İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

YÖK - Akademik Personel Forumu

Önerilen Yorum

Supernova, 17 saat önce yazdı:

iyi geceler arkadaşlar, nasılsınız ? umarım iade olan herkesin süreci yolunda gidiyordur, bekleyenler de hayırlısıyla mutlu ve haklı sona ulaşsınlar inşllh .. öypli araştırma görevlileri olarak iade süreci sonrasıyla ilgili kadronun tekrar 33a ya dönüştürülüp dönüştürülmeyeceği hususunda endişelerim vardı. bir çoğumuz da bu konuda muallaktaydık . bugün yeni atandığım üniversiteden arandım ve atama işlemlerinin tamamlandığını, tebligatı elden mi teslim alacağımı yoksa adresime yollanmasını isteyip istemediğimi sordular, ben de elden teslim alacağımı söyledim. konuşmanın sonunda öyp ile ilgili kadro durumumu tekrar sordum ve hiçbir şey yapmamın gerekmediğini, zaten öyp araştırma görevlisi olarak atandığım için 33a lı olduğumu söyledi personeldeki işlemlerimi yapan görevli. pazartesi atama tebligatımı elden teslim almak için gideceğim inşllh.  o zmn ayrıntılı durumu tekrar yazarım. bir de tebligatı aldıktan sonra fiili olarak iş başı yapmak için 10 gün süremiz vardı değil mi? yanlış hatırlamıyorsam? 

Hocam hayırlı olsun, başarılar dilerim. Verdigin bilgiler için çok teşekkürler.

686 KHK - İnceleme devam - Pasif Banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
5035, 09.01.2020 - 23:59 yazdı:

Merhaba acaba ohal sonrası ihraç ile ilgili idari dava açtınız mı actiysaniz hangi aşamada ?

İdari dava açtık. Dava YÖK ve Mahkeme arasında yazışmalar devam ediyor. Komisyon işlemlerine göre daha hızlı ilerlediği kesin, ortalama bir yıl içinde tüm süreç tamamlanıyor. 

YÖK aylık hemen hemen 20-30 arası akademik personel ihraç ediyor diye tahmin ediyorum. Kendi bünyesinde ihraç komisyonu var. 

hatırlarmısınız bilmem ama bir genelge çıkarmışlardı ihraçlar için ohal sonrasında. bu genelgeye ne üniversiteler ne de YÖK uymuyor. Benim dosyamda uyapda gördüğüm uyulması için üniversiteye yazı yazmışlar, üniversite mealen buna uyarsak kimseyi ihraç için teklif bile edemeyiz demiş. Disiplin soruşturması işlemleri için 13 ana kriter belirlemiş yök. Ancak bunlar olmasada örneğin rektörünüz bu personeli ihraç edin diyorsa kesinlikle ediyorlar. 

OHAL sonrası-Mağdur yakını

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
yolunbasinda, 2 saat önce yazdı:

İdari dava açtık. Dava YÖK ve Mahkeme arasında yazışmalar devam ediyor. Komisyon işlemlerine göre daha hızlı ilerlediği kesin, ortalama bir yıl içinde tüm süreç tamamlanıyor. 

YÖK aylık hemen hemen 20-30 arası akademik personel ihraç ediyor diye tahmin ediyorum. Kendi bünyesinde ihraç komisyonu var. 

hatırlarmısınız bilmem ama bir genelge çıkarmışlardı ihraçlar için ohal sonrasında. bu genelgeye ne üniversiteler ne de YÖK uymuyor. Benim dosyamda uyapda gördüğüm uyulması için üniversiteye yazı yazmışlar, üniversite mealen buna uyarsak kimseyi ihraç için teklif bile edemeyiz demiş. Disiplin soruşturması işlemleri için 13 ana kriter belirlemiş yök. Ancak bunlar olmasada örneğin rektörünüz bu personeli ihraç edin diyorsa kesinlikle ediyorlar.

Sizce idari mahkeme için umudunuz var mı?

Ohal sonrası

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
5035, 56 dakika önce yazdı:

Birde idari mahkeme Ankara'ya mı açılıyor ? Yaşadığımız yerden de acsbiliyormuyuz? Ankara ise diğer ohal komisyonundan red alanların dava açtıkları idari mahkemelerden birinde mı görülüyor dava?

yolunbasinda, 3 saat önce yazdı:

Birde idari mahkeme Ankara'ya mı açılıyor ? Yaşadığımız yerden de acsbiliyormuyuz? Ankara ise diğer ohal komisyonundan red alanların dava açtıkları idari mahkemelerden birinde mı görülüyor dava?

Ohal sonrası

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
5035, 54 dakika önce yazdı:

Birde idari mahkeme Ankara'ya mı açılıyor ? Yaşadığımız yerden de acsbiliyormuyuz? Ankara ise diğer ohal komisyonundan red alanların dava açtıkları idari mahkemelerden birinde mı görülüyor dava?

