İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Konuk
varex, 50 dakika önce yazdı:

biz gitsek iki sene uğramasak mahalleye ne arayan olur ne soran...

Varex vardı...nerede diyen bile olmaz...

kader iste... karşılıksız sevdim ben seni KHK forum....

sayin @varex  siz her zaman heryerdesiniz ? 

birgün hakikaten terki diyar ederseniz   bir zamanlar bir @varex vardi hatirlar mi bizi, nerde ne yapiyordur diye sorucam size söz ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ophelia, 20.02.2021 - 09:05 yazdı:

bizim buralara yagmadi kar ?? sadece soguk var, kuru sogukkk? akdeniz ikliminde yetisen bir bitki gibi gelemiyorum soğuğa ????

Artik alistim tempoya sizlanmiyorum pek? kabullendim herseyi.. Koskoca kurumsal firmanin yilbasindan sonra yaptigi komik kidem zammini da..??‍♀️??‍♀️ Eşiniz nasil isinden memnundur umarim?

Gecenlerde annem kaktuslerimden bi tanesinin fotograflarini atti. Baktim ki cicek acmisss ??? Ne kadar sevindim bir bilseniz. Annemin bi arkadasindan calmistim ben onu ?? Cicekler calininca daha guzel büyürmüş diye bir sehir efsanesi var duydunuz mu bilmem ?? Tabi ki soyledik sonra aldığımızı.. Anneme dedim ki sor bakalim onunkiler de çiçek acmis mi ?? Öğrendim ki acmamis. Her ne kadar suan annem baksa da saksisini toprağını ben degistiriyorum. Bu benim basarimdir di mi ama ??? 

Neyse yine de cok mutlu oldum. Bu bahar hayatimiz da cicek acsin diye gecirdim icimden..??? Umarim hepimizin hayati cicek acar?? Kendinize iyi bakin...

Ah guzum maalesef özel sektör böyle. Kıdem zammı verdiğine şükreder hale getiriyorlar insanı?. Her zaman söylerim, hakkı geçen ben olayım, nasıl olsa ahiret var orada alırım. Ahirette alırsın hakkını üzülme. Eşim sevdi işini ama iş arazide, kar yağınca 3 gün çalışabildi?. Oğlum rahat etti şükür. Eğitimini aldığı iş olunca daha bi sevdi. Hamdolsun Rabbime.

Kaktüs zor çiçek açar, sevdi demekki evini ve seni ?. Benimkide söz işte, desene ben sevilmeyecek birimiyim ?. Öpüyorum guzum. Allah a emanet ol ?

Teacher, 20.02.2021 - 16:41 yazdı:

Benim yokluğumu hissederek beni hatırladığınız için teşekkürler @LA TAHZEN ... 

İyiyim güzel insanlar... 

Bugün ne oldu biliyor musunuz?Karaböcek köpeğim geri geldi.?Mutluyum,üzgünüm hepsi bir arada.Nasıl mı? 

Mutluyum,beni tercih etti,demekki beni sevmiş,kendini bize ait hissetmiş. ? 

Üzgünüm,ayağı sakatlanmış.Bizim burdan kaçıp gidince büyük köpeklerle kavga etmiş,şu an topallıyor ve sanırım öyle de kalacak.Ayağının üzerine basamıyorum kızım.? 

Ayrıca çok şaşkınım...???Aylar sonra geri gelişi...Arkasından çok ağlamıştım.Derler ya" bekle birgün senin olan sana geri gelecektir" diye... 

İnşallah birgün umudumu kestiğimde işim de geri gelir.Kimbilir???

Çok güzel bi haber. Çok sevindim hocam. Dönecekmi merak ediyordum.  Güvenebileceği tek yerin sizin kucağınıza olduğunu anlamış, biraz hırpalansada ?

Yokluğunuzu hepimiz hissediyoruz inanın. Gündem dışının neşesiniz. Kızlarınız ve yaşlılarınızla anılarınızı okumayı özledik. Tez zamanda tekrar okumak nasip olur inşallah. Sevgiyle kalın, Allah a emanet olun ????

varex, 20.02.2021 - 21:45 yazdı:

biz gitsek iki sene uğramasak mahalleye ne arayan olur ne soran...

Varex vardı...nerede diyen bile olmaz...

kader iste... karşılıksız sevdim ben seni KHK forum....

Siz işinize döndünüz ya, artık kurtarılmış bölgede güvendesiniz.?

