İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

vergici672, 04.08.2021 - 10:13 yazdı:

Bu süreçte bir şeyler ile uğraşmasaydım muhtemelen evde kafayı sıyırırdım.

haklısınız. çalışmak eşime de iyi geldi, kafası dağılıyor. birde o çok pozitif. elbet düzeleceğine inanıyor. inş. tez zamanda düzelsin hepimiz için..

sayın @elaf siz ve aileniz nasıl oldunuz? inş. hafif atlatmışsınızdır..

sayın @Wonder inş. ilk celsede beraat alırsınız.

Wonder, 04.08.2021 - 22:15 yazdı:

Tüm sıkıntılar üst üste geldi inşallah guzelliklerde ardısıra gelir.

amin

Umutlu, 05.08.2021 - 00:01 yazdı:

tez zamanda kavuşursunuz inşallah

sayın @Wonder eşinize de tez zamanda kavuşmak nasip olsun inş. eşimin abisi de 4,5 yıldır ayrı ailesinden. oğlu 6 aylıktı, şimdi 5 yaşında oldu. babasını sadece görüşlerde görerek büyüdü. hiçbir anısı yok maalesef...

• Beğeni 2
  • Üzülme 2

Eşim için takip ediyorum... (sahil güvenlik, 3.04.18 GGU, 11/17.05.18 gözaltı, 8.07.18 701 no.lu KHK ile ihraç, 25.10.18 ağır cezada mahk. açıldı, 25.02.19 ilk duruşma, 21.11.19 OHAL inc. kom. sistemdeki duyurusu ile RET kararı, 12.02.20 21.idare mahk. dosya açılış, 21.01.21 7. duruşma/mütalaa_ceza, 25.03.21 8. duruşma karar mahk. CMK'nın 223/3-d maddesi gereğince CVYO kararı, 17.06.21 bölge adliye mahk. dosya açılış, 1.07.22 21. idare mahk. duruşma, 25.08.22 21.idare mahk. RET kararı, 18.10.22 15. idari dava dairesi dosya açılış, 10.03.23 bölge adliye mahk. CMK'nun 223/2-c maddesi gereğince beraat, 20.04.23 istinaf kararı ile kesinleşmiş beraat ...)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
LA TAHZEN, 05.08.2021 - 19:01 yazdı:

İşi öğreneyim kosgebten teşvik alıp kendi atölyemi açmayı hayal ediyorum şimdi?

Allah yolunuzu açık etsin sayın @LA TAHZEN

• Beğeni 2

Eşim için takip ediyorum... (sahil güvenlik, 3.04.18 GGU, 11/17.05.18 gözaltı, 8.07.18 701 no.lu KHK ile ihraç, 25.10.18 ağır cezada mahk. açıldı, 25.02.19 ilk duruşma, 21.11.19 OHAL inc. kom. sistemdeki duyurusu ile RET kararı, 12.02.20 21.idare mahk. dosya açılış, 21.01.21 7. duruşma/mütalaa_ceza, 25.03.21 8. duruşma karar mahk. CMK'nın 223/3-d maddesi gereğince CVYO kararı, 17.06.21 bölge adliye mahk. dosya açılış, 1.07.22 21. idare mahk. duruşma, 25.08.22 21.idare mahk. RET kararı, 18.10.22 15. idari dava dairesi dosya açılış, 10.03.23 bölge adliye mahk. CMK'nun 223/2-c maddesi gereğince beraat, 20.04.23 istinaf kararı ile kesinleşmiş beraat ...)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
LA TAHZEN, 05.08.2021 - 19:12 yazdı:

Allah analı babalı büyütsün inşallah.

küçükken bu sözü çok duyardım, bilmezdim. ne kadar güzel bir dua olduğunu anne olunca anladım. bayramda eşimin memleketine gittik. vefat eden eltimin ikiz çocukları da oradaydı. o kadar çok üzüldüm ki onlara, annesiz olmak ??

• Üzülme 6

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
portakal çiçeği, 07.08.2021 - 12:56 yazdı:

haklısınız. çalışmak eşime de iyi geldi, kafası dağılıyor. birde o çok pozitif. elbet düzeleceğine inanıyor. inş. tez zamanda düzelsin hepimiz için..

sayın @elaf siz ve aileniz nasıl oldunuz? inş. hafif atlatmışsınızdır..

sayın @Wonder inş. ilk celsede beraat alırsınız.

amin

sayın @Wonder eşinize de tez zamanda kavuşmak nasip olsun inş. eşimin abisi de 4,5 yıldır ayrı ailesinden. oğlu 6 aylıktı, şimdi 5 yaşında oldu. babasını sadece görüşlerde görerek büyüdü. hiçbir anısı yok maalesef...

