunluğu var üzerimizde..

daha fazla negatif enerji yaymadan susayim en iyisi ben.. 

kendinize iyi bakın.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ophelia, 2 saat önce yazdı:

kendinize iyi bakın.

Lütfen pozitif enerji yayınız, inancımızı ise asla yitirmedik...

Saygı ile

• Beğeni 3

İyi olmak kolaydır zor olan adil olmaktır...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ophelia, 13 saat önce yazdı:

kendinize iyi bakın.

sizin bu yazınızı görünce yaşanan bir borsa hikayesi anlatayım aşağı yukarı aynı benzerlik var..

Borsada küçük yatırımcı ve büyük yatırımcılar vardır büyük yatırımcılar her zaman kazanır küçük yatırımcıların çoğunluğu ise hep kaybeder.. Büyük yatırımcılar şirket hisselerini küçük yatırımcıya satmak için oyunlar yapar şirket ile ilgili piyasaya büyük yatırım haberleri sunarlar vaatler verirler ve küçük yatırımcıya hisse senedini yüksek fiyattan satarlar daha sonra ekonomik krizler bahane edilir (pandemi, deprem, döviz, seçim vs..) ve küçük yatırımcının elindeki hisse senedi her geçen gün değer kaybeder ve panik yapanlar daha çok zarar ederim korkusuyla zararına satar..  sabreden elinde tutan küçük yatırımcı artık beklemeye gücü kalmamıştır ve tam ümidi kesmişken bir  bakar ki hisse senedi toparlamaya başlar önce zararını kurtarıp daha sonrada kazançla satarlar ama bu süre bazen 6 ay bazen 1 sene bazen 3-5 sene de bekleyebilir.. tabi bu süreçte büyük yatırımcı düşük fiyattan hisse senedini tekrar toplamak için baskı devam ettirir. Bu olayı aynı şuna benzetirim zalim mazluma zulüm yaparken verdiği bir süre vardır. Bu süre zarfında dayanabilen mazlum sonunda kazançlı çıkar sabredemeyenler ise bir şekilde sonuç olarak kaybeder.  

Kıssadan hisse diyeceğim şudur ki fani dünya her şeyle imtihan oluyoruz sonuçta çalıp çırpmadık ülkemiz için elimizden gelen gayretle fedakarlıkla çalıştık.. kafanızı akşam yastığa koyduğunuzda gönlünüz rahatsa sıkıntı yoktur..  elbet bir gün bahsettiğim süre dolduğunda tam ümitlerin kesildiği dayanma gücünün kalmadığı bir zamanda her şey yoluna girmeye başlayacaktır. saygılar

• Beğeni 4

Komisyon - RET

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...