İçeriği gör
azd07

Milli Eğitim Bakanlığı İadeleri Forumu

Önerilen Yorum

Yüce, 13 saat önce yazdı:

@umutlu bende 10 Eylül kabul kararımı gördüm.MEB gittim  sordum kabul kararım bakanlık tan gelmiş.10 güne belli olur sizi ararız dediler.

Hayırlı olsun hocam o telefon için gözüm sürekli teldeydi:)

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben de bugün İl MEB i aradım karar gelmiş yoğunluk varmış 10 gune kadar belli olur dedi

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kıymetli @Aklima ve @vergici672 hocalarım sizlerden bir ricam olacak yanıtlarsaniz sevinirim

İl emrine atandım kabul kararım okuluma gelmiş ben çağırıp karanamemi verdiler il MEB beni farklı bir okula atamış ama memurlar nette geriye dönük haklarımizla ilgili şöyle bir bilgiye rastladim

"Öğretmen eğer ihraç edildikten sonra görev yerine bir başka öğretmen atanarak normu doldurmuş ise göreve geri iade edilen öğretmen eski görev yerine atanıp oraya yeni atanan öğretmen bir başka yere atanmalıdır. Kısacası öğretmen eski normuna geri verilmedir." 

Bu konuyla ilgili resmi bir yazı var mı 

Müdür bey boyle bir resmi yazı var ise dilekçeyle müracaat yapın dedi.

Şimdiden teşekkürler

Güncelleme • • Umutlu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Umutlu, 30.09.2021 - 15:36 yazdı:

Kıymetli @Aklima ve @vergici672 hocalarım sizlerden bir ricam olacak yanıtlarsaniz sevinirim

İl emrine atandım kabul kararım okuluma gelmiş ben çağırıp karanamemi verdiler il MEB beni farklı bir okula atamış ama memurlar nette geriye dönük haklarımizla ilgili şöyle bir bilgiye rastladim

"Öğretmen eğer ihraç edildikten sonra görev yerine bir başka öğretmen atanarak normu doldurmuş ise göreve geri iade edilen öğretmen eski görev yerine atanıp oraya yeni atanan öğretmen bir başka yere atanmalıdır. Kısacası öğretmen eski normuna geri verilmedir." 

Bu konuyla ilgili resmi bir yazı var mı 

Müdür bey boyle bir resmi yazı var ise dilekçeyle müracaat yapın dedi.

Şimdiden teşekkürler

Sayın Umutlu,

7075 sayılı kanunda "Kamu görevine iade edilmesine karar verilenlerin eski kadro veya pozisyonuna atanması esastır" ibaresi geçmektedir. Kadro konusu bir yana sizin ilişiğinizin kesildiği okula atamanızın yapılması gerekmektedir. 7075 sayuılı kanunun bir başka yerinde de "İlgililerin kamu görevinden çıkarılmasına ilişkin kanun hükmünde kararname hükümleri, bu fıkrada belirtilen kişiler bakımından tüm hüküm ve sonuçlarıyla birlikte ortadan kalkmış sayılır" Yani siz hiç kamu görevinden çıkarılmadınız. Dolayısıyla bu konuda resmi bir yazıya ihtiyacınız yok. İdare sizi başka bir yere atayarak , kendisinden kaynaklanan hatanın halen devamına neden olmaktadır. Dilekçeyle bu durumu belirterek mevcut durumunuzda 7075 sayılı kanun gereğince kamu görevinden hiç çıkarılmamış durumda olduğunuzdan hakkınızda işlem yapılan ... KHK öncesindeki okulunuz ve kadronuzda görev yapmak istediğinizi mevcut uygulamanın şahsınız açısından sürgün mahiyetinde olduğunu ve idarenin kanuna rağmen keyfi hareket ettiğini ve şahsınızı mağdur etmeye devam ettiğini konuyla ilgili gerek idare ve gerekse ilgililer hakkında yasal haklarınızı saklı tuttuğunuzu belirtiniz. (Bu arada eski okulunuzla yeni okulunuzun evinize uzaklığı, gelip gitme masrafları, çocuklarınızın okulu, onların alınıp bırakılması yeni okulun buna olan etkisi, değiştireceğiniz araç sayısı, okulun il içindeki başarı durumu gibi konuları ayrıca ekleyebilirsiniz.)

