İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Hazine ve Maliye Bakanlığı Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Uğur Çolak, 20 saat önce yazdı:

@vergici672 hocam bir arkadaşım smmm sınavını davayla girmeye hak kazandı demişsiniz mahkeme kararları varmı elinizde bende dava açmayı düşünüyorum.

SMMM sınavı değil, YMM sınavına girmeye hak kazanmıştı. Aynı kurum olduğu için fark etmiyor. Ama mahkeme kararı maalesef elimde yok.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

https://www.memurlar.net/haber/914793/erdogan-in-tc-siyle-sorgulama-yapan-115-kisi-gozaltinda.html

VDK'dan da gorevde olanlar dahil 40 civarında kişi gözaltına alınmış. Masakta gorevlendirilen herkes şupheliymiş.  

@vergici672

@Klarnet

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Niksiz, 39 dakika önce yazdı:

https://www.memurlar.net/haber/914793/erdogan-in-tc-siyle-sorgulama-yapan-115-kisi-gozaltinda.html

VDK'dan da gorevde olanlar dahil 40 civarında kişi gözaltına alınmış. Masakta gorevlendirilen herkes şupheliymiş.  

@vergici672

@Klarnet

Evet haberi birkaç gündür takip ediyorum. 15 temmuz sonrası görevlendirilen personelmiş bunlar. Memurlar.net haberi kesmiş, t24deki haberde Osman Dereli üstada da alttan bir çubuk gösterilmiş gibi geldi bana. 

Haberin detayları ve savunmaları da okuyunca sanki bu gençleri yiyecekler gibi geldi. Hiç tanıdığım da yok aralarında ama yine de bu süreçlerden geçmeleri de üzdü.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir meslektaşımız ankarada kendisini işlerinde  terastan atarak intihar etmiş malesef.  Şarkıda dediği gibi "Herkesin bir derdi var durur içerisinde".

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Niksiz, 4 saat önce yazdı:

Bir meslektaşımız ankarada kendisini işlerinde  terastan atarak intihar etmiş malesef.  Şarkıda dediği gibi "Herkesin bir derdi var durur içerisinde".

Hadi be. Allah rahmet eylesin. Ne kadar bunaldı kim bilir? 

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@adil.hakveren siteye yeni üye oldum. uzun zamandır smmm olabileceğimizi çeşitli platformalar da iddia diyordum. gündem oluşturmaya çalışıyordum. gerekli desteği göremedim. Turmob a bilgi isteme yazısı gönderdim. Gelen cevapta KDK kararı ve yönetim kararı ile giremezsiniz denilmiş. Dava açmayı düşünüyorum. Sizin paylaşımlarınızı gördüm. Herhangi bir gelişme var mı? bilgi paylaşımı yaparsak hepimizin lehine olur. dayanışmadan bu işler olmaz.  

672 KHK VDK Müfettiş

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba,

672 KHK ile ihraça vmy. Ohal komisyonuna ilk gün başvurmuştum.

Mart 2019 Ohal komisyonundan red, kriter: kimse yok mu temmuz 2014te 500 tl bağış, kurum kanaati.

Aralık 2020 idare mahkemesi red: ohal komisyonunun birebir kopyalanmış hali.

(derneğin legal olup olmadığı, kurum kanaatinin hangi somut belgeye dayandığı ile ilgili hiçbir değerlendirme yok, ohal kararını aynen koymuşlar)

şuan istinaf başvuru dilekçesi idareye gönderildi süreç devam ediyor.

hali hazırda Ymm yanında denetçilik yapıyorum.

SMMM staj giriş sınavı için tesmere yazmıştım ancak KDK kararını gönderip sınava alamıyoruz demiş.

ben de KDKya başvurdum, avukatlar ile ilgili AYM kararını örnek gösterdim. Henüz sonuçlanmadı.

nisan 2021 sgs başvuruları başlıyor, başvurmayı düşünüyor musunuz?
sayın @vergici672 Bu süreçte başvuran ve sınava girebilen oldu demişsiniz, nasıl girdi? Taahhütnamede ihraç olmama şartı var, ona rağmen imzalayıp girdi mi? Şuan akıbeti nedir acaba? 

672 VMY OHAL RED, 24.İDARE RED

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
University_07, 15 saat önce yazdı:

Merhaba,

672 KHK ile ihraça vmy. Ohal komisyonuna ilk gün başvurmuştum.

Mart 2019 Ohal komisyonundan red, kriter: kimse yok mu temmuz 2014te 500 tl bağış, kurum kanaati.

Aralık 2020 idare mahkemesi red: ohal komisyonunun birebir kopyalanmış hali.

(derneğin legal olup olmadığı, kurum kanaatinin hangi somut belgeye dayandığı ile ilgili hiçbir değerlendirme yok, ohal kararını aynen koymuşlar)

şuan istinaf başvuru dilekçesi idareye gönderildi süreç devam ediyor.

hali hazırda Ymm yanında denetçilik yapıyorum.

SMMM staj giriş sınavı için tesmere yazmıştım ancak KDK kararını gönderip sınava alamıyoruz demiş.

ben de KDKya başvurdum, avukatlar ile ilgili AYM kararını örnek gösterdim. Henüz sonuçlanmadı.

nisan 2021 sgs başvuruları başlıyor, başvurmayı düşünüyor musunuz?
sayın @vergici672 Bu süreçte başvuran ve sınava girebilen oldu demişsiniz, nasıl girdi? Taahhütnamede ihraç olmama şartı var, ona rağmen imzalayıp girdi mi? Şuan akıbeti nedir acaba? 

https://mobile.twitter.com/insan_hukuk/status/1355230172564361220

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Klarnet, 3 saat önce yazdı:

bugün TESMER'den mail olarak gelen cevap:

TESMER Staj ve Sınav Birimi <staj-sinav@tesmer.org.tr>

Mon 2/1/2021 11:31 AM

teos@tesmer.org.tr;

Sayın ....

Yönetim Kurulumuzun 13.06.2019 tarih ve 72 sayılı kararı ile Kamu
Denetçiliği Kurumu'nun 24.04.2019 tarihli ve 2019/1325-S.2014 sayılı kararı
da dikkate alınarak Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması
Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameler  ve diğer kararlar ile kamu görevinden
çıkarılanların; Staja Giriş Sınavı, Staj Değerlendirmeleri, SMMM Sınavları
ve YMM Sınavlarına alınmalarının olanaklı olmadığına karar verilmiştir.

Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Temel Eğitim ve Staj Merkezi

resim hali linktedir.
https://resimyukle.xyz/i/zU5AGG

672 VMY OHAL RED, 24.İDARE RED

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar biz maliyeciler olarak hangi sebeple bu dilekçeyi yazacağız.Edinilmis bir meslek lisansım yok.Maliyeci arkadaşlarım siz nasıl başvuru yaptınız veya yapacaksiniz.En son görev yaptığımız ilemi başvuracağız?

679 gib komisyon inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...