İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Editör

Sayin adnan104, Ssk lı olarak çalışılan dönmlerin prim iadesi için bi denetmen arkadaşa sordum. Kanunda bununla ilgili net bi maddenin almadığinı ama alınma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Benim dediğim gibi SGK iptal aphb sini işleme almazsa mahkemeye verin alirsıniz diye düşünüyorum. Bende iade olsam aynı yolu izleyecegim.

(Esmer21) 679 KHK. Kurum SGK, adli idari bişey olmadı bu güne kadar. 6 mart 2022 kabul.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Teşekkürler. EGM ihraç sürelerini sisteme işlediğin de emekli sandığı olarak o zaman basit bir dilekçe ile başvursam olur...

670 EGM. Gyapta takipsizlik. Sd kart Ad ve Mml

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

Mesajlar bölümünde sorunuzu cevaplamıştım, Ancak başka arkadaşlarda faydalansın diye aşağıya kopyalayıp yapıştırdım. Ayrıca böyle bir durumla daha öce hiç karşılaşılmadığı için bir karışıklık olacak ama ileriki zamanlarda bununla ilgili bir genelge veya yönetmelikle işi çözeceklerine inanıyorum.  belkide işverenin başvurmasına gerek kalmadan siz bir dilekçeyle başvurursunuz, başvurunuza istinaden sistem üzerinden işveren hissesini işverene, sigortalı hissesinide sigortalıya iade edebilirler. Ama şuan için benim dediğim yolu deneyin.

"Merhaba! Sizin işyeri sahipleri (muhasebecileri)  ayrı ayrı çalıştığınız dönemler için iptal aphb düzenleyip SGK ya başvuracaklar. işleme alınması halinde işverenlerden kesilen primler işverene sigortalıdan (siz) kesilen primlerde sigortalıya iade edilir. yani işvereninde bu işte karı var. hatta sizden daha vazla iade alacaklar. "

(Esmer21) 679 KHK. Kurum SGK, adli idari bişey olmadı bu güne kadar. 6 mart 2022 kabul.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Peki bu işverene iade olacak kısım vergi indirimi olarak mı yoksa nakit hesaba yatarak mı olur

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

eğer SGK ya borcu varsa borcundan mahsup edilir. eğer borcu yoksa emanete alınır ve sonraki dönemlerde işverenin borcu tahakkuk ettiğinde oluşan borca mahsup edilir. ama işveren talep ederse ve talep ettiği tarihte SGK ya borcu yoksa işverene iade edilir. ( işverenin istediği bir hesaba havale edilir)

Güncelleme • • Esmer21

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bugün 1600tl gss ödedim. Allah nasip eder de göreve dönersem bunu alabilir miyim? Öyle zoruma gidiyor ki...

Ghk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Emtem iade olduktan sonra 4/c bilginiz güncellendiğinde Sgk ya dilekçe ile başvurup alabileceksiniz.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Mrb .benim esimde 672 KHK ile ihrac.SGK .ANKARA

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sgk memuru arkadaşlar acaba iade sonrası sgk kesintileri ile ilgili hukuki birikime sahipmi.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yok mu alanında uzman arkadaş  

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...