Bunu biliyoruz, müsait olunca yazar diyoruz?

Ayy Günaydın dememişim gündem dışının güzel insanları?

Günaydın 

Yeni haftamızda iyilik ve güzelliklerle sevinelim inşallah 

Hoşçakalın

?‍♀️

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın mahallem.

Dilekçeyi yazmaya devam ediyorum. Bir yandan karar tarıyorum, bir yandan bizim işlere bakan idare mahkemelerinin durumunu kestirmeye çalışıyorum.

Ret sebebi olan şeyi de öğrendim. Tamamen kıskançlık, hasetten kaynaklı bir iftira. Kifayetsiz bir muhteris kendi başarısızlıkları karşısında, benim yaptıklarımı kıskanması. Allah büyük, burada hukuken takip edeceğim, gideceği yere kadar gideceğim. Hesap ahirete de kalırsa, iki elim yakasında. 

Bu arada bu iftiranın yalan olduğunu hukuken/resmi belgeleri ile ispatlayabiliyorum; ama, bakalım mahkeme inceleyecek mi?

• Üzülme 5
  • Kızma 2
  • Onaylama 3

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

L0wRl6.png

tüm mahalleye mutlu hafta sonları....

gün gelir geçmişte yaşanan acılar sizi mutlu bile edebilir...

yeter ki başa çıkabilsin insan acılarla dolu hayatla...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 22.02.2021 - 14:16 yazdı:

Günaydın mahallem.

Dilekçeyi yazmaya devam ediyorum. Bir yandan karar tarıyorum, bir yandan bizim işlere bakan idare mahkemelerinin durumunu kestirmeye çalışıyorum.

Ret sebebi olan şeyi de öğrendim. Tamamen kıskançlık, hasetten kaynaklı bir iftira. Kifayetsiz bir muhteris kendi başarısızlıkları karşısında, benim yaptıklarımı kıskanması. Allah büyük, burada hukuken takip edeceğim, gideceği yere kadar gideceğim. Hesap ahirete de kalırsa, iki elim yakasında. 

Bu arada bu iftiranın yalan olduğunu hukuken/resmi belgeleri ile ispatlayabiliyorum; ama, bakalım mahkeme inceleyecek mi?

Elinizdeki belgeler ret sebebine karşılık geliyorsa elbetteki inceler. Siz "Gideceği yere kadar gideceğim" derken, hem idari mahkemeye belgeleri sunmak hem de iftira için suç duyurusunda bulunmaktan bahsediyorsunuz sanırım.
Aynı şekilde ben de iftirayı ispatlayabiliyorum, savcılığa bir dilekçe ile başvurayım diyorum, ama savcının ciddiye alacağı konusunda görüştüğüm avukatlar dahi şüphe içinde.
Konu feto olunca, kimse emin olamıyor neticeden. Hatta genellikle sonuç alamazsın diyorlar. 
Kararsız ve ortada duruyorum. Umarım siz hakkınızı alırsınız..

• Beğeni 2

(679 KHK - Mahkeme BERAAT-Komisyon RET-Adalet Bak.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 28.02.2021 - 09:46 yazdı:

gün gelir geçmişte yaşanan acılar sizi mutlu bile edebilir...

İnsan ağladığı anlarını gülerek, güldüğü anlarını da ağlayarak hatırlarmış derler... Bu durumu gerçekten de sık sık yaşıyorum, ama ağlayarak kısmını. Çok değil 4,5 sene öncesine ait fotoğraflara bakınca ya da günlük benzeri defterimi arada okuyunca, o dönemlerde severek dinlediğimiz bir şarkıyı duyduğumda vb. kalbim o kadar çok acıyor ki. Ne kadar da mutlu, dertsiz, güzel günlermiş diye düşünüyorum.