Birde idari mahkeme Ankara'ya mı açılıyor ? Yaşadığımız yerden de acsbiliyormuyuz? Ankara ise diğer ohal komisyonundan red alanların dava açtıkları idari mahkemelerden birinde mı görülüyor dava?

yaşadığınız yerde bulunan nöbetçi idare mahkemesine ankara daki yetkili idari mahkemeye gönderilmek üzere dava dilekçenizi verebilirsiniz.

avukatınız varsa tüm işlemi uyap üzerinden e imzalı olarak halleder.

dosyanızı siz takip edecekseniz dilekçenizi bulunduğunuz yerdeki nöbetçi idare mahkemeye yargılama harçlarını yatırarak teslim edebilirsiniz..onlar dosyanızı ankara daki ilgili mahkemeye sevkeder...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

ooo yeni iadeler var.herkese hayırlı olsun ihraç olanlar varmı hocam hala yökte çok geçmiş olsun.bende görevime başladım şimdi eski üniversiteme gidicem haftaya maaşlar ve yasal haklarımı talep etmek için o zaman dilekçemi hazırlarım burayada koyucam ama başka dilekçe yazanlar varsa  yardımcı olsun lütfen..iade sonrası yökten tebligat gelip atandığını ünvde belli olunca o ünviersite sizi ortalam bu tebligattan en geç 1 ay içinde göreve başlatıyor arkadaşlar sonra size tebliğde bulunuyorlar..doktora yaptıysanız yada master onlarıda baz alarak tüm kademe ilerlemenizi yapıyorlar bu atama yazınızı alıp eski ünvden maaş talebinde bulunun birde devlet bankalarına gidip blokelerinizi kaldırın arkadaşlar..

675, akademisyen

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
5035, 16 saat önce yazdı:

İdare mahkemesine dava ohal sonrası geçici 35. madde ile idari kararla ihraçlar kendi bulundukları ilde açıyorlar. Ohal komisyon sonrası görevli olan mahkemeler bakmıyor bu davalara. Ancak bu hafta idare mahkemesine gittim bulunduğum ilde tecrübe edinmek için. Ohal sonrası ihraç olan 5 kişinin davası vardı. diğerleri arazi davası, kamulaştırma, hes çed raporu davalarıydı. Girip mahkemede arkaya oturdum herkese açık yapılıyor duruşmalar. İharç olanlardan ikisi diyanet personeli, ikisi asker jandarma personeli, biride üniversite memurdu. hakim söz veriyor sırayla millet derdini anlatıyor. Ancak bilmiyorum bana mı öyle geldi duruşmada sanki yeni bir belge sunmuyorsanız yada karşı tarafın sunduğu birşeyi somut olarak çürütemiyorsanız sanki duruşmanın pek bir önemi yok gibi. Ancak insanlar işlerinden olmuş iftiralar ile çok duygusal sahnelerde görülebiliyor. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
5035, 17 saat önce yazdı:

Yani idare mahkemeleri bu sadece kişisel görüşüm hukuki bir durum değil. Ohal ve sonrasında idarelerin yaptığı işlemleri hukuki kılıfa sokuyorlar gibi. Yani milletin bildiği 15-16 kriter dedikleri şey varsa mahkeme de 60 tane vardır. Mahkemede sadece şunu gördüm, ohal döneminde usul, maksat gibi iptal nedenleri mahkemenin konusu değildi. Ohal sonrasında bunlarada dikkat ediyorlar. örneğin sadece rektörünüzün kanaati ile ihraç olmuşsanız. YÖK'e soruyorlar, kanaati oluşturan bilgi ve belgeler neler diye. Ancak Allahdan umudunu yalnız kafirler keser. Umudumuz var genede. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
yolunbasinda, 13 dakika önce yazdı:

Yani idare mahkemeleri bu sadece kişisel görüşüm hukuki bir durum değil. Ohal ve sonrasında idarelerin yaptığı işlemleri hukuki kılıfa sokuyorlar gibi. Yani milletin bildiği 15-16 kriter dedikleri şey varsa mahkeme de 60 tane vardır. Mahkemede sadece şunu gördüm, ohal döneminde usul, maksat gibi iptal nedenleri mahkemenin konusu değildi. Ohal sonrasında bunlarada dikkat ediyorlar. örneğin sadece rektörünüzün kanaati ile ihraç olmuşsanız. YÖK'e soruyorlar, kanaati oluşturan bilgi ve belgeler neler diye. Ancak Allahdan umudunu yalnız kafirler keser. Umudumuz var genede. 

Teşekkür ederim hepimiz için hayırlısı olsun inşallah. Umarım adalet artık tecelli eder de suçsuz herkes hayatına geri döner. Bende gelecek hafta açacağım idari davayı bir gelişme olursa yazarım. Lütfen sizlerde yazın. Selamlar

Ohal sonrası

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
5035, 2 saat önce yazdı:

Teşekkür ederim hepimiz için hayırlısı olsun inşallah. Umarım adalet artık tecelli eder de suçsuz herkes hayatına geri döner. Bende gelecek hafta açacağım idari davayı bir gelişme olursa yazarım. Lütfen sizlerde yazın. Selamlar

Hayırlısı olsun inşallah. Tüm masumlar için adalet talebimiz. Dava açarken ilk dilekçenizde varsa disiplin soruşturmanız, bilgi bulgu ve olayları mantıklı birşekilde izah ediniz. Yoksa ortalama bir dilekçe ile davayı açıp YÖK mahkemeye elindeki belgeleri yollayınca detaylı açıklamalarınızı mahkemeye yaparsınız. 

Normalde şüpheden üzerine itham edilen kişi yararlanır. Ancak durumumuzda şüpheden kurum yararlanıyor. Malesef itildiğimiz alanda olmayan şeyleri belgeleriyle ispatlamamız gerekiyor. 

Kalın sağlıcakla. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...