İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Umutlu, 11.10.2021 - 23:20 yazdı:

Gündem dışı mahallesine selam ve sevgilerimle ?merhaba?  Umarım hepiniz iyisinizdir  Allah herkesin gönlündeki duasını kabu etsin özlediğinız beklediğiniz mutlu günlere ulaştırsın inşallah

Sevgili @Teacher yocam cuma günü ilce mebe atama kararım geldi ve yeni okulumda göreve başlatıldim

Bugün sabah ilk olarak derse girdim ve sınıf defterini sizi anarak ve dua ederek doldurdum . Onun öncesinde sabah okul kapısından girerken hepiniz için dua ettim inşallah sizlerin de güzel haberlerinizi alalım ki mutlulugumuz tam olsun ? dualarim her zaman sizlerle hep aklımdasınız ?

Degerli öğretmenim@Umutlu ?Öncelikle hayırlı olsun,her şey gönlünüzce olsun... Mesajı biraz geç okuduğum için cevabım gecikti,kusura bakmayın.Bir yoğunum sormayın?20 tane tavuğum var,çeşit çeşit,farklı türlerde,onların yemi, suyu derken artı kuzumun derslerine yardımcı oluyorum.Mesajinizi okuyunca çok duygulandım.Tek hayalim sınıf defteri doldurmak biliyor musunuz? Bir de kuzucuklarima ihtiyaçlarını ve isteklerini alabilmek.

Gecen gün kapıma yaşlı bir amca geldi,torunu ogrencimmiş.Nasil güzel şeyler söyledi,nasıl dualar etti,nasıl mutlu oldum nasıl.Bir yüreğe dokunmuşum ne mutlu bana.Ne mutlu bu mesleği yapanlara.❤️

• Beğeni 6

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Allah her şeyin hayırlısını nasip etsin. İnşallah tüm masumlar haklarını alacaktır.

Hukuk dairesinde mücadeleye devam, ümitsizliğe gerek yok.

Saygılarımla,

• Beğeni 7

İyi olmak kolaydır zor olan adil olmaktır...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Teacher, 14.10.2021 - 09:04 yazdı:

Degerli öğretmenim@Umutlu ?Öncelikle hayırlı olsun,her şey gönlünüzce olsun... Mesajı biraz geç okuduğum için cevabım gecikti,kusura bakmayın.Bir yoğunum sormayın?20 tane tavuğum var,çeşit çeşit,farklı türlerde,onların yemi, suyu derken artı kuzumun derslerine yardımcı oluyorum.Mesajinizi okuyunca çok duygulandım.Tek hayalim sınıf defteri doldurmak biliyor musunuz? Bir de kuzucuklarima ihtiyaçlarını ve isteklerini alabilmek.

Gecen gün kapıma yaşlı bir amca geldi,torunu ogrencimmiş.Nasil güzel şeyler söyledi,nasıl dualar etti,nasıl mutlu oldum nasıl.Bir yüreğe dokunmuşum ne mutlu bana.Ne mutlu bu mesleği yapanlara.❤️

Kızlarınıza maşallah siz anlattıkca gözümde canlanıyor?? ne tatlılardır şimdi onlar izlemesi bile çok güzel  Allah bereket versin 

Hocam inşallah sizlerin de iade haberlerini alıp mutlu olacağız ?geçecek bugünler, çabuk geçsin inşallah Allah yâr ve yardımciniz olsun en kısa zamanda selamete çıkarsın ??

Gündem dışının tüm güzel insanlari sizlerde iyisinizdir inşallah hepimize selam ve sevgilerimle ??

• Beğeni 5

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Umutlu hocam hayırlı olsun , çok sevindim olumlu kararınıza. Sayın @Karakeçili size de sabır diliyorum, inşallah çok zorlanmadan tüm haklarınıza yakın zamanda kavuşursunuz.

Yazmıyorum diye sizi unuttum zannetmeyin, okul haricinde koşuşturmam çok fazlaydı. Sözde değil gerçekten hemen hemen her gün aklımda ve dualarımdasınız. Komisyon hala niye bu kadar uzatıyor çıldıracam artık, forumda yazılanları okudukça içimde isyan patlamaları oluyor. Yeni bir yıl daha geldi çattı, zaman su gibi akıp geçiyor, dosyaları bitirmek için daha neyi bekliyorlar... Kimsenin dayanacak gücü kalmadı, erzak fiyatları aldı başını gitti, kiralar uçtu, gezmek tatil yapmak zaten lüks oldu. Bari bu şartlarda insanlara daha fazla eziyet etmesinler diyecem de kime diyorum...

• Beğeni 5

677 KHK - MEB - Banka - 2018 Beraat - 2020 Şubat Kurum Görüşü alınmış...Torpilim, referansım yok. Cemaat, tarikat, örgüt, siyasi parti ilgim, alakam, sempatim, irtibatım, iltisakım, dirsek temasım yok, olmadı, olamaz, olmayacak...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
AYBÜKE, 21 saat önce yazdı:

@Umutlu hocam hayırlı olsun , çok sevindim olumlu kararınıza. Sayın @Karakeçili size de sabır diliyorum, inşallah çok zorlanmadan tüm haklarınıza yakın zamanda kavuşursunuz.