İnş hepimiz geçirmiş olduğumuz bu kötü günleri en kısa zamanda geride bırakırız ve ileride gülerek hatırlarız…

• Beğeni 4
  • Teşekkür 2

Eşim için takip ediyorum... (sahil güvenlik, 3.04.18 GGU, 11/17.05.18 gözaltı, 8.07.18 701 no.lu KHK ile ihraç, 25.10.18 ağır cezada mahk. açıldı, 25.02.19 ilk duruşma, 21.11.19 OHAL inc. kom. sistemdeki duyurusu ile RET kararı, 12.02.20 21.idare mahk. dosya açılış, 21.01.21 7. duruşma/mütalaa_ceza, 25.03.21 8. duruşma karar mahk. CMK'nın 223/3-d maddesi gereğince CVYO kararı, 17.06.21 bölge adliye mahk. dosya açılış, 1.07.22 21. idare mahk. duruşma, 25.08.22 21.idare mahk. RET kararı, 18.10.22 15. idari dava dairesi dosya açılış, 10.03.23 bölge adliye mahk. CMK'nun 223/2-c maddesi gereğince beraat, 20.04.23 istinaf kararı ile kesinleşmiş beraat ...)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
portakal çiçeği, Bir saat önce yazdı:

İnsan ağladığı anlarını gülerek, güldüğü anlarını da ağlayarak hatırlarmış derler... Bu durumu gerçekten de sık sık yaşıyorum, ama ağlayarak kısmını. Çok değil 4,5 sene öncesine ait fotoğraflara bakınca ya da günlük benzeri defterimi arada okuyunca, o dönemlerde severek dinlediğimiz bir şarkıyı duyduğumda vb. kalbim o kadar çok acıyor ki. Ne kadar da mutlu, dertsiz, güzel günlermiş diye düşünüyorum.

İnş hepimiz geçirmiş olduğumuz bu kötü günleri en kısa zamanda geride bırakırız ve ileride gülerek hatırlarız…

İyi niyetiniz için teşekkürler. Geçmişte andığımız mutlu günleri nasıl acı acı anıyorsak, acı hatıraları da elbet birgün umarsız ve gülerek geride bırakacağız. Teşekkürler.

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar...

İnşallah herkes iyidir...

yaşıyoruz, nefes alıp çok şükür geri verebiliyoruz...

sıkıntılar yaşamanın bir belirtisi, çünkü yaşamayanların bir sıkıntısı olmasa gerek...

iyilik, huzur, sağlık ve güzel haberler almanızı Mirac gecesi hürmetine niyaz ediyorum...

Saygı ile...

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1

İyi olmak kolaydır zor olan adil olmaktır...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hüdayi, Bir saat önce yazdı:

Merhabalar...

İnşallah herkes iyidir...

yaşıyoruz, nefes alıp çok şükür geri verebiliyoruz...

sıkıntılar yaşamanın bir belirtisi, çünkü yaşamayanların bir sıkıntısı olmasa gerek...

iyilik, huzur, sağlık ve güzel haberler almanızı Mirac gecesi hürmetine niyaz ediyorum...

Saygı ile...

Teşekkürler iyi dilekleriniz için. Herkese bol dualı kandiller...

• Beğeni 5

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Konu Sahibi Gönderim • (düzenlendi)

Çıkmaz bir sokağa girip de kalsan da

Pişmanlık duyduğun bir hata yapsan da

Ümitler bizimdir, çareler bizim

Gönülden çok derin yaralar alsan da

Baksana yaşamak tüm güzelliğiyle devam ediyor..

Yillar geçmesine ragmen umitsizce komisyondan haber bekleyen,

komisyondan ret alıp sürece devam etmek zorunda kalan,

iade olup baharına kaldigi yerden devam eden,

tüm khklilara gelsin..  ??

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
    • Merhaba polis memuru olarak çalışırken hakkımda soruşturma açıldı ve kanser oldum. SGK Malülen emekli hakkı ve gih memuru olarak çalışma hakkı sundu. Şu anda gih memuru olarak çalışıyorum. Soruşturma devam ediyor eğer ihraç olursam Malülen emekli olabilirmiyim. Bu hakkım saklı kalıyor mu.
    • Sayın The Oracle; 2017- 2023 arasında KHK' lı ve sigortalı olarak özel hastanelerde çalıştım. Kasım 2023' de memuriyete döndüm. SGK' dan çakışmalı hizmet nedeniyle adıma yatan sigorta primlerini geri istedim. ( Foruma genel not: Üniversite geriye dönük maaşlarımı verdi. Döner sermaye, ek ders ve promosyonları, nöbet ücretlerini vermedi. Bunlar için dava açtım. SGK almış olduğum emekli maaşlarımın üniversitece geri alınarak SGK' na iadesini istedi. Üniversite emekli ikramiyemi geri almak için beni  icraya verdi. Tüm arkadaşlarımın bu tatlı dertlerle uğraşacağı günleri en kısa zamanda görmelerini dilerim.)
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...