İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

MSA

dilekçe KHK İhraçları İstinaf İtiraz Dilekçesi - 3

Önerilen Yorum

ANKARA (    ) İDARİ DAVA DAİRESİ BAŞKANLIĞINA

Sunulmak Üzere

ANKARA (    ) İDARE MAHKEMESİ BAŞKANLIĞINA

İSTİNAF BAŞVURUSU

YAPAN DAVACI                : Başvuruyu yapan kişinin adı soyadı veya başvuruyu yapan kurumun unvanı

DAVALI                                :  Dava açılan kurum

BAŞVURU KONUSU          : Ankara (    ) İdare Mahkemesi’nin E:…./… ve K:…./…. Sayılı kararının bozulması talebidir.

AÇIKLAMA ve

YASAL MEVZUAT             :

Dava konusu edilen işlemin davacının menfaatini nasıl etkilediği,

İşlemin hangi sebeplerle iptal edilmesi gerektiği teferruatıyla

İşlemin hangi mevzuatın, hangi maddesine ve ne şekilde aykırı olduğunun belirtilmesi

SONUÇ                                  : Ankara (    ) İdare Mahkemesi’nin E:…./… ve K:…./…. Sayılı kararının bozulmasına, yargılama giderlerinin davalı idareye yükletilmesine karar verilmesini arz ederim. …/ …/2017

İsim, Soyisim

İmza

EKLER:

1-    İstinaf dilekçesine eklediğiniz belgeleri sıralı olarak yazınız.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:

1.   Dilekçeler; biri dosyada kalacak ve diğerleri de karşı tarafa tebliğ edilecek şekilde çoğaltılmalıdır.

2.   Mahkemeye verilen dilekçelerde avukat tarafından açılan davalarda baro pulu yapıştırılmış vekâletnamenin dilekçeye eklenmesi gerekmektedir.

3.   Dilekçelerde Duruşma talebi varsa, bu talebin dilekçenin görünür bir yerine ve belirgin olarak yazılması gerekmektedir.

4.   Veznede, yalnızca harç tahsilâtı, posta pulu gideri, dosya ile ilgili istenen diğer tahsilâtlar ve dosya gömleği tahsilâtı yapıldığının, veznenin bunun dışında bir yetki ve görevi bulunmadığının bilinmesi,

5.   Yürütmenin durdurulması talep edilirken 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanununun 27/3. maddesinin dikkate alınması.

6.   Açılmış veya açılacak her türlü davada, davacı veya avukatı dışındaki kişilerin, dosyalar üzerinde herhangi bir işlem yapabilme yetkilerinin bulunmadığının da gözden uzak tutulmaması gerekmektedir.

İşlemlerin daha hızlı ve aksamadan yürütülebilmesi için yukarıda belirtilen hususlara dikkat edilmesi büyük önem arz etmektedir.

1 İstinaf Dilekçesi - Ankara Örnek.doc

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...