Yazmıyorum diye sizi unuttum zannetmeyin, okul haricinde koşuşturmam çok fazlaydı. Sözde değil gerçekten hemen hemen her gün aklımda ve dualarımdasınız. Komisyon hala niye bu kadar uzatıyor çıldıracam artık, forumda yazılanları okudukça içimde isyan patlamaları oluyor. Yeni bir yıl daha geldi çattı, zaman su gibi akıp geçiyor, dosyaları bitirmek için daha neyi bekliyorlar... Kimsenin dayanacak gücü kalmadı, erzak fiyatları aldı başını gitti, kiralar uçtu, gezmek tatil yapmak zaten lüks oldu. Bari bu şartlarda insanlara daha fazla eziyet etmesinler diyecem de kime diyorum...

Allah kolaylık versin, çok teşekkür ediyorum @AYBÜKE hocam biliyorum untamazsıniz, aynı acıyla sınanalar unutamazlar  birbirlerini bizler görmeden sevdik birbirimizi kalp gözüyle sevdik her daim duacıyız Allah herkese yaşatsin mesleğine dönme sevincini inşallah ????

• Beğeni 3

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
AYBÜKE, 31.10.2021 - 22:52 yazdı:

Değerli öğretmenim@AYBÜKE ,çok sevdiğim bir yazarın yeni kitabı çıkmış,çok okumak isterdim ama,lüks şu an inanın..İade olunca kendime bi dünya kitap alacağım inşallah,okumaktan gözlerim ağrıyacak..Şimdilik evdekilerle idare edeyim,aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz...Selam,sevgi ve dua ile kalın...

@Umutlu Sevgili öğretmenim,dünyanın bütün çiçeklerinin gozlerinden öperim...Birgün onlara kavuşmak dilek ve duasıyla... 

Buralar çok sessiz kalmíş değil mi?

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Teacher, 9 saat önce yazdı:

Değerli öğretmenim@AYBÜKE ,çok sevdiğim bir yazarın yeni kitabı çıkmış,çok okumak isterdim ama,lüks şu an inanın..İade olunca kendime bi dünya kitap alacağım inşallah,okumaktan gözlerim ağrıyacak..Şimdilik evdekilerle idare edeyim,aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz...Selam,sevgi ve dua ile kalın...

@Umutlu Sevgili öğretmenim,dünyanın bütün çiçeklerinin gozlerinden öperim...Birgün onlara kavuşmak dilek ve duasıyla... 

İnşallah hocam çok yakın olsun o günler size msj atmak istedim özel msj kabul etmiyormuşsunuz istediğiniz bütün kitapları hiç çekinmeden söyleyin lütfen seve seve alip gönderirim kabul ederseniz çok mutlu olurum? 

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Teacher, 9 saat önce yazdı:

Hakikaten çok sessiz.. 

Herkes hayat telaşına kapılmış gidiyor bende dahil..

Küçük bi ameliyat geçirdim. Çok sevdiğim bi yakınımı kaybettim. Hersey o kadar hizli gelisiyor ki..

Hayatin akisina yetisemedigim hissi oluşuyor bazen..

Bi yandan beklemedigimiz hızla akan bi zaman, diger yandan 5 yıldır hareket belirtisi dahi gostermeyen bi gercek??‍♀️

Belki de bu yüzden sudan cikmis baliklar gibi halimiz.. 

Zamana ayak uyduramayisimiz da bundan belki.. 

Herkese selamlar ve sevgiler

İyi olun, mutlu kalın..

iyi geceler mahalle?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ophelia, 8 saat önce yazdı:

Hakikaten çok sessiz.. 

Herkes hayat telaşına kapılmış gidiyor bende dahil..

Küçük bi ameliyat geçirdim. Çok sevdiğim bi yakınımı kaybettim. Hersey o kadar hizli gelisiyor ki..

Hayatin akisina yetisemedigim hissi oluşuyor bazen..

Bi yandan beklemedigimiz hızla akan bi zaman, diger yandan 5 yıldır hareket belirtisi dahi gostermeyen bi gercek??‍♀️

Belki de bu yüzden sudan cikmis baliklar gibi halimiz.. 

Zamana ayak uyduramayisimiz da bundan belki.. 

Herkese selamlar ve sevgiler

İyi olun, mutlu kalın..

iyi geceler mahalle?

Çok geçmiş olsun Sevgili @Ophelia ...Ayrıca yakınınızın mekanı cennet olsun...

Ben de zamanın nasıl geçtiğini hem anlamıyorum,zaman bazen duruyor,bazen hızlanıyor,benim de bu konuda kafam çok karışık... 

Her şey vaktini bekliyor,gecikiyorsa güzelleşiyor Sevgili @Ophelia ...

İadeniz yakın inşallah,herkes kalbinin ekmeğini yesin... 

Sus civcivlerim büyüdüler,koca tavuk ve horoz oldular,çok tatlılar.Bana iyi gelen şeyler,evlatlarım ve tavuklarım.Eskiden okul ve öğrencilerim,şimdilik tavuklarla idare ediyorum.

Güzel yürekli öğretmenim,çok teşekkür ediyorum,çok naziksiniz@Umutlu yum,mutluyum.İçimdeki umut güzel kalpli insanları gördükçe artıyor.Herseyin en güzeli sizi bulsun...

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...