İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Personeli forumuna hoşgeldiniz. OHAL KHK ve/veya Kurum Kararıyla ihraç edilen Bakanlık, SGK ve bağlı kurum personelinin yardımlaşacağı, son gelişmeleri tartışabileceği forum bölümümüz hayırlı olsun.

Bölüm yöneticimiz @Esmer21 bu bölümde size yardımcı olacaktır.

Saygılarımızla

•  KHK Forum Otomatik Sistem Hesabıdır • Özel Mesaj Göndermeyinizİletişim İçin Buraya Tıklayın

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

Mrb. Arkadaşlar ben sgk da şef olarak gürev yaparken 679 khk ile ihraç edildim. Daha önce başvuruyorum.com da yazıyordum. Bu forumla yeni taniştım ve bende elimi taşın altına koymaya karar verdim. Sgk mevzuatı hakkinda sizlerden gelen sorulara kendi bilgimce ve sgk da gürevde olan arkadaşlarımla bağlantiya geçerek sizlere faydalı olmaya çalişacağım. Allah hepinizin iadesini versin...

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

(Esmer21) 679 KHK. Kurum SGK, adli idari bişey olmadı bu güne kadar. 6 mart 2022 kabul.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İŞE BAŞLAMA EYLÜL 1994 STAJ. İLK SİGORTA GİRİŞİ 26/06/1995. 1995-1999 ARASI 67 GÜN SİGORTALILIK VAR. MEMURİYETE GİRİŞ 11/10/1999. 672 MEB İHRAÇ 01.09.2016. SİGORTALI İŞE GİRİŞ 04.09.2018 TARİHİNDEN BU YANA ÇALIŞMAKTAYIM. BU İŞTEN ANLAYAN ARKADAŞLARDAN RİCA EDİYORUM. SİGORTALI ÇALIŞMAM GEREKİR Mİ EMEKLİLİK İÇİN. SİGORTADAN ÇIKIŞIMI YAPSAM VE YAŞ DOLDURANA KADAR SAĞ KALSAM YAŞ DOLUNCA EMEKLİ OLABİLİR MİYİM?

672 meb sendika istifa

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hayırlı olsun

679 YÖK 18.06.2019 KYOK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
simit, 28 dakika önce yazdı:

İŞE BAŞLAMA EYLÜL 1994 STAJ. İLK SİGORTA GİRİŞİ 26/06/1995. 1995-1999 ARASI 67 GÜN SİGORTALILIK VAR. MEMURİYETE GİRİŞ 11/10/1999. 672 MEB İHRAÇ 01.09.2016. SİGORTALI İŞE GİRİŞ 04.09.2018 TARİHİNDEN BU YANA ÇALIŞMAKTAYIM. BU İŞTEN ANLAYAN ARKADAŞLARDAN RİCA EDİYORUM. SİGORTALI ÇALIŞMAM GEREKİR Mİ EMEKLİLİK İÇİN. SİGORTADAN ÇIKIŞIMI YAPSAM VE YAŞ DOLDURANA KADAR SAĞ KALSAM YAŞ DOLUNCA EMEKLİ OLABİLİR MİYİM?

Araştırıp size bilgi vereceğim

(Esmer21) 679 KHK. Kurum SGK, adli idari bişey olmadı bu güne kadar. 6 mart 2022 kabul.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
simit, 3 saat önce yazdı:

İlk girişi 26/06/1995 sayılır. Staj başlangıç kabul edilmez. İlk girişe göre SSK dan emekli olma koşulu : 55 yaş 5750 gün ve son 1260 günü de SSK olmak zorunda. Sizin durum kısaca böyle. İnş yardımcı olabilmişimdir.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNDAN İHRAÇ EDİLENLERİN KHK'LARA GÖRE SAYILARI

672 SAYILI KHK İLE 785 KİŞİ

679 SAYILI KHK İLE 497 KİŞİ (Benim ihraç edildiğim KHK ???)

697 SAYILI KHK İLE 17 KİŞİ

696 SAYIULI KHK İLE 35 KİŞİ

695 SAYILI KHK İLE 54 KİŞİ

701 SAYIULI KHK İLE 16 KİŞİ

OLMAK ÖZERE TOPLAM 1404 KİŞİ İHRAÇ EDİLMİŞTİR.

OHAL KMİSYONU 2018 FAALİYET RAPORUNA GÖRE 100 KİŞİ İADE EDİLDİĞİ BELİRTİLMİŞ ANCAK KAÇ KİŞİNİN RED ALDIĞI BELİRTİMEMİŞTİR.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Esmer21, 25.06.2019 - 11:51 yazdı:

Mrb. Arkadaşlar ben SGK da şef olarak gürev yaparken 679 KHK ile ihraç edildim. Daha önce başvuruyorum.com da yazıyordum. Bu forumla yeni taniştım ve bende elimi taşın altına koymaya karar verdim. SGK mevzuatı hakkinda sizlerden gelen sorulara kendi bilgimce ve SGK da gürevde olan arkadaşlarımla bağlantiya geçerek sizlere faydalı olmaya çalişacağım. Allah hepinizin iadesini versin...

Sayın Esmer21, 30 aydır sgklı çalışmaktayım. Kabul yazımdan sonra işverenim işten çıkış yaptı. 

1. İşsizlik maaşı iade olana kadar alabilir iyim. 

2. Bu SGK kesintilerimi nasıl isteyebilirim

3. Birde EGM bu SGK lı dönemleri maaştan kesiyormuş. Bazı bakanlıklar Bu yola başvurmuyormuş. Ne yapabilirim. 

670 EGM. Gyapta takipsizlik. Sd kart Ad ve Mml

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
Adnan104, 6 saat önce yazdı:

Sayın Esmer21, 30 aydır sgklı çalışmaktayım. Kabul yazımdan sonra işverenim işten çıkış yaptı. 

1. İşsizlik maaşı iade olana kadar alabilir iyim. 

2. Bu SGK kesintilerimi nasıl isteyebilirim

3. Birde EGM bu SGK lı dönemleri maaştan kesiyormuş. Bazı bakanlıklar Bu yola başvurmuyormuş. Ne yapabilirim. 

Mrb.

1- Atamaniz yapilana kadar işsizlik maaşına basvurun. Atanana kadar alabilme ihtimaliniz olabilir. Kaybedeceginiz bir şey yok. Daha önce hiç böyle durumlar  yaşadığımız için kesin bir şey söyleyemiyorum.

1- İade olup göreve başladıktan sonra. Ssk lı olarak (4a) çalıştığınız dönemler için yaninda çalıştığınız işveren iptal aylık prim ve hizmet belgesi (aphb-ek9) düzenleyip bir üst yazıyla bağlı bulunduğu sosyal güvenlik merkezine başvursun. İşleme almazlarsa mahkemeye başvurursunuz. Bu konuyla ilgili kanun maddelerinide araştırıp size tekrar yazarım.

3- Her kurumda farklı uygulamalar var kimi kesiyor kimi kesmiyor ama kesenlerin kanuni bir dayanağı yok. Eğer sizden keserler ise mahkemeye başvurun kesin kazanırsinız. 

İadenizde hayırlı olsun allah bir daha böyle bir imtihan yaşattırmasın.?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...