İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

Canimmeslegim

Emniyet md.maas

Önerilen Yorum

Emniyet polis ihrac red ve tazminat vermediler mahkemeyi kazandik ancak 2.5 polis olmadan once primleri iptal etmisler ve maas dustu otamatikman simdi boyle yasiyan varmi ne yapmak gerek mahkemeye mi verelim kazandigimiz primler ve birlestirme bosa mi gitti simdi devrelerim bilgisi olan varmi selamlar

Polis memuruyum 701 OHAL red beraat karar var ssuclama ea

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sanırım telefondan yazıyorsunuz tam anlaşılmıyor.

Birleştirme yaptığınız için tazminat vermedik dedilerse olay şöyle oluyor. Mahkemeye gidebilirsiniz. Mahkeme emekli sandığında geçen gün sayısına bakıyor bu sayı emekliliğiniz için yeterliyse tazminatın bağlanmasına hükmediyor. Yok yetmiyorsa tazminat alamıyorsunuz. Ama bu hakkınız öldü demek değil. İlerde geri döndüğünüzde hepsini alırsınız.

SGK kamu görevinden çıkarılanlarda prim birleştirmesi varsa ayak diriyor. Ama mahkemeler 4c altındaki süreniz emeklilik için yeterliyse tazminata hükmediyor. İnternette çok karar var bununla ilgili.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 18.07.2019 - 09:57 yazdı:

Sanırım telefondan yazıyorsunuz tam anlaşılmıyor.

Birleştirme yaptığınız için tazminat vermedik dedilerse olay şöyle oluyor. Mahkemeye gidebilirsiniz. Mahkeme emekli sandığında geçen gün sayısına bakıyor bu sayı emekliliğiniz için yeterliyse tazminatın bağlanmasına hükmediyor. Yok yetmiyorsa tazminat alamıyorsunuz. Ama bu hakkınız öldü demek değil. İlerde geri döndüğünüzde hepsini alırsınız.

SGK kamu görevinden çıkarılanlarda prim birleştirmesi varsa ayak diriyor. Ama mahkemeler 4c altındaki süreniz emeklilik için yeterliyse tazminata hükmediyor. İnternette çok karar var bununla ilgili.

X

Yok guzel insan ikrami aldik ama meslekten once birlestirmeleri ikramiye kazaninca memuriyetten onceki 1.6 ay 835 gunu iptal prim gunler dusurmus bunlar almak icin ornek dava dilekcesi bulamadim eger bulursan enes4565@hotmail.com gondere bilirmisin selamlar

Polis memuruyum 701 OHAL red beraat karar var ssuclama ea

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...