İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Hazine ve Maliye Bakanlığı Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Klarnet, 10 dakika önce yazdı:

Sabırsızlıklar bekliyoruz inşallah idaren bu iş biter?

Hepimiz Kurum Kanaatti deyip duruyoruz aslında bir devlet kurumunun kanaati olamaz uydurulan şey bizi fişleyelenlerin Kanaatleridir keşke onları açıklasalardı bizde muhatabımızı bilseydik!!!

Neyse belki bir gün öğreniriz o keser mutlaka bir gün dönecek:///

Zaten kanaat dedikleri fişleme. Anayasal suç işleniyor. 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

VDK'dan bir ret kararı kulağıma geldi. Detayları net değil, ancak bilinen kriter yok. Tahminen kurum kanaati. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 2 saat önce yazdı:

VDK'dan bir ret kararı kulağıma geldi. Detayları net değil, ancak bilinen kriter yok. Tahminen kurum kanaati. 

Hangi khk acaba biliyomusunuz

672 KHK - Maliye Bakanlığı VDK - Komisyon ret 20. İdare - Adli idari işlem yok - kriter yok 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Carlito, 2 dakika önce yazdı:

Hangi khk acaba biliyomusunuz

Detayları öğreneyim yazarım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

VDK da kurum görüşü kimden isteniyor acaba bilgisi olan varmı

ben a grubu başkanlıktan ihraç oldum daha sonra benim bağlı olduğum başkanlıktaki idarecilerin tamamı başka yerlere gitti. Ayrıca geçen aylarda duyduğuma göre 29 ildeki a grubu başkanlığı 9 ile düşürülmüş benim bulunduğum başkanlıkta kapatılanlar arasında 

672 KHK - Maliye Bakanlığı VDK - Komisyon ret 20. İdare - Adli idari işlem yok - kriter yok 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Carlito, Bir saat önce yazdı:

VDK da kurum görüşü kimden isteniyor acaba bilgisi olan varmı

ben a grubu başkanlıktan ihraç oldum daha sonra benim bağlı olduğum başkanlıktaki idarecilerin tamamı başka yerlere gitti. Ayrıca geçen aylarda duyduğuma göre 29 ildeki a grubu başkanlığı 9 ile düşürülmüş benim bulunduğum başkanlıkta kapatılanlar arasında 

Evet vdk gruplar kapandı. Oradakiler de diğer 9 gruba atandı. Benim tahminim başkanlığa soracak, başkanlık da o dönemki yönetime soracaktır. Ama sadece tahmin

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Aslında önceleri bu kurum kanaati mevzusunu istihbarat raporları fişlemeleri vs. olarak değerlendiriyordum komisyon bu gibi mahkemelerde delil sayılamayacak verileri raporunda açık açık yazamayacağından kurum kanaati olarak adlandırıyor diyordum. Ancak son zamanlarda özellikle MEB personeli arkadaşların paylaşımlarından gördüğüm gerçekten bir kurum kanaati aldıkları son çalışılan yerdeki idarecileri ile görüşüldüğü vs Bizim kurumun vereceği kurum kanaati konusunda da çok ümitli değilim maalesef 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Carlito, 46 dakika önce yazdı:

Aslında önceleri bu kurum kanaati mevzusunu istihbarat raporları fişlemeleri vs. olarak değerlendiriyordum komisyon bu gibi mahkemelerde delil sayılamayacak verileri raporunda açık açık yazamayacağından kurum kanaati olarak adlandırıyor diyordum. Ancak son zamanlarda özellikle MEB personeli arkadaşların paylaşımlarından gördüğüm gerçekten bir kurum kanaati aldıkları son çalışılan yerdeki idarecileri ile görüşüldüğü vs Bizim kurumun vereceği kurum kanaati konusunda da çok ümitli değilim maalesef 

Bizde kurum kanaati fişleme gibi bir şeye dayanıyor. Mahkeme aşamasında gönderiyorlar bu fişleri. Bu fişlerde kimin kiminle arkadaş olduğu yazıyor sadece. Başka veri yok. 

Kurum olumsuz gönderiyor. Komisyon başkanı da vdk kökenli (kontrolör) olduğundan olumsuz kanaate çok önem veriyor. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

VDKdan ihrac olanlar icin kurumdan görüş alindigini duymadim. grup baskanlarinin cogunun ihraclar hakkinda bilgisi yok. ihraclari yapan, fislemeleri degerlendiren gizli bir ekip vardi. Bu ekibi komisyona gorevlendirdiler. VDK ihraclarinin dosyalarina yine bu raportorler bakiyor. ihraclari yapanlar ile dosyaya bakanlar ayni kisiler.

adalet bekleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergideadalet, 1 saat önce yazdı:

VDKdan ihrac olanlar icin kurumdan görüş alindigini duymadim. grup baskanlarinin cogunun ihraclar hakkinda bilgisi yok. ihraclari yapan, fislemeleri degerlendiren gizli bir ekip vardi. Bu ekibi komisyona gorevlendirdiler. VDK ihraclarinin dosyalarina yine bu raportorler bakiyor. ihraclari yapanlar ile dosyaya bakanlar ayni kisiler.

Evet aynı kişiler. Grupların da haberi var. Başkanlar kefil olduklarını kurtardı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
    • Merhaba polis memuru olarak çalışırken hakkımda soruşturma açıldı ve kanser oldum. SGK Malülen emekli hakkı ve gih memuru olarak çalışma hakkı sundu. Şu anda gih memuru olarak çalışıyorum. Soruşturma devam ediyor eğer ihraç olursam Malülen emekli olabilirmiyim. Bu hakkım saklı kalıyor mu.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...