İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Hazine ve Maliye Bakanlığı Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Aklima, 23 dakika önce yazdı:

Sayın belediyespor, (paylaştığınız kadarıyla)

Paylaşımınızdaki metne göre hakkınızda soruşturma açılmış olması gerekir. Böyle bir durum var mı? Varsa sonucu nedir. Eğer hakkınızda soruşturma açılmadıysa idare mahkemesinde bu konulardaki bütün delilleri isteyiniz. Hele ki 17/25 Aralık 2013 sonrasına ait olanlar varsa bu hususlarda işlem yapmayan sizi ikaz etmeyen, savunmanız almayan amirleriniz bu durumda suç işlemişlerdir. Açık bırakmayacak şekilde güzel bir dilekçe yazmanızı tavsiye ederim. Hele ki internet sitesine giriş olayını kurumunuz bildirmesi ilginç. İnternete açık olan bir iş yeri makinesindenmi bahsediliyor? Bilgisayara girişler kullanıcı adı ve şifresiylemi oluyordu? Yoksa herkes serbestçe oturabiliyormu? gibi pek çok soru sorulabilir ancak verdiğiniz bilgilerden dolayı yorum yapamıyorum. 

Paylaşımınızdaki bütün gerekçeler delil ve hatta bazıları canlı şahit gerektiren hususlar. Öylesine yazılabilecek ifadeler değil. Bu hususları tek tek dilekçenizde sorgulamanızı tavsiye ederim.

Neye göre soruşturma açıldığını düşünüyorsunuz çünkü Maliyeden ihraç  edilenlerin nerdeyse yüzde doksanına soruşturma açılmadı açılanlar da çok nadir.

Bu internet olayını ilk kez görüyorum bide üç yıl muhabbeti hangi tarihler dikkate alınmış.

Sohbetlere iştirak edildiğini nasıl tespit etmişler.

Hepsi o kadar soyut ki sanki Minare hazırmış da kılıfını uydurmuşlar gibi:/

Güncelleme • • Klarnet

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, Bir saat önce yazdı:

Sayın belediyespor, (paylaştığınız kadarıyla)

Paylaşımınızdaki metne göre hakkınızda soruşturma açılmış olması gerekir. Böyle bir durum var mı? Varsa sonucu nedir. Eğer hakkınızda soruşturma açılmadıysa idare mahkemesinde bu konulardaki bütün delilleri isteyiniz. Hele ki 17/25 Aralık 2013 sonrasına ait olanlar varsa bu hususlarda işlem yapmayan sizi ikaz etmeyen, savunmanız almayan amirleriniz bu durumda suç işlemişlerdir. Açık bırakmayacak şekilde güzel bir dilekçe yazmanızı tavsiye ederim. Hele ki internet sitesine giriş olayını kurumunuz bildirmesi ilginç. İnternete açık olan bir iş yeri makinesindenmi bahsediliyor? Bilgisayara girişler kullanıcı adı ve şifresiylemi oluyordu? Yoksa herkes serbestçe oturabiliyormu? gibi pek çok soru sorulabilir ancak verdiğiniz bilgilerden dolayı yorum yapamıyorum. 

Paylaşımınızdaki bütün gerekçeler delil ve hatta bazıları canlı şahit gerektiren hususlar. Öylesine yazılabilecek ifadeler değil. Bu hususları tek tek dilekçenizde sorgulamanızı tavsiye ederim.

17/25 sonrası hiç bir cacık yok. 2014-2015-2016 yıllarında devamlı turnedeydim. Turne görevlendirmelerinin hepsinin belgesi var. Düzenli olarak toplantılara katılmayı bırak, düzenli olarak eşimin yüzünü göremiyordum. Zaten elle tutulur bir belge, ifade olsa beni istiklal mahkemelerinde yargılarlardı. Hakkımda soruşturma açıldı, 2008 yılında üye olduğum bir dernekle ilgili, dernek 2014/6. ayında fesh etti. KHK ile kapatılmadı. Bu soruşturma sonucunda KYOK aldım, kyokta baylock, olmadığı, bank asya olmadığı, fetö havuz sorgulamasının temiz olduğu yazıyor.

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
belediyespor, 3 saat önce yazdı:

17/25 sonrası hiç bir cacık yok. 2014-2015-2016 yıllarında devamlı turnedeydim. Turne görevlendirmelerinin hepsinin belgesi var. Düzenli olarak toplantılara katılmayı bırak, düzenli olarak eşimin yüzünü göremiyordum. Zaten elle tutulur bir belge, ifade olsa beni istiklal mahkemelerinde yargılarlardı. Hakkımda soruşturma açıldı, 2008 yılında üye olduğum bir dernekle ilgili, dernek 2014/6. ayında fesh etti. KHK ile kapatılmadı. Bu soruşturma sonucunda KYOK aldım, kyokta baylock, olmadığı, bank asya olmadığı, fetö havuz sorgulamasının temiz olduğu yazıyor.

İdare mahkemesi aşaması baya eğlenceli olacak o zaman. Çok merak ediyorum kurumunuz bu ifadeleri nasıl ispatlayacak. İşlem yapmamış olmasını nasıl izah edecek. Herkese nasip olmaz böyle bir dosya. Geçmiş olsun.

Güncelleme • • Aklima

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

VDK'da büyük mükelleflerden dönen yok. A grubundan en az 30  kişi vardır. Maliye Bakanından ve VDK Başkanından haksız ihraçlara el atmasını bekliyoruz. Yüzlerce dosya kurumun diretmesi nedeniyle bekletiliyor. 

adalet bekleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergideadalet, 2 saat önce yazdı:

VDK'da büyük mükelleflerden dönen yok. A grubundan en az 30  kişi vardır. Maliye Bakanından ve VDK Başkanından haksız ihraçlara el atmasını bekliyoruz. Yüzlerce dosya kurumun diretmesi nedeniyle bekletiliyor. 