Çok teşekkür ederim çok şükür ki atlattık.Rabbim kimseye yaşatmasın desem de kismetinde olan yaşayacak. Ancak herkes bizim gibi kolay atlatsın.biraz ağrı olsa da çok şükür nefes darlığı yaşamadık. Koku geldi ancak tat henüz geri gelmedi. Şekerli şeyler tatlı ama gerisinin tadı yok henüz.

• Beğeni 4

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Teşekkür ederim arkadaşlar @LA TAHZEN @Umutlu @zehra akça@portakal çiçeği güzel dilekleriniz için..

Eşimin az kaldı hocam inşallah gün sayıyoruz. 

çocuklara numara vermek mantıklıymış hocam @LA TAHZEN ?. 3 numara 4 numarayı kiskanmiyor herhalde☺️ şu an tüm ilgi onun üzerinde. 4numara zaten karnı doyuyor uyuyor uyanık kaldığı süre artınca napicaz bilemiyorum?.

Sevgili @elaf çok geçmiş olsun sizede. 

herkesin keyfi sağlığı yerindedir inşallah. Bi gün keşke hepimizin iade haberlerini de okusak ne güzel olurdu. Güzel haberlere hasret kaldık.

Sağlıcakla kalın... herkese selamlar sevgiler...

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1

672 ret 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba sevgili dostlar. ?‍♀️

Size güzel bir haber vereyim, hemde akıl danışayım. Oğlum dgs den sayısal 302 puan aldı. Şimdi tercih heyecanı yaşıyoruz. Eğitim konusunda çok bilgisiz olduğum için nereleri Yazacağız bilemiyoruz. 

Bölümünden sadece elektrik elektronik ve Biyomedikal mühendisliği bölümlerine geçebiliyormuş. Ankara Gazi üniversitesine gidebiliyor. Bi çok özel üniversiteyi de burslu alabiliyor. Naapsak bilemiyoruz

?. @vergici672emmi sağolsun yardımcı olmaya çalışıyor. Allah ondan razı olsun. Samsun Omü elektrik elektronik bölümünü de alıyor. Acaba yanımızda okusa daha mı iyi olur.  4 tercih hakkı varmış. Bakalım Rabbim nereyi nasip edecek. 

@Wonderhocam Ros hocamın selamları var. Bebiş için hayırlı olsun, Allah analı babalı büyütsün diyor. 

• Beğeni 5

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@LA TAHZENhocamHayırlı  olsun, benim oğlum da Makina, Uçak bakım, endüstri, metal teknolojileri, Gemi Mühendisliği bölümlerini tercih edebilecek.

Aynı üniversitede hem gündüz, hem gece bölümünü yazabilirsiniz. Ayrıca 4 den fazla yazabiliyorsunuz. Tercih formuna bakın.

Biyomedikal mühendisi tıbbi cihazlarla ilgileniyor. Özel yada kamu hastanelerinde iş imkanı var. Ayrıca tıbbi cihaz imalatı üreten ve satış yapılan yerlerde çalışabilir. 

Kendisi sermaye bulursa tıbbi cihaz da satar. 

Elektrik Elektronik ise iş sahası fabrikalar, Elektrik dağıtım şirketleri, Telekom şirketleri, bina vb elektrik proje çizimi. Kamuda benim en son yaptığım gibi Kontrol mühendisi ( ihale ile yapılan mütahitin İşlerini kontrol yapmak) 

Benim bir çok mesai ve okul arkadaşım şuan İl Müdürü mühendis. 

• Beğeni 5

Yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karakeçili, 1 saat önce yazdı:

@LA TAHZENhocamHayırlı  olsun, benim oğlum da Makina, Uçak bakım, endüstri, metal teknolojileri, Gemi Mühendisliği bölümlerini tercih edebilecek.

Aynı üniversitede hem gündüz, hem gece bölümünü yazabilirsiniz. Ayrıca 4 den fazla yazabiliyorsunuz. Tercih formuna bakın.

Biyomedikal mühendisi tıbbi cihazlarla ilgileniyor. Özel yada kamu hastanelerinde iş imkanı var. Ayrıca tıbbi cihaz imalatı üreten ve satış yapılan yerlerde çalışabilir. 

Kendisi sermaye bulursa tıbbi cihaz da satar. 

Elektrik Elektronik ise iş sahası fabrikalar, Elektrik dağıtım şirketleri, Telekom şirketleri, bina vb elektrik proje çizimi. Kamuda benim en son yaptığım gibi Kontrol mühendisi ( ihale ile yapılan mütahitin İşlerini kontrol yapmak) 

Benim bir çok mesai ve okul arkadaşım şuan İl Müdürü mühendis. 

Hayırlı olsun hocam. Maşallah oğlunuza. Allah yolunu açık etsin. 

Teşekkür ederim ayrıca. Bugün öğrendim elektronik ve haberleşme mühendisliği diye bi bölüm varmış. Orayı da yazabiliyormuş.

