İçeriği gör
azd07

Milli Eğitim Bakanlığı İadeleri Forumu

Önerilen Yorum

Aleon Delon, 07.06.2020 - 10:06 yazdı:

Herkese merhaba, bir konuda yardımına ihtiyacım var. MEB de iade olan arkadaşlara yer seçme hakkı verildi mi acaba?suan bize verilmedi. Eski çalıştığım ilçenin başka bir okuluna verdiler . Ben ilçede değilim il merkezindeyim. Antalya da. Buraya verirler mi? Şimdiden tesekkurler

Okul tercihi yaptırılmıyor genelde. il mem boş kadrolara ve ikamet adresine yakınlığına göre bir okula atıyor.

672 KHK RET sendika çocuğu okula gönderme..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

22 mayıs da komisyonun iade kararını gördüm.

normalde 2 haftaya dönüş olur dediler ama korana hikayesine bizi ancak 16 haziranda il milli eğitimden aradılar. 

ilçe tercihi sundular bizde eski ilçemizi istedik bir hafta sonra kendi ilçemize geldik

ama okul için bir tercih hakkı vermediler.

temmuzun 20 sinde sanırım tercihler varmış o zaman tercih yaparsınız dediler.

çoğu arkadaşın da dediği üzere sadece maaş veriyorlar bunun içinde de asgeri geçim indirimi de yok.

ek ders, eğitim ödeneği, promosyon tabiki birde yasal faiz bunlar yok.

bu da yaklaşık 100 bin liralık bir kayıp. 

bunu da mahkeme yoluyla almayı deneyeceğiz.

örnek bazı kararlar var lehimize ama denemeden bilemeyeceğiz.

dönen herkese hayırlı olsun dönemeyenler de en kısa zamanda dönerler

689 KHK - RET - BANKA - DERNEK - CİHAN MEDYA - 21. İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
barlok, 6 saat önce yazdı:

22 mayıs da komisyonun iade kararını gördüm.

normalde 2 haftaya dönüş olur dediler ama korana hikayesine bizi ancak 16 haziranda il milli eğitimden aradılar. 

ilçe tercihi sundular bizde eski ilçemizi istedik bir hafta sonra kendi ilçemize geldik

ama okul için bir tercih hakkı vermediler.

temmuzun 20 sinde sanırım tercihler varmış o zaman tercih yaparsınız dediler.

çoğu arkadaşın da dediği üzere sadece maaş veriyorlar bunun içinde de asgeri geçim indirimi de yok.

ek ders, eğitim ödeneği, promosyon tabiki birde yasal faiz bunlar yok.

bu da yaklaşık 100 bin liralık bir kayıp. 

bunu da mahkeme yoluyla almayı deneyeceğiz.

örnek bazı kararlar var lehimize ama denemeden bilemeyeceğiz.

dönen herkese hayırlı olsun dönemeyenler de en kısa zamanda dönerler

Hocam hangi ildesiniz? Ben istanbul ve 1 temmuzda gördum , acaba ne zmn ararlar şehir dışındayım elim telefonda bekliyorum bir haber...okulumda acik varmiş umarım evime 10 mt uzakliktaki okuluma dönerim hayirlisiyla.

672 KHK-adli islem yok- 30  ay sendika-kurum görüşü olumlu eylul 2019 -1 Temmuz KABUL kararını sistemde görme

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Henüz kabul yazısı gördüğüm filan yok, bir nevi dereyi görmeden paça sıvama ama merak ettiğimden soruyorum nacizane... Şu an baba ocağında A şehrinde ikamet ediyorum, kaydım, herşeyim burada. Ama ihraç edildiğimde başka bir B şehrindeydim. Sorumu anlamışsınızdır (Leb demeden 19 diyenler parmak kaldırsın ?) İnşallah geri dönüşüm olursa A iline mi döndürüyorlar B iline mi? 

Güncelleme • • SAITAMA

686 - MEB - KESK - inceleme devam... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

11 Mayıs kabul kararı gördüm henüz tebliğ edilmedi bu kadar geç mi geliyor kararname acaba

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar 10 Eylül de kabul kararımı gördüm 13 gündür arayan soran yok ilçe MEB i aradım onlara kararım ulaşmamış  bu dirum normalmidir sizce lütfen bilgilendirimisiniz

Şimdiden teşekkürler

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Umutlu, 16 saat önce yazdı:

Arkadaşlar 10 Eylül de kabul kararımı gördüm 13 gündür arayan soran yok ilçe MEB i aradım onlara kararım ulaşmamış  bu dirum normalmidir sizce lütfen bilgilendirimisiniz

Şimdiden teşekkürler

Hayırlı olsun hocam kararnameniz ilçeye değil önce ile gelir il MEB arayın 

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Musa Erkmen, 3 saat önce yazdı:

Hayırlı olsun hocam kararnameniz ilçeye değil önce ile gelir il MEB arayın 

Tamam teşekkürler

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@umutlu bende 10 Eylül kabul kararımı gördüm.MEB gittim  sordum kabul kararım bakanlık tan gelmiş.10 güne belli olur sizi ararız dediler.

672 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yüce, 8 saat önce yazdı:

@umutlu bende 10 Eylül kabul kararımı gördüm.MEB gittim  sordum kabul kararım bakanlık tan gelmiş.10 güne belli olur sizi ararız dediler.