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 14 saat önce yazdı:

Sayın Umutlu,

7075 sayılı kanunda "Kamu görevine iade edilmesine karar verilenlerin eski kadro veya pozisyonuna atanması esastır" ibaresi geçmektedir. Kadro konusu bir yana sizin ilişiğinizin kesildiği okula atamanızın yapılması gerekmektedir. 7075 sayuılı kanunun bir başka yerinde de "İlgililerin kamu görevinden çıkarılmasına ilişkin kanun hükmünde kararname hükümleri, bu fıkrada belirtilen kişiler bakımından tüm hüküm ve sonuçlarıyla birlikte ortadan kalkmış sayılır" Yani siz hiç kamu görevinden çıkarılmadınız. Dolayısıyla bu konuda resmi bir yazıya ihtiyacınız yok. İdare sizi başka bir yere atayarak , kendisinden kaynaklanan hatanın halen devamına neden olmaktadır. Dilekçeyle bu durumu belirterek mevcut durumunuzda 7075 sayılı kanun gereğince kamu görevinden hiç çıkarılmamış durumda olduğunuzdan hakkınızda işlem yapılan ... KHK öncesindeki okulunuz ve kadronuzda görev yapmak istediğinizi mevcut uygulamanın şahsınız açısından sürgün mahiyetinde olduğunu ve idarenin kanuna rağmen keyfi hareket ettiğini ve şahsınızı mağdur etmeye devam ettiğini konuyla ilgili gerek idare ve gerekse ilgililer hakkında yasal haklarınızı saklı tuttuğunuzu belirtiniz. (Bu arada eski okulunuzla yeni okulunuzun evinize uzaklığı, gelip gitme masrafları, çocuklarınızın okulu, onların alınıp bırakılması yeni okulun buna olan etkisi, değiştireceğiniz araç sayısı, okulun il içindeki başarı durumu gibi konuları ayrıca ekleyebilirsiniz.)

Çok teşekkür ediyorum kıymetli hocam @Aklima yeni atandığım okula da eskisine de iki vesaitle gidiliyor (ikisinde de mesafe kısa aslında en fazla 10 km ) ama yeni atandığım okul trafiğin çok yoğun olduğu bölgede ve ulaşim araçlarina binmek için bayagı yürüme mesafesi var

Ama bu forumda okuduklarımdan sonra vazgeçtim çünkü bazı arkadaşlarımız itiraz edince daha uzak yerlere verilmişler benim artık bu tarz mücadeleler için sabrım yok kendimi daha fazla yıpratmak istemiyorum zorlanırsam haklarımı aldıktan sonra emekli olurum diye düşünüyorum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Eski okululum merkezde evime 3 km idi beni 45 km uzakta 3 araçla gideceğim ilçeye verdiler.okulum İMKB yatılı .okul çok güzel .ilçedeki muhasebe memuru özlük hakları için okula dilekçe yazın dediler.ayrıca eğitim öğretim ödeneği ve yol harcırahı içinde dilekçe yazmayı düşünüyorum.

672 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Arkadaşlar merhaba geçen salı kararımı görmüştüm acaba ne kadar sürede il MEB e ulaşır kararname.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lahzaa, 11 saat önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba geçen salı kararımı görmüştüm acaba ne kadar sürede il MEB e ulaşır kararname.

Hayırlı olsun 1 haftaya 10 güne gelir hocam il MEB özlük bölümü arayıp sorun ev yakınsa il MEB uğrayın onlar sizin teli alıp gelince arıyorlar

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi akşamlar iade sonrası özlük ve parasal haklarla ilgili açıklama yapayım.

***İade olduktan sonra toplu maaşınız ilçe mutemetleri tarafından yapılıyor.Bazi mutemetler başka mutemetlere yönlendirip para karşılığı yaptırıyor.

***Okula dilekçe verip Mebbise girişiniz yapılıyor.

***Okula dilekçe verip kademe terfinizin yapılmasını istiyorsunuz.Kaymakamliktan kademe terfi onayı gelince dilekçe ile kademe terfiden doğan parasal hakkınızı alıyorsunuz.

***Toplu maaş yatınca iadere ve vergi mahkemesine dava açıp ek ders ücretleri yasal faiz eğitim öğretim ödeneği banka promosyonu ve asgari geçim indirimi ücreti alıyorsunuz 1.1.5 yıl sürüyor.

***SGK li çalışma varsa bazı mutemetler toplu paradan o kazancınızı mahsuplaşma yani kesip öyle ödeme yapıyor.Bu konuda çeşitli bakanlıklarin görüş yazıları var .

***SGK li çalışma varsa SGK il müdürlüğüne gidip tarafınıza yatan o dönemlere ait primlerinizin yüzde 14 Luk tutarını alıyorsunuz.

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba kaderdaşlar. Ben de akşam kabul kararımı gördüm. 

672 KHK -Sendika- Takipsizlik-İnceleme devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...