Samsunda yanımızda okusa daha mı iyi olur. Yoksa Gazi, Marmara ve Dokuz Eylül üniversitesi gibi okullardan birini mi yazsa iyi olur. Tercih formuna nereden bakıyoruz hocam.? Bilmiyorum. Çok karışık kafam 

• Beğeni 2

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dgs taban  puanları diye İnternet den arttırın, birde 2021 dgs kontenjanları diye. Tercihler başlayınca da tercih yaparsınız . 

Oddu, İstanbul Teknik. Bilkent, Boğaziçi en iyi ve Tutulan.

Diğerleri yaklaşık aynı ayarda gibi. 

Gazi, Dokuzeylül, Karadeniz teknik biraz  ondokuz mayısa göre daha iyi 

https://www.basarisiralamalari.com/dgs-elektrik-elektronik-muhendisligi-2021-taban-puanlari-ve-kontenjanlari/

Güncelleme • • Karakeçili
Düzenlenen
  • Beğeni 4

Yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
LA TAHZEN, 12 saat önce yazdı:

Hayırlı olsun hocam. Maşallah oğlunuza. Allah yolunu açık etsin. 

Teşekkür ederim ayrıca. Bugün öğrendim elektronik ve haberleşme mühendisliği diye bi bölüm varmış. Orayı da yazabiliyormuş.

Samsunda yanımızda okusa daha mı iyi olur. Yoksa Gazi, Marmara ve Dokuz Eylül üniversitesi gibi okullardan birini mi yazsa iyi olur. Tercih formuna nereden bakıyoruz hocam.? Bilmiyorum. Çok karışık kafam 

@Karakeçili hocam zaten epey anlatmış. Şimdi ben biraz yorumlayayım.

1-Biyomedikal Mühendisliği, aslında elektronik mühendisliğinin alt dalı. Daha özellikli ve TR'de iş imkanları iyi olan bir alan. Ancak mühendislik konusunda genelde şöyle bir durum vardır, daha özellikli olan, daha zayıf kalır. Yani sadece görüntüleme cihazları konusunda uzmanlaşacak. Elektroniğin diğer alanlarında pek bir bilgisi olmayacak. Akademik kariyer imkanı kısıtlı olacak. 

2-Elektrik ve Elektronik mühendisliği ile Elektronik ve haberleşme mühendisliği temel olarak aynı. Ortak noktaları elektronik kısmı. Ancak elektrik ve elektronik mühendisliğinde 3'üncü sınıfta elektrik ayrımı var. Elektrik mühendisliği de önemli bir imkan. Elektronik ve haberleşmede bu imkan var mı bilemiyorum. Yine de elektronik ve haberleşme mühendisliğinin olduğu İTÜ ve Yıldız kaliteli okullar. Bunlarda bir eksik olmaz. Elektronik mühendisliği zordur, ama iş imkanları her zaman olur. 

3-Sizin oğlanın puanından daha ziyade sırası önemli. ÖSYM, DGS'ye üvey evlat gözüyle baktığı için hiç ilgilenmez, sıralama çıkarmaz. Gariban çocuklar oturur geçmiş yılların sıralamalarını çıkarır. Ben de şöyle bir baktım. Oğlunuzun sırası 2500'lerde. Şu siteden baktığımda geçen sene 2500'üncünün 293 puan civarında olduğunu görüyorum. Ama bu sene elektronik mezunlarının bilgisayar seçme hakkı da olacağı için, elektronikte sıralamalarda hafif bir düşüş de bekliyorum. Bu durumda sizin oğlanın geçen sene 295 civarı alan bölümlere girebileceğini tahmin ediyorum. Her halükarda samsun olacak gibi gözüküyor. Öyleyse en son tercihe samsun yazacak şekilde, (30 tercih imkanını da düşününce), Boğaziçi'nden başlayıp, odtü-itü-yıldız-hacettepe- şeklinde yazıp, sonrasında gazi-ege gibi okulları yazmanızı tavsiye ederim.

4-Samsun mu diğer şehirler mi derseniz? O tamamen imkanlarla ilgili. Samsunda okuyunca çok bir masrafı olmaz. Gazi'de okursa en az yılda 20.000 lira gibi masraf olur (en az diyorum, normalde 30.000 olur ama sizin oğlan tutumlu, mantıklı bir çocuk). 4 yıl olacağını düşününce, aradaki farka değip değmeyeceği önemli. Boğaziçi-odtü-itü-yıldız-hacettepe gibi okullar olsa gözü kapalı değer derim, ama Gazi için değer mi, o tamamen sizin tercihiniz olur. Gazi tabii ki Samsun'dan iyidir, ama imkanlar kısıtlıysa, yapacak pek bir şey kalmıyor tabii. 

• Beğeni 4

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...