Hayırlı olsun hocam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
    • Merhaba polis memuru olarak çalışırken hakkımda soruşturma açıldı ve kanser oldum. SGK Malülen emekli hakkı ve gih memuru olarak çalışma hakkı sundu. Şu anda gih memuru olarak çalışıyorum. Soruşturma devam ediyor eğer ihraç olursam Malülen emekli olabilirmiyim. Bu hakkım saklı kalıyor mu.
    • Sayın The Oracle; 2017- 2023 arasında KHK' lı ve sigortalı olarak özel hastanelerde çalıştım. Kasım 2023' de memuriyete döndüm. SGK' dan çakışmalı hizmet nedeniyle adıma yatan sigorta primlerini geri istedim. ( Foruma genel not: Üniversite geriye dönük maaşlarımı verdi. Döner sermaye, ek ders ve promosyonları, nöbet ücretlerini vermedi. Bunlar için dava açtım. SGK almış olduğum emekli maaşlarımın üniversitece geri alınarak SGK' na iadesini istedi. Üniversite emekli ikramiyemi geri almak için beni  icraya verdi. Tüm arkadaşlarımın bu tatlı dertlerle uğraşacağı günleri en kısa zamanda görmelerini dilerim.)
    • Emeklilik yaş haddini dolduran  KHKlıların durumu ne olacak? Herkese hayırlı akşamlar, Bundan 15 gün kadar önce  “ Yaş Haddini dolduranların durumu ?”       başlığıyla aşağıdaki içeriği iletmiştim. Gönderdiğim içerikle ilgili herhangi bir yorum, bir cevap olarak herhangi bir şey göremediğim için  bir kez daha buraya bırakmak istedim. Umarım çok alakasız bir konu değildir.  Kendimle alakalı birkaç hususu aşağıda kısaca ifade etmek istiyorum: 672-MEB.                                                                                                           Durumum: Adli işlem yok (Emniyette alınan bir ifadeden sonra hakkımda savcılığın  verdiği KYOK kararı var). En son Aralık 2022 de yaptığım BİMe istinaf başvurum 16 aydır beklemede, herhangi bir hareket yok. OHAL Komisyonunda 27 ay, yine İdare mahkemesinde 28 aydan fazla bekletilerek RET kararları verildiği için ve on altı aydır istinaf dilekçem BİM de hareketsiz bekletildiği için bu zamanlara kaldık.                                                                                                                                                                                                                                                                                     Kriterler: Sendika -Dernek-Medya-Kimse Yokmu.. 2017 Mart ayından bu yana emekliyim. Fakat emekli ikramiyesi alamadım, Emekli  Sandığı hizmetim 25 yıldan 3 ay eksik olduğu için. (9 yıla yakın SSK lı olarak özel okullarda öğretmenliğim oldu.) İki yıl önce oğlumu evlendirdim. İki aylık bir kız torunum var. Hayatıma yaşama sevinci katan, beni  mutlu eden bir vetire, bir gelişme olduğu için torunum olduğundan sözetme ihtiyacı hissettim . Çok şükür Emekli maaşım eşimle beraber geçinip gitmeye yetiyor şu an.. Fakat yaşım ilerledi. Emeklilik YAŞ HADDİM DOLDU. Yani farz-ı muhal İade olsam bile çalışmam yasal olarak mümkün olmayacak, iadenin benim için fazla bir anlamı olmayacak gibi. Bölge  İdare  Mahkemesinin değerlendirmesinin RET olması durumunda, Danıştayın olumlu veya olumsuz kararlarını, sürecin olumsuz devam etmesi durumunda AYM başvuru safhasını beklemekten başka yapabileceğimiz yada yapmamız gereken  bir şeyler var mıdır bu safhada diye (Tabii ki bütün bu aşamaları tamamlamaya yetecek bir ömrü Allah lutfederse ) sorular sormak isterim cevap verebilecek veya yorum yapabilecek olan  arkadaşlara..  (AİHM’nin Yüksel Yalçınkaya kararından sonra EK BAŞVURU yapmamın bana bir getirisi olabilir mi diye sormaya gerek bile duymadım-Çünkü bir yararı olmaz diye düşünüyorum.)                                                                                                             Yoksa biteceğe benzemeyen bu sıkıntılı süreçleri, davalarımızı; çocuklarımıza, torunlarımıza negatif anlamlar yüklü bir miras olarak bırakmak, devretmek zorunda mı kalacağız..? Ya da biz bu dünyadan göçünce bu davalar, bu mahkemeler ve süreçler bizimle beraber kapanacak mı? Şu an için hiçbir öngörüde bulunamıyorum. Siz ne dersiniz? Ya da diyecek sözü olanlar var mıdır arkadaşlar arasında? Forumu düzenli olarak takip edemesem de Foruma ellerinden geldiğince, değerli yorumlarıyla, görüşleriyle, bilgileriyle, tecrübeleriyle katkı veren, rehberlik yapan, yardımcı olmaya çalışan çok güzel gönüllü arkadaşlar olduğunu biliyorum. Hepsine, hepinize çok teşekkürler ediyorum, yüreklerine sağlık diyorum. Avukatım olmadığından başvuru süreçlerinde dilekçelerimi hazırlarken bu arkadaşların katkı ve önerilerinden yararlandığımı ve özellikle bu arkadaşlara teşekkür borçlu olduğumu burada belirtmek isterim. Bu sıkıntılı sürecin hepimiz için herkes için en kısa sürede bitmesini gönülden diliyorum ve istiyorum.  Allah hepimizin yardımcısı olsun.      17/04/2024 
  • Yeni Oluştur...