Evet aynen böyle. Büyük mükellefler resmen kurumun inadı yüzünden bekliyor. Reddedilen dosyalardan idare mahkemesine başvurulanların Bakanlık savunmaları o kadar komik ki...

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergideadalet, 3 saat önce yazdı:

Bu teyitli bir bilgi mi yoksa şahsi yorumunuz mu?

Kurumun direndiğini duymuştum hatta bu nokta da referans olayı devreye girince olay çözülüyormuş!

Üç yıldır bekliyoruz inşallah bu saatten sonra bir sürprizle karşılaşmayız.

A grubunda dönen arkadaşların çoğu başladı Bcç de durum nedir bilmiyorum.

vergici672, 51 dakika önce yazdı:

Evet aynen böyle. Büyük mükellefler resmen kurumun inadı yüzünden bekliyor. Reddedilen dosyalardan idare mahkemesine başvurulanların Bakanlık savunmaları o kadar komik ki...

Em çık merak ettiğim o şunu demiş bu şöyle diyor o yüzden iltisakli ve irtibatlıymış bla bla...

Bu soyut ifadeleri nasıl açıklıyorlar!

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

BCÇ'nin işi zor... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaslar suanda VDK yonetimi eski denetmelerde oldugu icin kendi meslek gruplarina oncelik veriyor olabilirler. Ancak ilk zamanlarda buyuk olcekli mukelleflerden bir kisinin dondugunu biliyorum..

679 KHK • Maliye • Bylock • ID İçerik Yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@ibrhmctn Kimseye öncelik verdikleri yok şimdilik sadece bekletiyorlar bizi belki bişeyler daha çıkar da Redde bir gerekçemiz olur mantığındalar.

Başka bakanlık personeli olsaydık şimdiye dek çoktan dönmüştük nerdeyse EGM ve TŞK personeli ile eşdeğeriz şimdilik o yüzden dokuz düşünüp bir karar veriyorlar bize?

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

-Komisyon ve komisyonla ilişki içinde olan Maliye bürokratları, Allahtan korktuklarından daha çok, yukarılardan korkuyorlar. Yoksa o ellerindeki gerekçe dedikleri saçmalıklarla, insanlara ret verilmez. 

-Aynı odada çalıştığı kişiyi, halen görevde olan kişileri, sosyal çevre diye gösterip, buna dayanıp ret verme işinin başka anlamı olamaz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @The Oracle hocam işveren geçmiş çalışma bilgilerinize ulaşamıyor merak etmeyin siz soylemedikce onlar tespit edemez. Ben de bazı yerlerde söyledim bazı yerlerde söylemedim. Söylediğim yerlerde sıkıntı yapmadi. Özel sektörde işveren işine bakar. Zaten artik herkesin çevresinde illaki tanıdığı bir KHK li tanıdığı ya da yakını var.  
    • @The Oracle hocam öncelikle merhabalar; Benim ilk  SGK 4/A kaydım devlete oldukça çok miktarda borcu olan bir özel kurum tarafından yapıldı. İlk sigorta kaydım 1 temmuz 2019 da yapılmış dün baktım. Toplamda 3 kurumda SGK kaydım var.Durumu 1 i önceden biliyordu. Diğer 2 sine zamanla ben söyledim. Açıkçası yapılan işten memnun olunca işverenler/ IK / Muhasebe departmanı bu konuyu çok önemsemiyor. Hatta birisine gittim özellikle sordum öyle bir KHK ile kodlama çıkmıyor demişti. Ben SGK konusunda zorlukla karşılaşmadım. KHK lı olduğunuzu söylemenize gerek yok. Sigorta bildirimi yaparken çıkacağını zannetmiyorum çünkü sizde 4/A hanesi boş. ( Daha önceden özel sektörde çalışmadıysanız boş olmalı ) 4/C ye de onlar erişemeyeceğine göre içiniz rahat olsun.
    • Değerli arkadaşlar öncelikle hepinize iyi günler. Daha önceden bilgi edinmek istediğim bu konu hakkında farklı meslek gruplarını ilgilendiren sorular sorulduğunu ve forumda birçok cevap verildiğini biliyorum ama acaba son durum nedir diye tekrar sormak istedim. İhraç edildiğim Ocak 2017' den itibaren çalışıyorum ama SGK kaydım yok ve maalesef işyeride kayıt yapmaya yanaşmıyor. Bunun böye devam edemeyeceğine geçte olsa karar verdim ve sigorta kaydı olacak şekilde iş aramaya başladım. Bazı işyerlerine görüşme için gittiğimde KHK' lı olduğumu söylemedim. Söylesem muhtemelen baştan reddecekler. Herhangi bir işyerine KHK' lı olduğumu söylemeden girsem acaba sigorta bildirimi veya kaydı yaparken bu bilgiler gözüküyor mu? Net bir bilgisi olan varsa cevap verebilirse sevinirim. İş yerine girersem tabiri caizse sonradan papaz olma ihtimalimiz var. :(( Maalesef toplum hala bu konuda bilgisiz ve duyarsız.
    • geçmiş olsun bende aynı durumdayım halledebildiniz mi bende dilekçe aramaktayım fazla zamanım kalmadı eğer başvurduysanız bana da izah edermisiniz hangi adımları gerçekleştirdiniz  
    • :) Merhaba kimse de yorum yapmamış bence umutlanmalıyız geçen her gün bizim lehimize işliyor; siyasi gelişmeler de bizim için olumlu bana göre; davalarımız siyasi sonuçta hukuki olsaydı bunları konuşmuyorduk
  • Yeni Oluştur...