İçeriği gör
Güneşzag

İhraç sonrası TSK da diploma iptal mi oluyor

Önerilen Yorum

Eşim OHAL sonrası hvkk ihraç oldu idare mahkemesine iptal davası açtık bu süreçte özel sektörde bi işe girme durumu söz konusu diploma istiyorlar fakat e devlette diploması gözükmüyor diploması iptal mi oldu zaten ihraç olduğunu biliyor işe gireceği yer sedece aldığı dersleri göstermek için diploması lazım nereden bulabiliriz acaba?? 

OHAL sonrası ihraç ankara 12.idare mah 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Diplomayı iptal edebilmeleri için eğitimle ilgili olumsuz bir durum tespit edilmeli. Olayda böyle bir şey olmadigindan diploma iptal edilmemiştir. Eğer iptal durumu varsa ona ayrı bir dava açılması gerekir. Hangi okul ise oradan ders durumunu gösterir belge ve diploma örneği alınabilir. 

.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

E devlette bulunmamaktadır yazıyor neden gözükmüyodur acaba?? Okula ulaşmamız biraz zor malum zaten ihraç olduğu için pek adam akıllı cevap veren bulamıyoruz aradığımızda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

https://www.turkiye.gov.tr/ yuksekogretim-mezun-belgesi-sorgulama

Adresinden şimdi kontrol ettim. 3 diplomamda görünüyor.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

OHAL sonrasında yapılan kamudan çıkarma işlemleri 31 temmuz 2018 tarihinde resmi gaztede yayınlanan 7145 sayılı kanuna göre yapılıyor. http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/07/20180731-1.htm (mevzuat bilgi sisteminde gelenin içi boş olduğu için bu linki verdim.)

Personel hakkında tesis edilecek işlemler bu kanunda 26 maddeye göre yapılmaktadır. O maddede ise yaptırımlar olarak; 

...Bu fıkraya göre görevlerine son verilenlerin silah ruhsatları, gemi adamlığına ilişkin belgeleri ve pilot lisansları iptal edilir ve bu kişiler oturdukları kamu konutlarından veya vakıf lojmanlarından on beş gün içinde tahliye edilir. Bu kişiler özel güvenlik şirketlerinin kurucusu, ortağı ve çalışanı olamaz.

....fıkraları uyarınca haklarında işlem tesis edilenler uhdelerinde taşımış oldukları büyükelçi, vali gibi unvanları ve yüksek mahkeme başkan ve üyeliği, müsteşar, hâkim, savcı, kaymakam ve benzeri meslek adlarını ve sıfatlarını kullanamaz ve bu unvan, sıfat ve meslek adlarına bağlı olarak sağlanan haklardan yararlanamaz.

yukarıdaki iki madde var. Ayrıca e-devlette YÖK altında sadece diplomanız olduğu görünüyor ve buna dair bir belge alabiliyorsunuz. Aldığınız dersler görünmüyor. Bahsettiğiniz dersler yanlış bilmiyorsam diplopmayla birilikte verilen transkript isimli belgede yer alıyor.

Ancak bazı üniversitelere ait transkript sorgulama linkleride var.

Önemli olan husus kamu görevinden ilişiğinizin kesilmesi konusunda tabi olduğunuz kanun gereği yada TSK mensubu olmanız nedeniyle diplomanız iptal edilmiyor.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yaptırımlarla ilgili olarak yazmayı unuttuğum ilk madde;

...bu fıkranın birinci paragrafı uyarınca görevine son verilenler bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemez, doğrudan veya dolaylı olarak görevlendirilemez; görevinden çıkarılanların uhdelerinde bulunan her türlü mütevelli heyet, kurul, komisyon, yönetim kurulu, denetim kurulu, tasfiye kurulu üyeliği ve sair görevleri de sona ermiş sayılır. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 8 dakika önce yazdı:

Yaptırımlarla ilgili olarak yazmayı unuttuğum ilk madde;

...bu fıkranın birinci paragrafı uyarınca görevine son verilenler bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemez, doğrudan veya dolaylı olarak görevlendirilemez; görevinden çıkarılanların uhdelerinde bulunan her türlü mütevelli heyet, kurul, komisyon, yönetim kurulu, denetim kurulu, tasfiye kurulu üyeliği ve sair görevleri de sona ermiş sayılır. 

Teşekkurler cevapladığınız için yukarıda belirttiğiniz gibi kamuda aynı mesleğini sürdürmesine olanak yok zaten ama işte özelde çalışacağı yer yinede bilgisinin olduğu bölümün belgelerini istemişti bizde bulamadık, dediğiniz gibi e devletten bakıyoruz "Kayıt bulunamadı. Mezun iseniz mezun olduğunuz üniversitenin öğrenci işleri dairesine başvurarak YOKSIS kaydını yaptırınız" yazıyor hava astsubay myo mezunu orada kapatıldı nasıl ulaşabiliriz ki öğrenci işlerine

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Güneşzag, 3 dakika önce yazdı:

Teşekkurler cevapladığınız için yukarıda belirttiğiniz gibi kamuda aynı mesleğini sürdürmesine olanak yok zaten ama işte özelde çalışacağı yer yinede bilgisinin olduğu bölümün belgelerini istemişti bizde bulamadık, dediğiniz gibi e devletten bakıyoruz "Kayıt bulunamadı. Mezun iseniz mezun olduğunuz üniversitenin öğrenci işleri dairesine başvurarak YOKSIS kaydını yaptırınız" yazıyor hava astsubay myo mezunu orada kapatıldı nasıl ulaşabiliriz ki öğrenci işlerine

Bence YÖK' ü arayarak daha hızlı bilgiye ulaşabilirsiniz. Yinede soruşturayım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 5 dakika önce yazdı:

Bence YÖK' ü arayarak daha hızlı bilgiye ulaşabilirsiniz. Yinede soruşturayım.

Teşekkürler 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Güneşzag BEN DE HvKK İHRAÇIM. ÖSYM DE EĞİTİM BİLGİLERİMDE GÖRÜNMÜYORDU MEZUNİYET BİLGİLERİM. MSÜ'Nİ ARADIM ORADAN HAVA ASTSB MYO YU ARAMAMI SÖYLEDİLER SONRA ASTSB MYO YU ARADIM VE ORADAKİ EĞİTİM BİLGİLERİMİN ÖSYM DE GÖRÜNMEDİĞİNİ BELİRTTİM. TMM HALLEDECEĞİZ DEDİLER 1BUÇUK 2 HAFTA SONRA BİLGİLERİN KAYIT OLUR DEDİLER. DEDİĞİ GİBİ 2 HF. SONRA BAKTIM EĞİTİM BİLGİLERİM GELMİŞTİ ÖSYM SAYFAMA. E DEVLETTE NEDİR ? NASIL OLUR ONU BİLMİYORUM ŞAHSEN.

701 KHK - ret - sohbet - mahkeme başvuru aşamasında

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...